UAB EIKA ir UAB UNITECTUS pasirašė daugiafunkcinio komplekso Gedimino prospekte projektavimo sutartį. UAB UNITECTUS yra skelbto tarptautinio architektūrinio konkurso  nugalėtojas, kuris buvo nominuotas šių metų spalio mėnesį. Projekto vedantysis architektas – Povilas Čepaitis.

Pasak UAB EIKA generalinio direktoriaus Domo Dargio, derybų procesas su architektūrinio konkurso nugalėtoju vyko sklandžiai ir operatyviai. „Daugiafunkcinis kompleksas Gedimino prospekte mūsų organizacijai labai svarbus, jį mes traktuojame kaip vizitinę kortelę, kuri atskleis naują kokybę, inovacijas, tarptautinių prekinių ženklų pasitikėjimą mumis ir pripažinimą, naują požiūrį į visuomenines erdves. Todėl labai vertiname architektų operatyviai pateikiamus kūrybinius sprendimus ir pasiūlymus. Tikime, kad būtent toks bendradarbiavimas padės pasiekti užsibrėžtų tikslų“, – projekto svarbą atskleidžia D. Dargis.

UNITECTUS šį projektą taip pat vertina kaip išskirtinį jų veikloje. „Išskirtinumą lemia projekto vieta – Gedimino prospekto ir oro uosto – Konstitucijos pr. jungtis.  Dar vis nesuformuotas šios vietos užstatymas ir infrastruktūra sukuria unikalią galimybę prisidėti kuriant dalelę reprezentacinio miesto centro. Imtis tokio projekto – didžiulė atsakomybė, nes, jį įgyvendinus, šios Vilniaus dalies veidas pasikeis pastebimai“, – laukiančius iššūkius įvardina P. Čepaitis.

Po sutarties pasirašymo toliau bus tobulinami projektiniai pasiūlymai, sprendiniai derinami su Vilniaus miesto savivaldybe, kitomis atsakingomis institucijomis ir suinteresuotomis grupėmis. 2017 m. I-ą ketvirtį projektas bus pateiktas viešajam visuomenės svarstymui.

Kaip teigia architektas P. Čepaitis, tobulinant konkursinį projekto pasiūlymą buvo išlaikyti visi pagrindiniai architektūrinės koncepcijos bruožai. „Komplekse išlieka gyvybingas ir estetiškas pasažas, kontekstualūs ir solidūs tūriai bei fasadai, jautrus buvusio poliklinikos pastato pritaikymas. Nežymiai koreguojamas verslo centro tūris, suteikiant jam gyvybingesnę architektūrinę išraišką, tobulinami pastatų funkcinio išplanavimo sprendimai“, – teigia P. Čepaitis.

Daugiafunkcinį kompleksą sudarys apie 150 kambarių „Hilton Garden Inn“ 4 žvaigždučių viešbutis, verslo centras su prekybos galerija, prabangių apartamentų kompleksas. Planuojama, kad bendras projekto plotas bus apie 18 tūkst. kvadratinių metrų, o pastatai ribosis su Dainavos, V. Kudirkos gatvėmis ir Gedimino prospektu.

Faktiniai paruošiamieji darbai – sklypo valymas, komunikacijų iškėlimas – šiuo metu jau po truputį pradedami. Daugiafunkcinio komplekso statybos darbai bus pradedami kitų metų vasarą.

Vienas iš svarbiausių šio projektų objektų – „Hilton Garden Inn“ viešbutis – bus atidarytas 2019 m. pavasarį.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist