Statybos Vilniuje

Išduotas leidimas statyti viešbutį ir didžiausią SPA centrą buvusioje alaus darykloje

Vilniaus miesto savivaldybės administracija šiandien išdavė leidimą statyti viešbutį, buvusioje „Vilniaus Tauro“ alaus daryklos teritorijoje (Aludarių g. 1). Artimiausiu metu galima tikėtis šio, daugiau nei 13 tūkstančių kvadratinių metrų ploto viešbučio, verslo centro ir didžiausias SPA centro, statybų.

Tauragės verslininko Antano Stankaus valdoma nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Tauropolis“ į 4 žvaigždučių viešbučio ir konferencijų centro plėtrą dalyje buvusios sostinės alaus daryklos „Vilniaus tauras“ teritorijos iki 2022 metų investuos 20 mln. eurų.

„Siekiant buvusios „Tauro“ alaus daryklos kompleksą pritaikyti viešbučio veiklai, esami pastatai bus sujungti į vientisą kompleksą, išsaugant ir pabrėžiant esamas vertingąsias savybes. Kur įmanoma atkuriant autentiškas erdves, atlaisvinant jas nuo brutalios sovietmečio statybos pasekmių. Taip pat numatoma išlikusius pastatų fasadų fragmentus išsaugoti, juos restauruoti, eksponuoti ir atverti visuomenei“, – rašoma UAB „Unitectus“ paruoštame projektiniame siūlyme.

 

Bus įrengta dviaukštė požeminė automobilių stovėjimo aikštelė, kuri bus įrengta išnaudojant teritorijos reljefą ir esamus istorinius inžinerinius sprendinius.

„Numatomas šiai miesto zonai būdingas perimetrinis komponentinis užstatymas. Bus sukuriamas vidinis kiemas, tarnausiantis, kaip rekreacinė erdvė komplekso naudotojams bei svečiams. Esamų pastatų fasadai bus renovuojami išsaugant jų vertingąsias savybes. Sovietiniai antstatai bus demontuojami, vietoje jų projektuojami nauji antstatai. Bus išsaugomi ir istoriniai kaminai“, – pristatoma savivaldybei pateiktame projektiniame pasiūlyme.

Teritorijoje sostinės centre šiuo metu stovi istorinė Vilhelmo Šopeno alaus darykla, kurios pastatai iškilo XIX-XX amžiuje. Daryklos kompleksą sudaro administracinis ir gamybinis pastatai, salyklinė. Šiuos 3,7 tūkst. kv. m ploto objektus „Tauropolis“ planuoja rekonstruoti.

 

„Tauropolis“ 7 tūkst. kv. m ploto pastatus, kuriems priskirtas 62 arų ploto sklypas Aludarių gatvėje, įsigijo 2017-ųjų pradžioje už neskelbiamą sumą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
19 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vilnietė
Vilnietė
2 metus

Tiesiog negaliu atsigrožėt – akys džiaugiasi tokiu fantastiško grožio projektu. Na, turbūt supratot, kad tai buvo sarkazmas. Už tokius projektus jų autorius grąžint į pirmą kursą ar net pirmą klasę. Matosi net aklam, kad padaryta primityviausia, kas tik įmanoma – o kam stengtis, jei vis tiek palaimins? O kadangi dabar visi pristatomi projektai baisesni vienas už kitą – nu nežinau, ką siūlyt. Gal pirmiau tegu pasiūlo kažką žmoniško pastatyt vietoj taboro. Nes dabar už taip naikinamą miesto centrą “kūrėjams” ne tik rankas nukapot reikia. Nebent jie čia kalėjimą projektavo ar kokią gamyklą. Trumpai – projektą dešimtbalėj sistemoj vertinu -10 (minus… Skaityti daugiau

Infostatyba
Infostatyba
2 metus

Fake news – išduotas statybos leidimas ne viešbučiui, o šilumos tinklų įvadui į teritoriją.

gintas
gintas
2 metus

tragiškai baisios vizualizacijos, projektas niekaip neišnaudoja unikalios istorijos ir architektūros. Labai apmaudu ir liūdna.

Alu isgeriantis
Alu isgeriantis
2 metus

Labai zemas lygis, matosi kaip taip ir nezinojo architektai ka daryti su buvusiu alaus daryklos pastatu. Beliko igrusti grubu komformistini bloka, kuris veikia kaip nykus fonas – nes akivaizdu, vienintelis kas grazus ir vertas demesio, tai butent senasis korpusas.

aludaris
aludaris
2 metus

puikus projektas

Ruta
Ruta
2 metus
Atsakinėti į  aludaris

Ar tikrai?

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button