Statybos VilniujeVerslas

„BaltCap“ įmonei perduotas sklypas Vilniuje nacionalinio stadiono statyboms

Vilniaus miesto savivaldybės taryba nusprendė be aukciono išnuomoti sklypą nacionalinio stadiono statyboms sostinėje investicijų bendrovės „BaltCap“ įmonei „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“.

Trečiadienį politikai patvirtino, kad beveik 23 hektarų sklypas Ozo g. 27 būtų be konkurso išnuomotas įmonei iki 2047 metų spalio, numatant, jog ši toje vietoje turėtų įrengti daugiafunkcį sveikatingumo, ugdymo, švietimo, kultūros ir užimtumo skatinimo kompleksą.

Sklypo vertė nurodyta 9,33 mln. eurų.

 

Savivaldybės taryba taip pat atleido bendrovę nuo žemės nuomos mokesčio iki 2025-ųjų balandžio pradžios, t. y. stadiono statybų laikotarpiu. Bendra nuomos suma siektų beveik 130 tūkst. eurų.

Kaip BNS informavo savivaldybė, tokia nuostata įtraukta į spalio 8-ąją savivaldybės, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei „BaltCap“ pasirašytą koncesijos sutartį – čia sutariama, kad nuo žemės nuomos koncesijos vykdytojas būtų atleistas visą sutarties laikotarpį arba savivaldybė įsipareigotų kompensuoti išlaidas. Kartu numatytas saugiklis, kad sklypas negali būti naudojamas kitiems tikslams, nei numatyta sutartyje.

Prieš tris savaites pasirašyta apie 160 mln. eurų vertės Nacionalinio stadiono koncesijos sutartis numato, kad iki 2024-ųjų pabaigos būtų pastatytas UEFA standartus atitinkantis futbolo stadionas su daugiafunkciniu sporto kompleksu.

 

Pagal sutartį, ant Šeškinės kalvos Vilniuje turėtų būti pastatytas daugiafunkcinis sporto kompleksas. Jį, be nacionalinio stadiono, sudarytų dar 15 sporto objektų: lengvosios atletikos aikštė, šešios krepšinio salės, trys futbolo treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės. Taip pat būtų statomi sporto muziejus, bendruomenės centras, biblioteka, vaikų darželis.

Statybų ir valdymo sutartį pasirašė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Vilniaus savivaldybė ir koncesininkas – investicijų fondo „BaltCap“ įmonė „Vilniaus daugiafunkcis kompleksas“. „BaltCap“ užėmė iš projekto rugpjūtį pasitraukusios koncerno „Icor“ įmonės „Axis industries“ vietą.

Numatyta, kad stadionas turi būti UEFA IV kategorijos, nors pagal ligšiolinius planus jame projektuotos 15 tūkst. vietų, siekiama, kad jame būtų įrengta 18 tūkst. vietų.

 

Savivaldybės įsipareigojimai sutartyje siekia apie 100 mln. eurų, valstybės – 53,4 mln. eurų.

Be minėtų 160 mln. eurų investicijų į patį daugiafunkcį centrą su stadionu, savivaldybė planuoja skirti dar apie 35 mln. eurų aplinkinės infrastruktūros tvarkymui.

Savivaldybė planuoja, kad per metus bus parengtas objekto techninis projektas, o 2022-ųjų pabaigoje prasidėtų ir pačios statybos – jos, planuojama, galėtų būti baigtos iki 2024-ųjų pabaigos.

 

Mokėjimus koncesininkui numatyta išdėstyti per 22 metus pasibaigus statyboms.

Dėl rangos sutarties su statybininkais fondas tikisi susitarti iki kitų metų pirmojo ketvirčio.

Pirmą kartą stadionas šalia Vilniaus „Akropolio“ pradėtas statyti 1987 metais, o 1993-iaisiais užkonservuoti jau pastatyti pamatai bei laikančiosios konstrukcijos. 2008 metais į objektą investavus dar 33,6 mln. eurų, statybos darbai tuomet nutrūko dėl finansavimo trūkumo.

 

Diskusijos dėl stadiono vėl atgimė 2015-aisiais, pastaraisiais metais projektas įstrigo kilus ginčų su teisėsauga ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT), pripažinusia koncesijos konkursą neteisėtu, tačiau teismas šį sprendimą panaikino, o tarnyba teismo verdikto nebeskundė.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
32 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
vidma60
vidma60
5 mėnesius

Ar ne laikas daiktus vadinti savo vardais? Jei žadama statyti vaikų darželį su bėgimo takeliais vaikams, tai taip ir vadinkime. Net po karo didesnės talpos “Žalgirio” stadioną astatė. Nesišaipykite iš žodžio “nacionalinis”.

Oho
Oho
7 mėnesius

Parduotas sklypas. Paprastai tokiose vietose ir tik trumpalaikiams statiniams žemė būna nuomojama kokiems 20 metų su teise pratęsti nuomos sutartį. Stadionas jei ir pastatys stovės Max 50 mėtų po to teks griauti.

olandas
olandas
7 mėnesius
Atsakinėti į  Oho

Nesuprantu komentaro. Straipsnyje ir rašo, kad nuomotas iki 2047, čia skundies, kad per trumpam laikotarpiui? Ar tiesiog tesugebėjai perskaityt antraštę, ir tai neteisingai, nes parašyta “perduotas” o ne “parduotas”…

Paskutinį kartą redaguota 7 mėnesius (olandas)
Jan
Jan
7 mėnesius

Nieko ten nepastatis tokia gera pinigu skalbikla visiems Merams

Kestis
Kestis
7 mėnesius
Atsakinėti į  Jan

pavidolis

Vytautas
Vytautas
7 mėnesius

Ar nebus taip, kad nei žemės, nei stadiono?

vardas
vardas
7 mėnesius

ar spės medžius išsikirsti iš stadiono vidaus – nuo lapkričio griežtina kirtimą 🙂

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button