Viršuliškėse įpusėjo pirmojo „Newton“ daugiabučio bokšto statybos – baigti 11 iš 19 aukštų. Projektas išsiskiria ne tik tuo, kad šiuo metu yra vienintelis mieste statomas aukštuminis pastatas, bet ir savo konstrukcijomis: siekiant įgyvendinti architektų viziją, nuspręsta statyti ne greitesniu ir šiuo metu sparčiai populiarėjančiu surenkamų gelžbetonio plokščių, o monolitiniu būdu. Tai leis dviems projekto pastatams sukurti išskirtinę apdailą.
Pasak projekto kūrėjų, monolitinė konstrukcija leidžia suformuoti vientisą pastatą be siūlių tarp elementų, leidžia ilgaamžiškiau išlaikyti estetinį vaizdą bei kurti unikalius statinio formos, fasado apdailos sprendimus. Tokiu principu statomi ir kai kurie žymiausi pasaulio pastatai – pavyzdžiui, „Burj Khalifa“ Dubajuje ar „One World Trade Center“ Niujorke.
Tarp perkamiausių projektų sostinėje gegužę atsidūrusį „Newton“ kuriančios NT plėtros bendrovės „KAITA Group” pardavimų vadovės Ritos Demskytės teigimu, būtent monolitinė konstrukcija leido šiame projekte suplanuoti išskirtinius architektūrinius bei apdailos sprendimus.
„Šiandien beveik visi nauji daugiabučiai Vilniuje turi panašius rodiklius – A+ ar A++ energinę klasę, požemines automobilių aikšteles, dviračių saugyklas. Tai jau tampa norma. Tačiau pirkėjai vis dažniau ieško išskirtinumo – tokių detalių kaip 5 metrų aukščio holas, apželdintos stogo terasos ar individualūs fasado dekoro sprendimai.
Tai nėra tik estetiniai dalykai – tai pojūtis, kad gyvenamoji erdvė buvo sukurta galvojant apie konkretų žmogų. Ir būtent monolitinis statybos būdas mums suteikė galimybę tai įgyvendinti“, – teigia R. Demskytė.
Pasak architektų studijos „Archipoint“ vadovo Tomo Jakovlevo, „Newton“ architektūrinė idėja remiasi kvartalo urbanistinės bei architektūrinės struktūros tęstinumu.
„Pastatai statomi gana chaotiškoje urbanistinėje aplinkoje, kurioje susipina skirtingų mastelių, stilistikos, medžiagiškumo ir spalvų statiniai. Todėl siekėme sukurti vizualiai vientisą, tačiau ne monotonišką architektūrinį kompleksą. Jam pritaikėme dangoraižio architektūros bruožus bei principus. Todėl ir apdailai pasirinkti nestandartiniai sprendimai – aliuminio kompozito tūriniai ir plokštuminiai elementai, tarp kurių įterptos keraminės plokštės. Taip pat pasirinkome netipines, bet tarpusavyje subtiliai derančias spalvas: pilkšvą ir molio raudoną, kurios dar labiau pabrėžia pastatų tūrinę kompoziciją“, – teigia architektas.
T. Jakovlevas pažymi, kad projekto apdailai parinktos medžiagos ne tik kuria estetinę išraišką, bet ir užtikrina ilgaamžiškumą – jos atsparios laikui tiek fizine, tiek vizualine prasme.
Monolitinės statybos tempas, palyginti su surenkamomis konstrukcijomis, yra kiek lėtesnis – vieno aukšto išliejimas trunka apie tris savaites. Tačiau tokia dinamika, pasak projekto atstovų, leidžia užtikrinti konstrukcijos vientisumą ir tikslumą.
Projekte suplanuoti du aukštybiniai daugiabučiai su 211 butų, iš kurių 10 proc., esantys viršutiniuose aukštuose, suprojektuoti aukštomis lubomis, požeminiu parkingu, dviračių saugyklomis, elektromobilių įkrovimo vietomis ir bendromis stogo terasomis. Pastatai atitinka aukštus energinio naudingumo standartus (A++ energinė klasė).





Pilaites prospektas vienas is geriausiu rajonu, tikiuosi daugiau atsiras ten dangoraiziu ir verslo ofisu
Visiškai sutinku.