Statybos Vilniuje

Gautas leidimas statyti „Lietuvos Banko“ būstinę Žirmūnuose, bet galutinis projektas keisis

Vilniaus rajono savivaldybės administracija išdavė leidimą rekonstruoti ir statyti naują „Lietuvos Banko“ būstinę Žirmūnuose.

1,74 ha ploto sklype planuojamas naujas, 13-16 tūkst. m2 ploto, aštuonių aukštų, pastatas ir ketinama rekonstruoti apie 5800 m2 ploto pastatus. Juose galėtų dirbti apie 600 žmonių. Naujoje banko būstinėje numatoma įrengti konferencijų centrą, valgyklą, posėdžių sales, pinigų saugyklas ir kitas specialiąsias patalpas.

Lietuvos bankas ieškos būdų, kaip sumažinti sąmatą

Vilniaus m. savivaldybei suteikus leidimą rekonstruoti pastatus sostinės Žirmūnų mikrorajone, bus ieškoma sprendimų, kaip sumažinti dėl statybinių medžiagų brangimo šuolio išaugusią statybų sąmatą.

 

Statybų leidimas – svarbus įvykis naujos Lietuvos banko būstinės statybų procese. Kartu tai ir naujo etapo pradžia, sutapusi su beprecedenčiu statybinių medžiagų pabrangimu.

Siekdama geriausio tokiomis aplinkybėmis įmanomo kainos ir kokybės santykio, Lietuvos banko valdyba inicijuoja techninio projekto keitimą, kad būtų sumažinta preliminari projektuotojų apskaičiuota projekto kaina.

Projektuotojų apskaičiuota preliminari pastatų rekonstrukcijos kaina – apie 40 mln. Eur. Į šią sumą įeina ir dalies šiuo metu sklype esančių Lietuvos banko pastatų griovimo darbų kaina.

 

Iš projektuotojų Lietuvos bankui pateiktos informacijos matyti, kad vien tik metalo armatūra ir šiltinimo medžiagos per 2021 m. pabrango 100 proc. Plieno gaminiai pabrango daugiau nei 50, aliuminio fasadų konstrukcijos – daugiau nei 30 proc.

Pastatą projektavo konkursą laimėjusi architektų komanda UAB „Cloud architektai“, ji prižiūrės, kaip vykdymas projektas.

Bendras rekonstruojamų pastatų plotas – 31,1 tūkst. kv. m. Naujoje banko būstinėje numatoma įrengti ir rekonstruoti specializuotas patalpas pinigams tvarkyti, grynųjų pinigų saugyklas, konferencijų centrą ir banko tarnautojų darbo vietas.

 

Lietuvos banko valdyba sprendimą rekonstruoti banko pastatus, esančius Vilniuje, Žirmūnų mikrorajone, priėmė 2017 m. liepos 21 d.

Projekto techniniai parametrai

 • Planuojamo objekto adresas – Žirmūnų g. 151, Žirmūnai;
 • Sklypo plotas – 17 465 m2;
 • Pastatų bendras plotas – 31 246,90 m2:
  • Antžeminis plotas – 17 859,80 m2;
  • Požeminis plotas –  13 387,10 m2;
 • Statinio aukštis – 9 aukštai (iki 35m aukščio);
 • Pastato energetinio efektyvumo klasė – A+;
 • Dviračių saugyklos – 50 vnt.;
 • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 307 vietos:
  • 228 vietos požeminiame parkinge;
  • 79 vietos antžeminiame parkinge;
 • Projekto vystytojas –  „Lietuvos Bankas“;
 • Projektinius siūlymus ruošė UAB „Cloud Architektai“, projekto vadovė – Jovilė Porvaneckaitė – Dagelienė.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
25 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tomas

Tas “tuštesnis” pastato kampas simbolizuoja “otkatus”? 🙂

Vaclovas

Nuomilžį, jei jau taip. Ir kabučių nereikia 🙂

Arvydas Norkūnas

Reikia tikėtis, kad solidi įstaiga nenusipigins ir pastatas bus pavyzdinis architektūrinis kūrinys ne itin išvaizdžiame Žirmųnų rajone, iš tiesų turėtų būti čia pats gražiausias!

Anupras

Didžiausi tarifai, infliacija ir atskirties didėjimas duoda dividendų. Valio akiplėšiškos bankininkystės Lietuvoje naujam paminklui!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button