NaujamiestisStatybos Vilniuje

Ar Naujamiestyje būsimi svečių namai netaps butais?

Miesto savivaldybė garsiai skelbė, jog griežtai kovos su nekilnojamojo turto vystytojų užslėptais siekiais poilsio, svečių namų ar kitos komercinės paskirties patalpas parduoti kaip butus. Kita vertus statytojai nepažeidžia nieko, kas būtų draudžiama, nes svečių namai gali būti statomi sklype ar jų dalyje, kurios paskirtis yra komercinė, pagal teisės aktus, tokiose paskirties teritorijose pastatai gali būti statomi, tačiau ne mažiau kaip 51% patalpų turi būti komercinės paskirties (kad ir svečių namai). Vis dėlto reiktų nepamiršti, kad svečių namams taikomi mažesni reikalavimai, kaip mažesnis automobilių parkavimo vietų skaičius, nėra būtina ir vaikų žaidimo aikštelė, o jei savivaldybė apsigalvos nebus galima deklaruoti gyvenamos vietos, teks mokėti didesnius mokesčius už šildymą, netgi NT mokestį ir galimai jokių lengvatų.

Naujas svečių namų projektas Naujamiestyje

Viešam svarstymui pristatomas naujas administracinės paskirties projektas, o tiksliau viešbučių paskirties patalpos (svečių namai), kuriuose dalis bus butai (48%), o kita dalis – svečių namai (52%).

„Naujasis pastatas projektuojamas dviejų korpusų apjungtas požemine pastato dalimi – rūsiu. Viešbučių paskirties patalpoms numatytos pagalbinės patalpos – rūsyje projektuojamos pagalbinės patalpos skirtos švarių/nešvarių skalbinių išdavimo ir saugojimo patalpomis, valytojos ir valymo inventoriaus saugojimo patalpomis. Pirmame aukšte planuojamas holo patalpa su išskirta zona bagažo saugojimui, registratūra ir poilsio zona“, – apie būsimo pastato išplanavimą minima projektiniuose pasiūlymuose.

 

Gal iš tiesų šis projektas bus naudojamas pagal projektiniuose siūlymuose numatytą paskirtį, o daugiau informacijos turėtų būti suteikta viešų svarstymų metu.

Projekto techniniai parametrai

 • Planuojamų objektų adresai – T. Ševčenkos g. 25;
 • Sklypo plotas – 4 207 m2;
 • Pastatų bendras plotas – 7 880,50 m2:
  • Butai (48%)  – 2 730 m2;
  • Svečių namai (52%)  – 3 000 m2;
  • Požeminė dalis – 2 150,50 m2;
 • Statinių aukštis – iki 5 aukštų su antresole (iki 20m aukščio);
 • Dviračių laikymo vietų skaičius – 13 vnt.;
 • Butų kiekis – 63 vnt.;
 • Svečių patalpų skaičius – 73 vnt.;
 • Pastato energetinio efektyvumo klasė – A+;
 • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 75 vietos;
 • Projekto vystytojas – UAB „Dolas“ (UAB „Rewo“ dalis);
 • Projektinius siūlymus ruošė UAB „Vilniaus architektūros studija“, projekto vadovė – Vaida Norkūnaitė.

Viešas svarstymas

Visuomenės atstovai iki kovo 4-osios savo pasiūlymus gali teikti elektroniniu paštu [email protected] arba [email protected] Projekto viešas svarstymas numatomas trečiadienį, kovo 4 d., Vilniaus miesto savivaldybės patalpose, Konstitucijos pr. 3, 216 salėje. Diskusijų pradžia 17.00 val.

MadeinVilnius.lt informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „Naujosios medijos grupės“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Auksinis kardas
Auksinis kardas
1 metus

Matosi iš pirmos nuotraukos, kad net statydami stalinukus ir blokinius namus, sovietai bandė išlaikyti kažkokį civilizuotą, vakarietišką perimetrą ir vidinį kiemą (jiems nebūdinga, bet labai sveikintina). Bet atėjo Pakalnis ir co. ir BAM, ‘viešbutis’ vidury tos erdvės 😀 Koks čia užstatymo tipas, kur jis apibrėžtas? Vilniaus ‘urbanistai’ sukūrė naują spėju, vadinasi ‘grūsk kur yra vietos’? 😀 Chebra, nebejuokinga jau, kiek jūs galite daryti šitas nesąmones ir tyčiotis iš žmonių.

hmm
hmm
1 metus
Atsakinėti į  Auksinis kardas

iš esmės pritarčiau dėl užgrūdimo, bet pažiūrėk google maps, ten stovi kažkoks namas.. panašu, kad vietoje jo statys

hmm
hmm
1 metus

tai niekas tuo net neabejoja:) galim tik daryti statymus, kada tai įvyks

vaidotas
vaidotas
1 metus

Viešbučio statyti savivaldybė negali uždrausti. Svarbu pasirūpinti, kad viešbučip gyventojai nepamirštų, kad gyvena viešbutyje: negalės prisiregistruoti, be to, kiekvieną dieną mokėti turistų „pagalvės” mokestį. Nepavyks apeiti įstatymo ir išlipti sausam. Tai turi būti aiškiai iškomunikuota.

Kestis
Kestis
1 metus

Statytojai nekalti. Kalti tie, kurie leidžia statyti. Ką išsirinkom – tą ir turim. Šaunuoliai, ir toliau neikit balsuoti!

aleliuja
aleliuja
1 metus

Nesuprantama kaip verslas taip gyvuoja. Kiek turi mokėti savivaldybės adminitracijai kyšių, kad metai iš metų tos pačiso istorijos. Man nuoširdi gėda gyventi tokioje šalyje.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button