Statybos Vilniuje

Gautas leidimas rekonstruoti Misionierių vienuolyno ansamblį, kur įsikurs piligrimų viešbutis

Šią savaitę Vilniaus miesto savivaldybės administracija išdavė leidimą rekonstruoti Misionierių vienuolyno ansamblį, kurį sudaro misionierių vienuolynas ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčia.

Dar 2017 metais Vilniaus arkivyskupija paskelbė, kad prie bastėjos esančioje Misionierių vienuolyne bus įkurti piligrimų namai su viešbučio tipo apgyvendinimu. Vienuolyno pastatuose įkurtose patalpose galės apsistoti piligrimai iš viso pasaulio, turistai, verslininkai.

Po rekonstrukcijos vienuolyno erdvės bus pritaikytos konferencijoms, koncertams, kultūros ir sielovados renginiams. Projektiniuose pasiūlymuose taip pat numatomas sklypo sutvarkymas, atkuriant ir papildant senąją takų ir pravažiavimų sistemą, kur bus papildomai įrengtos parkavimo vietos, kurios tenkins viešbučio reikmes.

 

Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios pastato esama paskirtis iš religinės nebus keičiama, tačiau greta esantiems ligoninės, garažo, administracinės paskirties pastatams bus sugrąžinta artimiausia istorinei – religinė paskirtis.

Vykdant projektą bus išsaugotas Misionierių vienuolyno ir bažnyčios ansamblio vaizdas. Ilgus metus buvusi uždaryta bažnyčia bus atverta visuomenei, sutvarkyta teritorija. Panašus paveldo objekto sutvarkymo ir įveiklinimo pavyzdys yra Vilniaus Šv. Mykolo bažnyčia ir Bernardinių vienuolynas, kuriame dabar sėkmingai veikia Bažnytinio paveldo muziejus, „Arkangelo“ konferencijų ir meno centras, kitos organizacijos.

Vilniaus Misionierių vienuolyno ir Viešpaties Dangun Žengimo bažnyčios ansamblis yra viena svarbiausių architektūrinių dominančių, siejamų su Vilniaus istorinio centro kultūriniu identitetu. Šis išskirtinis ansamblis minimas paraiškoje dėl Vilniaus istorinio centro įrašymo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

 
MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
47 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
linas
linas
1 mėnesį

Baisiai įdomu ar tik ne už europos sąjungos “pydarastų” pinigus bažnytėlė rekontrukcijas radys? ar moralu pinigėlisu imti? oj moralu 😀

BEZDONYS
BEZDONYS
1 mėnesį

NE RESTAURUOS O….REKONSTRUOS….

Pasaulietis
Pasaulietis
1 mėnesį

Geriau parašykit, už kieno pinigus bus rekonstruojama? Vėl savivaldybės?

MikrorajonVibes
MikrorajonVibes
1 mėnesį

O ne! Buvo viena gražiausių bažnyčių Vilniuje, dabar įkals euroremontą ir aplipins gipsu, kad atrodytų kaip tortas, kaip padarė su Kotrynos, Jokūbo ir krūva kitų bažnyčių. Nemoka mūsų mikrorajoninė chebra restauruoti dalykų, palikite ateities kartoms! Įrašykite į Google images ‘Rome baroque church’ ar ‘Paris baroque church’ – nei vienas rezultatas nebus toks kraupiai niūrus ir sterilus kaip Vilniaus restauruotos bažnyčios. Senos bažnyčios turi palaikyti fasado balansą tarp seno ir gerai prižiūrėto. Si bažnyčia tai padaro pakankamai gerai, reikia tik priežiūros, o ne eilinio euroremonto.

Mykolas
Mykolas
1 mėnesį
Atsakinėti į  MikrorajonVibes

Yra mokančiú, tik jiems nieks nenori mokėt. O pagrindinė bėda bažinyčios struktūroje, kuri nenori ir nesirūpina savo turtu ir mūsú visú paveldú, nes tai paprasčiausiai jiems neapsimoka, todėl gal baikim pilt viską ant visų ir visko, o įvardinkime tikrą problemos šaltinį.

ttttt
ttttt
1 mėnesį
Atsakinėti į  MikrorajonVibes

euroremontas-cia kaip?vel ostankino ziuri-kontra

hmmm
hmmm
1 mėnesį
Atsakinėti į  MikrorajonVibes

pavyzdžiui graikų skulptūros irgi nebuvo baltos, o dažytos it kokie margučiai:) tai visai neaišku, kaip tos bažnyčios atrodo tik pastatytos… bet ir vėl labai netikėtas ir įdomus argumentas, niekada apie tai net nesusimąstyčiau… MikrorajonVibes tampa mano guru MIV:D

Rekomenduojamas VIDEO
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button