MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
K18b
Statybos Vilniuje

Būsimas verslo centras K18b vėl pakeitė savo išvaizdą

Neries dešiniajame krante iškilsiantis žymaus architekto Danielio Libeskindo projektuotas verslo centras sukėlė nemažai aistrų ir itin karštų diskusijų, jog K18b multifunkcinis kompleksas netinkamas Vilniui. Vis dėlto darbai juda pamažu ir pristatyti nauji patikslinti projektiniai siūlymai, kuriuose matyti, jog pastatas kiek pakitęs, galimai sumažėjęs jo aukštingumas.

Plačiau apie projekto pristatymą galite rasti čia.

Projektiniuose siūlymuose nurodoma, kad bus statomas trijų aukštų požeminis parkingas, o antžeminės, septynių aukštų podiumo dalies aukštis bus 34 m, o dvidešimties aukštų ofisų bokšto aukštis – 84 m. Absoliutinė statinio bokšto viršūnės altitudė yra 190,3 m.

K18b

„Raddison RED“ viešbutis

Atriumas apjungs dvi pastatų dalis – septynių ir dvidešimties aukštų pastatus, kur planuojami „Radisson RED“ viešbučio kambariai ir aptarnavimo patalpos. Viešbutyje numatoma įkurdinti iki 210 dviviečių kambarių, kultūrines poilsio erdves, restoranus su lauko terasa. Bendras projektuojamo viešbučio aukštų plotas bus apie 10 200 kv.m

Išskirtinis verslo centras

„Ofisų dalies vestibiulis yra suplanuotas rytinėje podiumo pirmojo aukšto dalyje. Aukščiausius standartus rinkoje atitinkantys „A“ energetinės klasės biurai numatomi 7-20 pastato bokšto aukštuose. Ofisų erdvių funkciniai ir technologiniai – inžineriniai sprendiniai pasižymi universalumu, kai aukšte galima įkurdinti vieną arba du atskirus ofisus. Bendras projektuojamų biurų plotas yra apie 11 500 kv.m. įskaitant pasitarimų kambarius, recepcijos ir poilsio zonas. Numatomas optimalus darbo vietų skaičius yra apie 1000 vietų“, – pristatoma miesto savivaldybei pateiktuose projektiniuose siūlymuose.

K18b

Viešbučio ir biurų reikmėms projektuojama trijų lygių požeminė automobilių saugykla apie 13 700 kv.m., talpinanti apie 258 automobilius. Taip pat yra numatomos dvi atskiros liftų grupės, viena viešbučio, o kita biurų reikmėms. Techninės patalpos, strategiškai bus išdėstytos įvairiuose pastato aukštuose.

Baltojo tilto perstatymas

Pateiktuose projektiniuose siūlymuose taip pat siūloma įrengti Šnipiškių trakto jungtį su pėsčiųjų tiltu viename lygyje, pritaikytą pėstiesiems, dviratininkams ir žmonėms su negalia. Apie Baltojo tilto perstatymo siūlymus, jau minėjome kiek anksčiau, juos galite pamatyti čia.

„Pastato podiumo dalyje projektuojama septynių aukštų viešoji erdvė – Atriumas su laisvu patekimu ir galimybe praeiti 24 val. per parą, su integruota požemine perėja, kuri yra sklandžiai sujungta su esama Konstitucijos prospekto požemine pėsčiųjų perėja ir tuo būdu yra užtikrinama jungtis su Vilniaus Europos aikšte. Toks sprendimas užtikrina patogią jungtį tarp Europos aikštės ir dešiniąjame Neries krante besiformuojančia miestiečių ir miesto svečių rekreacine erdve. Pastato prieigos ir landšaftas yra projektuojami UAB „Vilniaus planas‘. K18B ir gretimų teritorijų projektuotojai derino savo sprendinius, kad būtų užtikrinta kokybiška ir sklandi urbanistinių jungčių sistema. Unikalios viešosios erdvės formuojamos tarp projektuojamo pastato ir aplinkinių pastatų. Tarp K18B ir K12 yra siūloma lokalaus mąstelio aikštės erdvė, kuri papildo Šnipiškių trakto šiaurinės dalies susiklosčiusio užstatymo struktūrą”, – rašoma UAB „Archinova“ parengtuose projektiniuose siūlymuose.

K18b

Projekto techniniai parametrai

  • Planuojamo objekto adresas – Konstitucijos pr. 18B;
  • Pastato antžeminis plotas – 21 715,30 m2;
  • Pastato požeminis plotas – 13 704,37 m2;
  • 7 ir 20 aukštų pastatai sujungti artriumu;
  • Automobilių stovėjimo vietų skaičius – 258 vnt.;
  • Viešbučio „Radisson RED“ kambarių skaičius – 210 vnt.
  • Verslo centro plotas – 11 500 m2;
  • Projekto vystytojas – UAB „Investmira“ („Lords LB Special Fund I“ dalis)
  • Projektinių siūlymų patikslinimus ruošė: UAB „Archinova“, Antanas Gvildys.

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki rugsėjo 3-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu info@archinova.lt. Projekto viešas svarstymas numatomas pirmadienį, rugsėjo 3 d., Vilniaus miesto savivaldybės patalpose, Konstitucijos pr. 3-215 kab. Diskusijų pradžia 17.00 val..

K18b

3
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AnoniminemasRomas123 Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Anoniminemas
Skaitytojas
Anoniminemas

Romas daug žino. Jam nepatinka stiklas. Jam patinka solidūs pastatai, nes dirbo betonuotoju … ^^ Ir šiaip solidus žmogus, jam nereikia permatomumo jam reikia sienos gabalo

Romas
Skaitytojas
Romas

Liudniausia kad lietuvos architektai yra totalus neismaneliai statantys dezutes is stiklo…paziurekit Gruzija kokia architektura turi..o vilnius kaimu kaimas..su tokiais statiniais, kodel jsu sio architekto nuostabius darbus isdarkote?

123
Skaitytojas
123

Ką jūs iš jo čia padarėt, juokaujat gal? Von tuos prakeiktus architektų rūmus iš Lietuvos. Jei ne jie, pastatas seniai būtų pradėtas statyti…

Panašūs pranešimai

„Kuro aparatūros“ teritorijoje – naujas 25 loftų projektas, planuojama investuoti 1,5 mln. eurų

ELTA

Vilniaus oro uoste ketinama statyti naują VIP keleivių terminalą

ELTA

„Eigesa“ Naujamiestyje statys biurų pastatą, investicijos – 8 mln. eurų

BNS

Teismas išsklaidė abejones dėl „Misionierių sodų“ statybų teisėtumo

BNS

Pašilaičiuose prasidėjo naujos mokyklos statybos

Evaldas Činga

„BIOK laboratorija“ Vilniaus rajone statysis naują gamyklą

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika