Neries dešiniajame krante iškilsiantis žymaus architekto Danielio Libeskindo projektuotas verslo centras sukėlė nemažai aistrų ir itin karštų diskusijų, jog K18b multifunkcinis kompleksas netinkamas Vilniui. Vis dėlto darbai juda pamažu ir pristatyti nauji patikslinti projektiniai siūlymai, kuriuose matyti, jog pastatas kiek pakitęs, galimai sumažėjęs jo aukštingumas.

Plačiau apie projekto pristatymą galite rasti čia.

Projektiniuose siūlymuose nurodoma, kad bus statomas trijų aukštų požeminis parkingas, o antžeminės, septynių aukštų podiumo dalies aukštis bus 34 m, o dvidešimties aukštų ofisų bokšto aukštis – 84 m. Absoliutinė statinio bokšto viršūnės altitudė yra 190,3 m.

K18b

„Raddison RED“ viešbutis

Atriumas apjungs dvi pastatų dalis – septynių ir dvidešimties aukštų pastatus, kur planuojami „Radisson RED“ viešbučio kambariai ir aptarnavimo patalpos. Viešbutyje numatoma įkurdinti iki 210 dviviečių kambarių, kultūrines poilsio erdves, restoranus su lauko terasa. Bendras projektuojamo viešbučio aukštų plotas bus apie 10 200 kv.m

Išskirtinis verslo centras

„Ofisų dalies vestibiulis yra suplanuotas rytinėje podiumo pirmojo aukšto dalyje. Aukščiausius standartus rinkoje atitinkantys „A“ energetinės klasės biurai numatomi 7-20 pastato bokšto aukštuose. Ofisų erdvių funkciniai ir technologiniai – inžineriniai sprendiniai pasižymi universalumu, kai aukšte galima įkurdinti vieną arba du atskirus ofisus. Bendras projektuojamų biurų plotas yra apie 11 500 kv.m. įskaitant pasitarimų kambarius, recepcijos ir poilsio zonas. Numatomas optimalus darbo vietų skaičius yra apie 1000 vietų“, – pristatoma miesto savivaldybei pateiktuose projektiniuose siūlymuose.

K18b

Viešbučio ir biurų reikmėms projektuojama trijų lygių požeminė automobilių saugykla apie 13 700 kv.m., talpinanti apie 258 automobilius. Taip pat yra numatomos dvi atskiros liftų grupės, viena viešbučio, o kita biurų reikmėms. Techninės patalpos, strategiškai bus išdėstytos įvairiuose pastato aukštuose.

Baltojo tilto perstatymas

Pateiktuose projektiniuose siūlymuose taip pat siūloma įrengti Šnipiškių trakto jungtį su pėsčiųjų tiltu viename lygyje, pritaikytą pėstiesiems, dviratininkams ir žmonėms su negalia. Apie Baltojo tilto perstatymo siūlymus, jau minėjome kiek anksčiau, juos galite pamatyti čia.

„Pastato podiumo dalyje projektuojama septynių aukštų viešoji erdvė – Atriumas su laisvu patekimu ir galimybe praeiti 24 val. per parą, su integruota požemine perėja, kuri yra sklandžiai sujungta su esama Konstitucijos prospekto požemine pėsčiųjų perėja ir tuo būdu yra užtikrinama jungtis su Vilniaus Europos aikšte. Toks sprendimas užtikrina patogią jungtį tarp Europos aikštės ir dešiniąjame Neries krante besiformuojančia miestiečių ir miesto svečių rekreacine erdve. Pastato prieigos ir landšaftas yra projektuojami UAB „Vilniaus planas‘. K18B ir gretimų teritorijų projektuotojai derino savo sprendinius, kad būtų užtikrinta kokybiška ir sklandi urbanistinių jungčių sistema. Unikalios viešosios erdvės formuojamos tarp projektuojamo pastato ir aplinkinių pastatų. Tarp K18B ir K12 yra siūloma lokalaus mąstelio aikštės erdvė, kuri papildo Šnipiškių trakto šiaurinės dalies susiklosčiusio užstatymo struktūrą”, – rašoma UAB „Archinova“ parengtuose projektiniuose siūlymuose.

K18b

Projekto techniniai parametrai

  • Planuojamo objekto adresas – Konstitucijos pr. 18B;
  • Pastato antžeminis plotas – 21 715,30 m2;
  • Pastato požeminis plotas – 13 704,37 m2;
  • 7 ir 20 aukštų pastatai sujungti artriumu;
  • Automobilių stovėjimo vietų skaičius – 258 vnt.;
  • Viešbučio „Radisson RED“ kambarių skaičius – 210 vnt.
  • Verslo centro plotas – 11 500 m2;
  • Projekto vystytojas – UAB „Investmira“ („Lords LB Special Fund I“ dalis)
  • Projektinių siūlymų patikslinimus ruošė: UAB „Archinova“, Antanas Gvildys.

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki rugsėjo 3-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu [email protected]. Projekto viešas svarstymas numatomas pirmadienį, rugsėjo 3 d., Vilniaus miesto savivaldybės patalpose, Konstitucijos pr. 3-215 kab. Diskusijų pradžia 17.00 val..

K18b

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist