Statybos Vilniuje

Atgimstanti Kalvarijų gatvė: tarptautinio NT vystytojo dėmesys ir milijoninės investicijos

Tarptautinė investicijų ir nekilnojamojo turto plėtros kompanija „SAVO investicija“ šiais metais įsigijo sklypą daugiabučio statybai sostinės Kalvarijų gatvėje. Netrukus čia pradės dygti jau antrasis bendrovės gyvenamųjų namų kvartalas „Lucky Homes 2“, kurio investicijų suma siekia apie 9 mln. eurų. Jas įmonė dengia savo lėšomis.

„SAVO investicija“ bendraturtis ir vadovas Dmitrijus Savočka teigia, kad Lietuvos nekilnojamojo turto rinka investuotojams yra patraukli dėl keleto priežasčių: didesnės kapitalo apsaugos, efektyviai veikiančios bankų sistemos bei pakankamo teisinių paslaugų pasirinkimo. Be to, jis negaili sentimentų Vilniaus miestui.

„Vilnius – istorinė sostinė, kuri, kaip ir mano gimtasis Kijevas, turi daugybę praeities sluoksnių.  Mane žavi jos autentika, o taip pat ir dinamika – gebėjimas keistis, atliepti naujos kartos idėjas, verslą bei, žinoma, architektūrą. Jau pirmo apsilankymo metu šis miestas man paliko ypač malonius įspūdžius ir paskatino norą prisidėti prie jo plėtros“, – sako jis.

 

2018 metais D. Savočkos vadovaujama bendrovė investavo 10 mln. eurų į pirmąjį sklypą Gerosios Vilties g. 27. Nors pasiūlymų sklypui pirkti bendrovė tąsyk turėjo ne vieną, investicija į dinamišką Naujamiesčio rajoną buvo pasirinkta atsižvelgiant į gerai išvystytą vietos infrastruktūrą ir plėtros perspektyvas.

„Investuodami žinojome, kad prieš kelis dešimtmečius ši miesto zona buvo labiau industrinė,  mažiau patraukli kaip gyvenvietė. Visgi, šiandien Naujamiestyje vystomi nauji NT projektai, čia keliasi gyventi jaunos šeimos, kuriasi nauji barai ir restoranai. Šis rajonas man kažkuo primena Kamdeną – žymųjį Londono kvartalą, kuris garsus savo išskirtiniais pastatais, verslo įvairove ir šiuolaikiškais, ryškiais gyventojais“, – sako D. Savočka.

100 proc. baigtumą šių metų sausį gavęs gyvenamųjų namų kvartalas naujakurius pritraukė per labai trumpą laiką. Nei numatytų statybos darbų, nei pardavimų nesustabdė ir 2020 metais prasidėjusi pandemija.

 

Į mobilų gyventoją orientuota architektūra

Bendrovės pasirinkimą investuoti į sklypą Kalvarijų g. taip pat lėmė augantis šios miesto zonos prestižas.

„Čia kuriasi šiuolaikiški verslo centrai, formuojasi nauji traukos centrai, kurie didina šios gatvės patrauklumą naujakuriams. Svarbu paminėti ir tai, kad Kalvarijų gatvė patenka į Vilniaus senamiesčio vizualinės apsaugos pozonį, todėl visi naujai statomi pastatai turi atitikti architektūrinį kontekstą“, – komentuoja „Lucky Homes 2“ komplekso architektas Adomas Kondratas.

Neatsitiktinai ir čia iškilsiančio gyvenamųjų namų kvartalo fasadas atlieps urbanistinę vietos vienovę.

 

„Visų būstų langai bus vitrininiai – maksimalaus dydžio, kylantys nuo grindų, net ir ten, kur nenumatyti balkonai. Kompleksas turės vidinį kiemą, skirtą tik žmonėms – jame nevyks automobilių eismas, čia augs želdynai, numatyti suoliukai poilsiui, vaikų žaidimo aikštelės. Visi į kiemo pusę orientuoti būstai turės balkonus“, – pasakoja projekto architektas.

Jo teigimu, šie būstai bus skirti mobiliems miestiečiams – porai arba porai su vaiku. „Stengėmės numatyti kuo universalesnius butų išplanavimus, numatant visus reikalingus interjero elementus, kad pirkėjui, įsigijus butą, netektų atlikti statybinių korekcijų“, – komentuoja A. Kondratas.

„SAVO investicija“ planuoja, kad Kalvarijų g. projekte statybų darbai prasidės 2021 metų gruodį, o išankstiniai pardavimai – 2022 metų balandžio mėnesį.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
30 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Expert
Expert
17 dienas (-ų)

Vieta gera, turgus čia pat, barakai vietoj ir medinukai šalia 😀

Cha cha cha
Cha cha cha
17 dienas (-ų)

Kažkaip nestebina, totalus rusiškas stiliukas, fasadas iš marmuro plokštės kuri po metų pradės skilinėti, nu bet ką Vilniuje reikia visko, tai absoliutus tresinis miestas, kaip pasakytų architektai iš vakaru

Hmmm
Hmmm
17 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Cha cha cha

Grožis ir stilius čia skonio reikalas, bet toks fasadas tikrai žyymiai ilgiau laikys negu dažytas betonas, arba tinkuotas + dažytas putplastis. Be to žiūrint į vizualizacijas, tai marmuro nematyti. Gal regėjimą reikia tikrinti ?

Cha cha cha
Cha cha cha
17 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Hmmm

Padarys rusišku principu nepergyvenk, galėsi užsidėti akinius, kai projektas bus įgyvendintas, kaip vystytojai sako, nuo projekto galima nukrypti 60 % pagal vizualizacija, tokia paturbinta sovietblock dezute

Bob
Bob
17 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Hmmm

Pasidomėkit Lucky Homes 1 😀

Alice
Alice
17 dienas (-ų)

Kaip gražu! Bet gal geriau kad toks grožis liktų gimtajame Kijeve, o Vilniuje – pasamdytų normalesnius architektus 🙂

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button