Statybos Vilniuje

Greta „Litexpo“ parodų rūmų bus kuriamas naujas daugiabučių rajonas

Viena didžiausių šalyje erdves gyvenimui, verslui ir poilsiui kurianti bendrovė „Darnu Group“ greta Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmų ir miško, ant Neries upės kranto, įsigijo penkis sklypus gyvenamosios paskirties pastatų su komercinėmis patalpomis statybai. Numatoma, kad čia naujakuriams mažaaukščiuose 2-4 aukštų namuose bus pasiūlyta apie 900 butų.

Bendroje 8,3 hektarų teritorijoje taip pat planuojamos tiek gyventojų, tiek visų miestiečių poreikiams skirtos erdvios žaliosios ir laisvalaikio bei pramogų zonos, pėsčiųjų alėja, sukurtos galimybės leisti laiką prie upės, bus užtikrinti kompleksiniai patogaus susisiekimo, automobilių parkavimo, taip pat judėjimo dviračiais, paspirtukais ar pėsčiomis sprendimai. Komercinėse patalpose įsikursiantys verslai ir paslaugų teikėjai prisidės prie kasdienių paslaugų vietoje gausos.

„Vilniuje atrasti didelių unikalių teritorijų plėtojimui jau beveik neįmanoma, todėl persiritę į antrąją „Paupio“ projekto vystymo pusę, be galo džiaugiamės turėdami naują ambiciją – prie Neries upės ir miško įsikūrusią teritoriją paversti išskirtiniu rajonu, su gyventojų poilsiui ir patogumui pritaikytomis viešomis erdvėmis, gamtos kaimynyste, atskira infrastruktūra, pėsčiųjų ir dviračių takais bei reikalingomis kasdienėmis paslaugomis. Ateidami į kiekvieną naują rajoną visuomet žiūrime plačiau nei mūsų teritorijos ribos, todėl sieksime sukurti bendras vertes ir naudas ne tik būsimiems gyventojams, tačiau ir čia seniai gyvenančiai rajono bendruomenei“, – sakė „Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

 

Statybas pradės kitąmet

Naujojo projekto sklypai išsidėstę greta K. Jelskio gatvės, ramiame ir gamtos apsuptame rajone: vos per keletą minučių pasiekiami miškai bei Šaltūnų paplūdimys, o kitame Neries krante išsidėstęs Vingio parkas, kurį bus galima pasiekti pėsčiomis perėjus būsimą tiltą. Preliminari numatoma statybų ir pardavimų pradžia – 2022 metų antroje pusėje.

Didelės apimties ir jautraus santykio su aplinka koncepcijomis pasižymi ir kiti „Darnu Group“ vystyti projektai Vilniuje. Antakalnyje buvusios kino studijos 5 hektarų teritorijoje dabar gyvenimu medžių apsuptyje mėgaujasi „Antakalnio terasų“ gyventojai, o tebevystomas vienas iš didžiausių šalyje konversijos projektų, sostinės gyventojų jau spėtas pamėgti „Paupys“ nominuotas Europos architektūros Oskarais vadinamuose prestižiniuose „Mies van der Rohe“ apdovanojimuose nuolat susilaukia tiek lietuvių, tiek užsienio ekspertų dėmesio. 

„Darnu Group“ projektai daugiausiai dėmesio sulaukia dėl išskirtinės architektūros, tvarumu, bendruomeniškumu, draugiškumu aplinkai bei demokratiškos aplinkos kūrimu pasižyminčių sprendimų, teisingo skirtingų funkcijų balanso ir kokybės.

 

Šiemet investuoja 65 mln. eurų

Šiemet „Darnu Group“ suplanavusi 65 mln. eurų investicijas. Šiuo metu bendrovių grupė tęsia „Paupio“ rajono vystymą, kuriame toliau plėtoja gyvenamuosius kvartalus ir verslo centrą „Paupio darboteka“, valdo „Paupio turgų“, sostinės Ukmergės gatvėje tęsia daugiafunkcinio patalpų komplekso „Vilniaus verslo parkas“ statybas. 

Be to, grupės įmonės viešosios ir privačiosios partnerystės būdu vysto policijos komisariato ir areštinės projektą Panevėžyje, administruoja du analogiškus policijos komisariato ir areštinės pastatus Vilniuje, projektuoja karinius miestelius Vilniaus ir Šilalės rajonuose, taip pat pradėjo rekonstruoti sporto kompleksą „SEB Arena“, valdo viešbučius „Urbihop“ ir „Artagonist“.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
40 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytautas
Vytautas
3 mėnesius

Išsakysiu savo nuomonę.
Daug diskutuojama apie taršos mažinimą, bet mieste žaibiškai naikinamos žaliosios erdvės.
Temos susijusios su automobilizacijos mažinimu, tik puiki priemonė nukreipti patiklių žmonių dėmesį nuo realių ekologinių grėsmių ir problematikos?
O dar ir tampa aišku, kam miestas taip aktyviai pasisako už tilto per Nerį toje vietoje statybas. Kaip gi mes be patarnavimo verslui?

Paskutinį kartą redaguota 3 mėnesius (Vytautas)
Vilnietis
Vilnietis
3 mėnesius

You gotta be kiddin

Europa
Europa
3 mėnesius

Žalios erdvės greitai Vilniuj nebeliks

zZz
zZz
3 mėnesius
Atsakinėti į  Europa

Pasakyk kiek kartų buvai toje “žalioje erdvėje” gyvenime? Dažnai tenka prasukti pro litexpo, ten visą dieną nė gyvos dvasios. Dabar suformuos gyvenamąjį kvartalą ir bus sutvarkytos visos zonos, pagaliau atsiras priėjimas prie Neries iš tos pusės. Bet apverkime laukus mieste kurie stovi ten vardan stovėjimo. Ir pagal sklypo ribas užstatyta bus tik pusė ploto aplinkui kurį eina žvirkelis nuotraukoje. Pagaliau tas plotas taps prieinamas aplinkiniems.

Mare
Mare
3 mėnesius
Atsakinėti į  zZz

Tak tak, aplinkiniems, gut biendze bus

abc
abc
3 mėnesius
Atsakinėti į  zZz

Ta žalioji erdvė šiuo metu nėra sutvarkyta ir be priėjimo prie Neries, dėl ko ten niekas ir nesilanko.
Su tokia logika savivaldybė gali nustoti tvarkyti apleisti Vingio parką ir po to sakyt “taigi ten niekas nesilanko, pristatysim daugiabučių ir atgaivinsim, bus geriau nei darbar”.
Tą zoną sutvarkyti ir padaryti gyventojų traukos objektu/parku galima ir neužstatant visko daugiabučiais.Iš ėsmės paplūdimį su pievą galima būtų padaryti visiems aplinkinių rajonų gyventojams. O dabar bus private

zZz
zZz
3 mėnesius
Atsakinėti į  abc

Ten niekas nesilanko, nes ten niekas negyvena, dėl delių dešimčių namukų ten niekas didžiulio parko neįrenginės. Iš lazdynų ar lazdynėlių ten niekas nesilanko ir nesilankys ten yra gerokai per toli. Taip pat tie namai kaip jau sakiau jokiam parkui įrengti su pliažais ir t.t. tikrai netrukdo. Gal prieš rašant bent pažiūrėkit kokie ten suformuoti sklypai prieš pasakojant apie “visko užstatymą daugiabučiais”.

belekas
belekas
3 mėnesius
Atsakinėti į  zZz

Ne nesilanko, kalbėk už save, ne už visus.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button