Statybos Vilniuje

Gautas leidimas pradėti naujo teismų pastato statybas

Nacionalinė teismų administracija sėkmingai užbaigė teismų pastato Vilniaus Šeimyniškių g.  projektavimą – gruodžio 18 d. buvo gautas pastato statybą leidžiantis dokumentas, kurio pagrindu 2019 m. bus pradėti statybos darbai. Planuojama, kad iki 2022 m. naujame teismų komplekse įsikurs Vilniaus apygardos teismas, Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rūmai ir Nacionalinė teismų administracija (toliau – NTA).

Naujasis 8 aukštų, 21 tūkst. kv. m. ploto teismų pastatas iškils Šeimyniškių ir Rinktinės g. sankryžoje šalia Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros pastato.

Pasak Nacionalinės teismų administracijos direktorės Redos Molienės, „Naujuoju projektu siekta sukurti modernią ir funkcionalią erdvę, gyventojams strategiškai patogioje centrinėje miesto dalyje, tenkinsiančią teismo lankytojų poreikius ir užtikrinsiančią sklandesnį 3 teismų sistemos institucijų darbą”. 

 
Teismų pastatas

Pasak R. Molienės, sprendimas į vieną pastatą perkelti net kelias institucijas buvo priimtas, siekiant gerinti teismų paslaugų kokybę, efektyviau panaudoti pastatų eksploatavimui skiriamas valstybės lėšas ir spręsti teismų darbui reikalingų patalpų trūkumo problemą.

Techninio pastato projekto rengimo procesas truko ilgiau nei metus, jį parengė  „CLOUD architektai” ir  UAB „Viltekta”, laimėję projektavimo konkursą.

„Džiaugiamės, kad projektavimo procesas pagaliau baigėsi ir užsidegė žalia šviesa statybos procesui. Šis pastatas atspindi teismų sistemos reikšmę visuomenei, yra modernus, pabrėžia teismo jurisdikcijos išskirtinumą, o jį pastačius bus sukurta nauja viešoji miesto erdvė. Teismų kompleksas ne tik ekologiškas, bet ir atitinka specialius teismų poreikius – suprojektuotos specialios patalpos konvojavimui, darbui su slapta informacija”, – teigė pastatą projektavusios studijos „CLOUD architektai” vadovas Antanas Dagelis.

 
Teismas

Teismų pastatas suprojektuotas laikantis žaliųjų pastatų projektavimo principų, atitiks A+ energinio naudingumo klasės reikalavimus, dalis pastato sunaudojamos energijos bus gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

Pirmieji du pastato aukštai bus pritaikyti teismo posėdžių organizavimui ir interesantų aptarnavimui, o likusieji 6 aukštai praktiškai nesiskirs nuo šiuolaikinio administracinio biurų pastato išplanavimo. Projektuojant teismų pastatą didžiausias dėmesys buvo teikiamas teismo proceso dalyvių fizinio ir psichologinio saugumo užtikrinimui.

Teismų pastatas

Šalia pastato planuojama įrengti bendramiestinę viešąją erdvę su naujai pasodintais ir  statybos metu persodintais esamai augalais, išsaugant teritorijų planavimo dokumentuose numatyto dydžio žaliąją zoną ir suformuojant naują kokybišką aplinką vietos gyventojams. Sklypo prieigose taip pat numatoma įrengti naują dviračių. Įgyvendinant miesto reikalavimus susisiekimo infrastruktūrai ir siekiant gerinti eismo situaciją Šeimyniškių g., numatoma įrengti papildomą eismo juostą dešiniajam posūkiui į Rinktinės g.

 

Nacionalinė teismų administracija planuoja teismų pastato rangos darbų viešojo pirkimo procedūras pradėti 2019 m. I ketv., o teismų pastato statybos turėtų būti pabaigtos iki 2022 m. Preliminariais skaičiavimais, pastato statyba kainuos apie 30 mln. Eur.

Teismas
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Pisuaro atitikmuo
Pisuaro atitikmuo
2 metus

Per lietų visas vanduo nuo stogo ir U konstrukcijos sienų didžiule srove subėgs į praėjimą, nuteisti galės būti išmaudyti lietuje ir “nuleisti į klozetą” išeinant iš teismo pastato, o išteisintiems galės kokį skėtuką ar lietpaltį paduoti

Linas
Linas
2 metus

Juokinga kai zmones kazkokia apsikta pieva vadina parkais ir pan. Labai geras projektas ir greiciau statykite ir uzstokite tuos baisius pastatus. O jei kas nori gyventi miske tai gal reikia kraustytis i miska? O zaliu vietu yra pilna. Visas vilnius kaip kaimas..vien medziai ir nesienaujamos pievos

Nusigyvenome
Nusigyvenome
2 metus

Nebestebina manęs Vilniaus žaliųjų erdvių naikinimas ir tokių baisių stiklainių statymas. Iš mielo, gyvo, augmenijos pilno, erdvaus, senovinio ir kokybišką gyvenamąją aplinką turinčio miesto tuoj tuoj bus tik betono džiunglės, kurių jei kas norėtų negyventų Vilniuje.

Na ką Vilniaus senąjame centre dar vienas milžiniškas šiltnamis, vietoj erdvios viešosios erdvės ir žalio, miestą puošiančio bei orą valančio nuostabaus gamtos audinio.
Ar Vilnius tikrai dar vis žalias miestas? Kažkaip nauji projektai tuo visai nesirūpina, juose dėl tankumo geriausiu atveju betono, plytelių dykynėje tik koks vienas kitas medis tetelpa.

EPA
EPA
2 metus
Atsakinėti į  Nusigyvenome

kokia dar jauki zalia erdve? Tu bent mates jaukia, zalia erdve? Kiekviena sunparki vadinti parku dar reikia tureti proto…

Tomas
Tomas
2 metus

Greiciau tegul stato

Greitas
Greitas
2 metus

“Sodra” horizontaliai 🙂

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button