Viena didžiausių Lietuvoje erdves gyvenimui, verslui ir poilsiui kurianti bendrovė „Darnu Group“ pradėjo paskutinių butų įmonės vystomame „Paupio“ rajone pardavimus. Atgimstančioje istorinėje senamiesčio dalyje pirkėjams bus siūloma įsigyti daugiau nei 300 naujų būstų paskutiniuose – šeštajame bei septintajame – projekto etapuose.

Nestandartiniai sprendimai

„Darnu Group“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė sako, kad šiuo metu bendrovė jau yra pardavusi tris ketvirtadalius – 413 – visų rajone pirmaisiais etapais pastatytų butų. Nepaisant pandemijos sukeltų iššūkių, unikalus savo apimtimis ir erdve konversijos projektas artėja prie pabaigos laikantis numatyto grafiko.

„Paskutiniųjų etapų gyvenamosios erdvės pasižymės ne tik integracija gamtos apsuptyje, jaukia aplinka uždaruose kiemuose, bet ir įvairiapusiška gyvenamojo ploto pasiūla. Tai yra vieni pagrindinių „Paupio“ uždavinių – organiška senojo rajono konversija, papildant esamą senamiesčio dalį šiuolaikiškos architektūros siūlomais sprendimais“, – pažymi S. Survilaitė-Mekionienė.

Visus septynis kvartalus kūrė žinomų ir didelę patirtį turinčių architektų biurai. Šeštąjį kvartalą  projektavo architektės Gustės Kančaitės „Kančas studija“. Septintąjį kvartalą kūrė architektas Andrius Juodpusis su „JP Architektūra“ komanda.

A. Juodpusio teigimu, tarp jo ir komandos suprojektuotų butų bus ir tokių, kuriuose lubų aukštis siekia 5,5 metro, ir būstų su lodžijomis ar langais per visą mansardos aukštį. Taip pat, akcentuojant ir išnaudojant šios vietos ypatingą santykį su gamta, dalis būstų suprojektuoti su terasomis į Vilnios pusę.

„Kūrybos procese pirmiausia orientavomės į kvartalo erdves ir tai, kaip jose jausis žmonės. Jau vėliau „aprengėme“ namus, tūriuose suformavome balkonus ir terasas, tyrinėdami, ar iš daugumos jų bus matoma Vilnios upė. Kuo tikrai šis kvartalas išsiskirs, tai erdviomis ir aiškiai architektūrine kalba išreikštomis didelėmis terasomis į upės pusę. Manyčiau, jos didžia dalimi taps mieste atpažįstamu kvartalo „veidu“, – prognozuoja A. Juodpusis.

Šeštąjį projekto etapą kūrusi G. Kančaitė sako, kad, jos ir komandos manymu, šis kvartalas bus tarsi iš naujo išaugęs ant istorinių šaknų.

„Siekdami istorinio ir urbanistinio kontekstualumo, kuriamu pastatų ansambliu tęsėme čia istoriškai susiklosčiusį perimetrinį apstatymo charakterį ir nauja kalba reflektavome buvusią pramoninę architektūrą. Interpretuodami temą, fasadus pagyvinome įvairiomis tektoninėmis iškyšomis, šlaitinius stogus pavertėme „plasnojančiais“, o buvusio istorinio pastato konstruktyvo arkas perkėlėme į komplekso fasadus, paversdami jas esminiu „charakterio raktu“, – pasakoja architektė.

Numatoma pabaiga – 2022 m.

Šiuose etapuose statomi pastatai pasižymės A klasės energiniu efektyvumu, juose bus įdiegtos stebėjimo kameros, butuose – grindinis šildymas. Naujų būstų dydis sieks nuo 25 iki 160 kv. m., o kaina – nuo 2.490 eurų už kv. m.

Šeštąjį projekto etapą sudarys Aukštaičių g. 7 adresu vystomas kvartalas, kuriame bendrovės „Naresta“ statomi 182 nauji butai bei komercinės erdvės ir visam pastatui numatyta požeminė automobilių laikymo aikštelė. Kaip ir jau pastatytuose kvartaluose, šiame taip pat numatyti uždari kiemeliai su poilsio zonomis, o vienas iš jų pavirs unikalia meno galerija po atviru dangumi. Šio etapo vystymui „Darnu Group“ skiria 27,5 mln. eurų.

Septintąjį „Paupio“ rajono etapą sudarys Paupio g. 50 ir Aukštaičių g. 19 sklypuose išsidėstęs naujos koncepcijos kvartalas, kuriame šalia gyvenamųjų namų kuriamos erdvės, skirtos komercinei bei visuomeninei veiklai, o po žeme numatyta erdvi aikštelė automobiliams. Pirmoji kvartalo dalis pradėta statyti 2019-aisiais, o šio etapo statybų rangovas – UAB „Baltijos pašvaistė“. Antrąją etapo dalį įgyvendina bendrovė „Mitnija“.

Į septintojo etapo vystymą, kuriame jau statomi ir planuojami statyti 162 būstai, komercinės ir visuomeninės patalpos, „Darnu Group“ investuoja 32 mln. eurų.

„Paupio“ konversija į daugiafunkcinį rajoną yra dalis į 2010-2020 metų Vilniaus miesto savivaldybės strateginį planą įtraukto „Architektūros parko“ projekto, kuriuo siekiama atskirais etapais pertvarkyti istorinę teritoriją tarp Vilnios upės, Maironio, Subačiaus ir Pavilnio gatvių, iškeliant čia buvusias pramonės įmones ir integruojant šią vietą į vientisą miesto architektūros kontekstą.

Iš viso į „Paupio“ rajono konversijos projektą „Darnu Group“ investuoja per 150 mln. eurų. Numatoma rajono statybų pabaiga – 2022 metai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist