Statybos Vilniuje

Architektūros taryba: kiek pakeistas „Rimi“ parduotuvės Pavilnyje projektas tinkamas

 Pakoreguotas nekilnojamojo turto vystytojo Dariaus Nedzinsko Pavilnyje planuojamos „Rimi“ parduotuvės projektas yra tinkamas architektūros požiūriu – palyginti su ankstesniu projektu, jis labiau atsižvelgia į bendruomenės nuomonę.

Tokią išvadą padarė Vilniaus regioninė architektūros taryba, išnagrinėjusi pastatą projektuojančios bendrovės „313 architects“ prašymą.

Pasak išvados, projektas atitinka architektūros kokybės kriterijų visumą, pastato struktūra atitinka jo paskirtį, sumažintas prekybos centro poveikis aplinkiniams gyventojams, atitraukiant jį nuo sklypo ribų, pažeminant tūrį, apželdinant sklypą medžiais, sutvarkant skverą.

 

Taryba projekto vystytojui pateikė rekomendacijas, susijusias su transporto srautų sutvarkymu Džiaugsmo gatvėje.

D. Nedzinsko planai nuosavų namų rajone Džiaugsmo gatvėje iki 2022 metų rudens pastatyti 2,3 tūkst. kv. metrų bendro ploto parduotuvę praėjusių metų pabaigoje papiktino dalį vietos bendruomenės. 

Nepatenkintieji projektu tuomet apskundė ir vystytoją, ir pagrindinę būsimos parduotuvės nuomininkę bendrovę „Rimi Lietuva“ aukščiausioms šalies valdžios institucijoms, taip pat „Rimi“ savininkės Švedijos „ICA Gruppen“ vadovams. 

 

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT)  Seimo konservatorių frakcijos narės, socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės prašymu šiuo metu dar svarsto, ar pradėti tyrimą, ar Vilniaus valdžiai derinant parduotuvės statybos dokumentus nebuvo padaryta korupcinių veikų.

Savivaldybė sausio pradžioje parduotuvės projektą grąžino koreguoti vystytojams.

Šiuo metu visuomenei pakartotinai pristatomame projekte būsimo statinio plotas sumažintas beveik 300 kv. metrų, nežymiai sumažintas automobilių vietų aikštelėje skaičius, o žaliųjų zonų apimtys nuo 29 proc. padidėjo iki 36 proc.

Autorius Remigijus Bielinskas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
MikrorajonVibes
MikrorajonVibes
10 dienas (-ų)

Taigi ar nebuvo sutarta, kad supermarketai remsis į šaligatvi, o parkingai bus už jų? Eilinis Pakalnio ir co. feilas. Kiek laiko tie posovietiniai liuzeriai dar siautės šitame mieste?

hmmm
hmmm
7 dienas (-ų)
Atsakinėti į  MikrorajonVibes

šiuo atveju parduotuvė dengia parkingą nuo namų, kiek atrodo iš vaizdelio, matyt vietiniai dėl to irgi kovojo

Rokas
Rokas
11 dienas (-ų)

Laukiam kada prades statyti 🙂 puiku

Pavilnietis
Pavilnietis
11 dienas (-ų)

Bendruomenės nuomone ten tokio dydžio dėžės išvis nereikia, taip kad kišeninių komitetų ar komisijų nuomonės nieko nekeičia. Tiesa, jei tokį pavyks prastumti, jis geresnis truputį nei buvo. Kas įdomu, dingo nelegaliai planuotas įvažiavimas privačios gatvės. Tai rodo “projektuotojų” ir “vystytojo” lygį 🙂

...
...
11 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Pavilnietis

Tegul tada bendruomenė nusiperka tą sklypą ir ten augina krūmus, ar ko jie ten nori.
“Bendruomenė” neturi jokios teisės nurodinėti kas ką gali statyti ir ko negali, jei nėra pažeidžiami teisės aktai.

Karolis
Karolis
11 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Pavilnietis

Baikit pagaliau kalbėti visos bendruomenės vardu! Aš taip pat ten visai šalia gyvenu ir esu už projektą. P.S. ta pati jūsų bendruomenė pasikeitė tvoros lentas ir suvertė tame sklype argi taip gražu? Ten jums sąvartyno turbūt reikia, o ne gražios parduotuvės ir sutvarkytos aplinkos.

Inga
Inga
11 dienas (-ų)

VALIO! : )

Back to top button