Gediminas Žiemelis – vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų, „Avia Solutions Group” savininkas. Vilnietis savo gimtajame mieste plėtoja kelis grandiozinius projektus, tarp jų planuojamas pirmasis Lietuvoje veidrodinis pastatas. MadeinVilnius.lt redakcija surinko visus didžiausius projektus, žemiau pateikiame sąrašą.

Miestelis „AeroCity

Verslininko plėtojamas projektas ilgainiui galėtų tapti nauju miesto traukos centru. Šalia Vilniaus oro uosto esantį plotą Dariaus ir Girėno gatvėje po visų statybos etapų sudarys daugiau nei 50 tūkst. kvadratinių metrų biurų, viešbučių ir darbuotojų apartamentų kompleksas.

Čia jau įsikūrusi grupės būstinė, trečiąjį šių metų ketvirtį bus baigta statyti antra jos dalis, tuo pat metu numatoma baigti viešbučio „Loop Hotel“ rekonstrukciją.

2025 metais moderniame rajone turėtų dirbti ir gyventi daugiau nei 8 tūkst. specialistų, aptarnaujančių grupės įmones visame pasaulyje.

Co-living” projektas

„AeroCity” miestelyje taip pat planuojamas bendro gyvenimo, „co-living” vadinamas projektas.

Projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, jog B. Karvelio gatvės ir Eišiškių plento sankirtoje ketinama statyti 21,2 tūkst. kv. metrų bendro ploto šešių  aukštų pastatą su 600 kambarių. Pirmame jo aukšte bus įrengtos prekybos ir komercinės patalpos. Šalia pastato bus įkurta 220 vietų automobilių aikštelė.

Viešbutis su SPA centru ir lauko baseinu

Vilniaus savivaldybės tinklalapyje viešajam svarstymui su visuomene pateikti projektiniai pasiūlymai, kuriuose pristatomas naujas, penkių aukštų viešbutis su SPA centru ir lauko baseinu.

Projektiniuose pasiūlymuose nurodoma, kad planuojama rekonstruoti esamą 4 aukštų gamybos ir pramonės paskirties ir 3 aukštų administracinės paskirties pastatus, pristatant aukštus ir po sklypo kiemu įrengiant požeminę automobilių saugyklą. Pastate bus įrengti trumpalaikiai apgyvendinimo kambariai su SPA zona, komercinėmis patalpomis.  Šalia pastato numatoma įrengti lauko baseiną su žalia zona. Žiemos metu baseinas galėtų tarnauti kaip ledo arena.

Naujas viešbutis taip pat yra projektuojamas “AeroCity” miestelyje.

Biurų ir mokslo tyrimų pastatas

Į naują biurų ir mokslo tyrimų pastatą “AeroCity” miestelyje “Avia Solutions Group” planuoja investuoti apie 14-15 mln eurų. Tai bus administracinės paskirties pastatas su mokslo paskirties, tyrimų patalpomis bei požemine automobilių aikštele.

Pirmajame aukšte įsikurs mokslinių tyrimų salė su pagalbinėmis patalpomis, vestibiulis su recepcija, o kituose aukštuose veiks administracinės paskirties patalpos.

Statybas planuojama pradėti šių metų antrojo ketvirčio pabaigoje, o baigti – 2023 metų ketvirtąjį ketvirtį.

Pirmasis veidrodinis pastatas Lietuvoje

Šalia oro uosto planuojamą pastatyti pirmą Lietuvoje veidrodinį verslo centrą. Tokio pastato fasadas yra gaminamas iš veidrodžių (o ne veidrodinio stiklo).

„Pagrindinis įėjimas į pastatą projektuojamas iš Sklandytojų, B. Karvelio ir Eišiškių pl. gatvių sankryžos ties pastato 2 ir 6 aukštų tūrių sankirta. Pirmajame pastato aukšte projektuojamos mokslinių tyrimų salės su pagalbinėmis patalpomis, vestibiulis su recepcijos zona, kituose aukštuose – administracinės paskirties patalpos. Pastato laiptinės bus išdėstomos skirtingose pastato pusėse, kurios jungs visus pastato aukštus, įskaitant ir požeminį aukštą, kuriame projektuojamos techninės patalpos ir požeminė automobilių saugykla“, – apie pastato išplanavimą rašoma projektiniuose pasiūlymuose.

Tokio tipo pastatų pasaulyje yra nemažai. Dauguma veidrodžių yra gaminami iš UV spindulius atspindinčio stiklo, kuris yra beveik nematomas žmonėms, bet matomas paukščiams. Taip yra užtikrintas jų saugumas.

Verslo centras

Naujas septynių aukštų verslo centras taip pat įsikurs “AeroCity” miestelyje. Jame veiks panoraminis liftas.

„Pastate numatomas vertikalus ryšys dvejomis laiptinėmis ir panoraminiais 3 liftais, iš kurių bus galima apžiūrėti atriumo erdves per visą pastato aukštį. Pirmojo aukšto didžiąją dalį sudarys recepcija, apsaugos patalpa, kavinė su pagalbinėmis patalpomis. Kavinė ir techninės patalpos turės atskirus įėjimus iš priblokuotos automobilių stovėjimo aikštelės. Viešosios erdvės bus išnaudojamos žmonių bendravimui, poilsiui tiek saviems darbuotojams, tiek ir atvykusiems svečiams. Antrame pastato aukšte projektuojamos aviacijos pilotų rengimo mokymų klasės. Atriumo zona bus pritaikyta poilsiui pertraukėlių metu. Trečiame – septintame (tipiniuose) aukštuose projektuojamos darbo zonos. Lengvomis pertvaromis bus lengva suformuoti reikiamus patalpų dydžius ir ryšius tarp jų“, – apie pastato išplanavimą rašoma projektiniuose siūlymuose.

Nauja krepšinio arena

Apie planus įkurti naują krepšinio areną dalinomės neseniai. Naujoji areną turėtų išdygti netoli Vilniaus oro uosto, Dariaus ir Girėno gatvėje esančiame „AeroCity” miestelyje. Bendrovė planuoja pirkti naują plotą Dariaus ir Girėno gatvėje, kur ir turėtų atsirasti naujoji arena.

“Avia Solutions Group” arenos rekonstrukcija

Jau šį rudenį startuos ilgai laukta “Avia Solutions Group” arenos rekonstrukcija, tapsianti naujo krepšinio klubo namais. Tai bus didžiausia ir pažangiausia Baltijos šalyse arena. Krepšinio rungtynių metu arena talpins iki 16,5 tūkst. žiūrovų, per koncertus joje tilps net iki 20 tūkst. žmonių.

Interviu su “Avia Solutions Group” arenos vadovu rasite čia.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.MadeinVilnius.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

68 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist