Statybos Vilniuje

Išduotas statybų leidimas verslo, prekybos ir gyvenamosios paskirties kvartalui šalia Litexpo

Vilniaus miesto savivaldybės administracija vakar išdavė leidimą vietoj Parodų gatvėje buvusios „Elektromarkt bazės“ statyti naują verslo centrų kompleksą. Viso komplekso plėtrą numatoma skaidyti į du etapus, kuriuos įgyvendinus, šioje miesto dalyje atsirastų daugiabutis, verslo ir prekybos centrai, sporto klubas, vaikų dienos centras, kitos prekybinės paskirties pastatai.

„Pirmame etape projektuojami statiniai yra šiaurinėje sklypo dalyje. Šiame etape numatyta:požeminėje ir cokolinėje pastato dalyje įrengti automobilių parkingą (136 vnt.), 9 aukštų gyvenamąjį korpusą su antstatu (57 butai) su parterine dalimi (1-3 a), kurioje projektuojamos prekybinės – komercinės patalpos, sveikatingumo kompleksas su baseinu, vaikų dienos centras. Viso šiame etape numatyta: komercinės ir prekybos paskirties patalpų 9931,03 m² ir gyvenamosios paskirties 4487,61 m²“, – rašoma projekte.

„Antrame etape projektuojama komplekso dalis yra pietinėje sklypo pusėje. Šioje dalyje parteryje (1-3a.) projektuojamos dengtos pėsčiųjų gatvelės – pasažai su komercinėmis patalpomis. Pietinėje ir rytinėje sklypo projektuojami administraciniai-biurų korpusai (7 aukštai ir 9 aukštai). Aukštuose numatomos darbo zonos su posėdžių kambariais, mini virtuvėlėm. Šiame etape numatyta: požeminėje ir cokolinėje pastato dalyje įrengti 350 automobilių parkingą. Parterinėje dalyje (1-3 aukštuose) projektuojamos prekybinės-komercinės patalpos. Viso šiame etape numatyta: komercinės-biurų ir prekybos paskirties patalpos (antžeminė dalis) 12128,87 m² ir požeminė dalis (parkingas) 6843,96 m².  Jungtis tarp atskirų etapų projektuojama per formuojamą pėsčiųjų pasažą (vidinę gatvę), kuri (parterinėje zonoje) jungia vakarinę su rytine komplekso dalimis“, – detalizuojama „SP architektų grupės“ projekte.

 

Projekto technininiai projekto rodikliai

– Projekto adresas – Parodų gatvė 1;
– Bendras pastato plotas – 37074,52 m2 (24253,48m2 antžeminė dalis ir 12821,04 m2 požeminė dalis);
– Statinių aukštis  – 1-9 aukštai (iki 35 metrų);
– Automobilių stovėjimo vietų skaičius – 607 (232 antžeminis ir 375 požeminis parkavimas)
— I etapas: antžeminis parkavimas – 65 vietos, požeminis parkavimas – 129 vietos;
— II etapas: antžeminis parkavimas – 167 vietos, požeminis parkavimas – 246 vietos;
– Butų kiekis – 57 (remiantis tipiniu aukšto planu):
— 2 kambarių butai (48-51 m2) – 24 vnt;
— 3 kambarių butai (57-88 m2) – 33 vnt;
– Projektuojamas želdinių plotas – 3618 m² (15 % viso užstatomo ploto).

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
64 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vitus
Vitus
2 metus

Palaikau Arvydą Norkūną. Vilniui kraujas iš nosies reikia aukštesnių pastatų, kad jis atrodytų šiolaikiniu miestu. Man dar keistai atrodo, kai skaitau, kad įterpiamas naujas pastatas negali būti aukštesnis nei aplinkui esantys senesni.Vilniuje naujų pastatų aukščio vidurkis pagal mane turėtų būti 9-16 aukštų. Visi renovuojami barakai irgi būtina keliais aukštais kelti, būtinai visur įrengti mansardas. Labai geras pavyzdys Šeiminiškių/Kalvarijos gatvių sankryžoje renovuotas pastatas.

Mc.Kaišiadorys
Mc.Kaišiadorys
2 metus

Tai štai kam reijėjo tilto per nerį! Verslui! O mokės kas?!

Martynas
Martynas
2 metus

Tai pietiniai vartai į šešis miegamuosius mikrorajonus greta nacionalinės reikšmės parodų bazės ir planuojamų viešbučių su konferencijų salėm. Kitoje prospekto pusėje 60k m2 Ikea biurų pastatas. Ir ant tokio automobilių srauto projektuoja pigius daugiabučius su Tesla ir Google kioskais? Kur išnyko urbanistai? Ar ne toje vietoje jau buvo suplanuotas 70 tūkst m2 monstras?

Lazdynietis
Lazdynietis
2 metus

Na nežinau ar ten smagu bus gyventi kai suvažiuos visi į parodas.. užparkuoja tada ten viską ką įmanoma, eismas sulėtėja, netgi Lazdynuose pakilus į kalną dar pristato mašinų. Tai gyventi tame visame nežinau kaip pavadinti…. Savita gyvenimo kokybė 🙂

Arvydas Norkūnas
Arvydas Norkūnas
2 metus

Labai gerai, kad formuojasi galinga miesto zona šioje miesto dalyje abiejuose Neries krantuose. Jau dabar svečiams išnyranti panorama vykstant iš Pilaitės pusės ar iš rytų atsivėrus Neries slėniui sukelia galingo miesto įvaizdį. Vilnius deje ne transporto mėgėjų rankose, tikėkimės sulaukti transporto arterijų bei viadukų statybos entuziastų valdžios, prisiminkime pvz. Vileikį arba Zuoką, kurių šio tipo darbais džiaugiamės visi. Lazdynų tiltą projektuojant buvo kalbama, jog ateityje išaugus transporto srautams jis taps dviaukštis. Šie laikai jau senai atėjo. Galima spręsti reikalą ir dubliuojančio tilto statybos būdu, vietoje seno pėsčiųjų tilto prie elektrinės. Šis jungtų Laisvės pr. su Vilkpėde ir Naugarduko bei Panerių… Skaityti daugiau

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button