Statybos Vilniuje

„Galio Group“ Žvėryne pradeda statyti daugiabutį

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė Galio Group Vilniaus Žvėryne pradeda statyti 32 butų gyvenamąjį pastatą. Investicijos į keturių aukštų, A+ energinės klasės daugiabutį sieks 5,8 mln. eurų.

Prieš savaitę MadeinVilnius.lt rašė, jog vasario pradžioje Vilniaus miesto savivaldybės administracija išdavė statybos leidimą šiam daugiabučiui.

Gyvenamasis projektas „Žvėryno parkas“ iškils senajame Žvėryne, greta tvenkinių, Neries upės ir Vingio parko. Tai aukštos klasės projektas, kuriame bus įrengti 32 butai su erdviomis terasomis arba balkonais, po žeme bus įrengtos 32 vietos gyventojų automobiliams, bei elektromobilių įkrovos vietos. Daugiabutyje suplanuoti dviejų, trijų ir keturių kambarių butai, nuo 45 iki 150 kv. m ploto, statybas planuojama užbaigti 2021 m. trečiąjį ketvirtį.

 

„Gavome statybą leidžiantį dokumentą ir pradedame statybos darbus, kuriuos planuojame užbaigti kitų metų trečiąjį ketvirtį. Šį pastatą projektavome bendradarbiaudami su Lietuvos žaliųjų pastatų taryba – tai bus pirmas daugiabutis Lietuvoje, projektuotas ir statomas laikantis tvarių pastatų reikalavimų, o vėliau jis bus sertifikuojamas pagal Lietuvos pastatų tvarumo vertinimo sistemą (LPTVS). Tai įdomus iššūkis, nes iki šiol NT plėtotojai sertifikuodavo tik komercinį turtą“, – teigia Rūta Grucienė, Galio Group Gyvenamojo būsto projektų direktorė.

Pasak Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos prezidento Remigijus Simanavičiaus, „Žvėryno parkas“ yra pirmasis Lietuvoje gyvenamosios paskirties pastatas, kuriame bus diegiami ne tik ekonomiški, bet ir aplinką bei žmogaus sveikatą tausojantys kompleksiniai šiuolaikiški sprendimai, o jų poveikį pastato tvarumui bus galima objektyviai įvertinti pasitelkus LPTVS.

Pastato „žalumą“ vertins pagal 29 kriterijus

LPTVS, pagal kurią bus vertinamas pastatas, sudaro 29 vertinimo kriterijai, suskirstyti į 8 kategorijas (sveikata, energija, transportas, sklypo naudojimas ir ekologija, medžiagos, atliekų tvarkymas, vandentvarka ir projekto valdymas). Norint gauti bent mažiausią tvarumo įvertinimą, 9 įvairių kategorijų kriterijai yra privalomi. Sistema taip pat leidžia pasirinkti įvertinimo lygį nuo „Įvertintas” (tenkinama daugiau nei 30 proc. kriterijų) iki „Išskirtinis” (tenkinama daugiau nei 80 proc. kriterijų).

 

„Sieksime aukščiausio įvertinimo ir neabejojame, kad išpildysime visus užsibrėžtus tvarumo parametrus. Pastatėme jau tris verslo centrus biurų komplekse „S7“, kurie gavo tarptautinį tvarumo sertifikatą BREEAM „New Construction Excellent“ – tai labai aukštas įvertinimas, o projektas žymiai didesnis ir sudėtingesnis. Norime šią gerąją praktiką perkelti į gyvenamųjų namų statybą ir manome, kad dalis pirkėjų tam jau pasiruošę. Į būsto rinką ateina nauja pirkėjų karta, kuri labai atsakingai žiūri į aplinkosaugą ir aplinkos bei pastatų poveikį sveikatai“, – kalba R. Grucienė.

Laukia proveržio gyvenamajame segmente

Pasak R. Simanavičiaus, jau tampa norma vertinti Vilniuje statomų biurų, viešbučių ir kitų komercinės paskirties objektų tvarumą, o gyvenamųjų namų tvarumo vertinimo proveržio laukiama per artimiausius 2–3 metus.

„Plėtojant prestižinius daugiabučių projektus, ypač konkurencingoje rinkoje, nebeužteka vartotojams pasiūlyti puikios vietos ar aukštos energetinės klasės – vis daugiau daugiabučių bus statomi remiantis tvarumo principais, naudojant pažangiausias technologijas bei kokybiškas medžiagas. Be to, „žalieji“ pastatai ilgainiui nuvertės mažiau, jie bus likvidesni, o jų eksploatavimo sąnaudos – mažesnės“, – teigia R. Simanavičius.

 

Galio Group yra 14 metų Vilniaus rinkoje veikianti NT plėtros bendrovė, kuri ilgą laiką specializavosi statyti tvarius biurų pastatus. Galio Group 2020 m. į NT projektų plėtrą Vilniuje ketina investuoti apie 73 mln. eurų. Didžiausią investicijų dalį sudaro šiuo metu sostinėje statomi verslo centrai  „Wave“, „S7“ (4 etapas) ir „Freedom 36“. Į gyvenamuosius daugiabučių projektus Galio Group šiais metais planuoja investuoti apie 20 mln. eurų ir Vilniaus rinkai pasiūlyti apie 600 butų šešiuose projektuose.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
14 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rokas
Rokas
2 metus

Pradėjo statyti, viešai rodo vieną projektą, bet pardavinėja aukštu daugiau. Labai įdomu. Matyt Vilniaus savivaldybė yra neįgali iki negalėjimo. Svarstau kiek kyšių susirenka per metus administracijos vadovas, kad tokie dalykai vyksta. Greičiau naujus rinkimus, kad visus mesti lauk

Darius
Darius
2 metus
Atsakinėti į  Rokas

Rokai, apie ką jūs kalbate? Paviešintuose projektiniuose pasiūlymuose yra keturi aukštai, čia taip pat keturi. Eilinis negatyvas iš neturėjimo ką veikti.

valdas
valdas
2 metus

Kodel LT NT vystytojai ir toliau tas tvoras tveria nesant jokiu terasu? Visiems pirmiems aukstams atriektu tuos nenaudojamus zemes plotus aplink nama ir tvoromis jas aptvertu. Tas zemes sklypelio tvarkymas taptu pirmo auksto buto savininku reikalu, be to atsirastu noras gyventi pirmame aukste, kas pakeltu pirmu aukstu butu kainas. Win win iseitu abiem pusem. Rodosi, kad taip paprasta, bet maciau kazka panasaus tik Raitininku Soduose bei gal taip vadinamuose kotedziuose.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button