Naujamiesčio ir Naujininkų sandūroje kuriasi startuoliai, verslai ir kūrybinių industrijų atstovai. Senosios šių rajonų gamyklos ir kiti pramoniniai statiniai virsta verslo, meno, kultūros ar švietimo erdvėmis. Panašių pokyčių laukia ir anksčiau geležinkelių riedmenims aptarnauti naudotas grįžratis ir jo prieigos (Lokomotyvų remonto depas).

Balandžio 6 d. 17:30 val. renginyje-diskusijoje „Miestas ateina į pramonės rajoną: Naujamiestis pokyčių kelyje“ išgirsite apie tokius projektus kaip „Sparta 360“, verslo centras „T parkas“ (buvęs taksi parkas), „Tech Zity Vilnius“ ir Ševčenkos loftų bendruomenė (buvusios radiotechnikos gamyklos „Elektrit“ ir „555“). Po trumpų pranešimų apie grįžračio kaimynystėje vykstančius pokyčius diskutuosime apie tai, kaip galėtų keistis grįžračio teritorija. Renginys vyks „Tech Zity Vilnius“ patalpose adresu Panerių g. 43. Renginio moderatorius –  architektas, architektūros istorikas ir LRT Klasika laidos „Žmogus ir miestas“ vedėjas Matas Šiupšinskas.

Visus, norinčius dalyvauti, kviečiame registruotis https://forms.gle/JDd55fccjSvNtdFj7
Daugiau informacijos apie renginį rasite „Facebook“ tinkle https://fb.me/e/3w1UbJCTi

Išskirtinės architektūros Lokomotyvų remonto depas (su grįžračiu) įtrauktas į nekilnojamųjų kultūros vertybių sąrašą. 1905 m. pastatytas pusapskritimio formos mūrinis pastatas buvo skirtas garvežių priežiūrai ir remontui. Vienu metu grįžratis galėjo aptarnauti 30 garvežių. Tai vienintelis tokios paskirties įrenginys Vilniaus geležinkelio ruože. Šiuo metu grįžratis savo funkcijų nebeatlieka, o su teritorijos konversijos idėja būtų galima ieškoti naujų pastato pritaikymo galimybių. 

Atsižvelgiant į esamos situacijos tyrimo išvadas, 2023 m. vasario mėn. įvykusią gyventojų apklausą ir viešų diskusijų apibendrinimus, ateityje galėtų būti skelbiamas urbanistinis konkursas, kurio dalyviai turėtų teikti viziją, kaip šią keliasdešimties hektarų zoną pritaikyti miesto reikmėms, kad ji virstų visiškai nauja, aktyvia miesto dalimi. 

Prasidėjus diskusijoms apie grįžračio ir jo prieigų pokyčius, siekiama, kad susidomėję miestiečiai turėtų kuo daugiau galimybių susipažinti su iki šiol uždara teritorija ir prisidėti prie jos konversijos idėjos plėtojimo.

Su „Vilniaus plano“ atlikta grįžražio teritorijos esamos būklės apžvalga galima susipažinti čia https://arcg.is/1D45Xb0.
Renginio partneriai: „Tech Zity Vilnius“
Renginį organizuoja „Vilniaus planas“ ir Vilniaus miesto savivaldybė

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist