Statybos Vilniuje

Aiškėja, kaip atrodys nauja ledo arena Liepkanyje

Sausį su Vilniaus miesto savivaldybės administracija sutartį dėl sostinės ledo arenos architektūrinio projektavimo pasirašiusios UAB „Projektų rengimo centras“ ir UAB „Tiksli forma“ pristatė pirmuosius pastato planus ir vizualizacijas. Vilniaus miesto savivaldybė kviečia visuomenę susipažinti su pirminiais pasiūlymais.

„Dėl ledo arenos sprendinių konsultavomės su sporto bendruomene, esame numatę, kokios aikštės ir kokios patalpos bus reikalingos, bet architektūriniai sprendimai turi didelę įtaką objekto sėkmei ir „prigijimui“ mieste, todėl norime, kad su jais susipažintų visuomenė, kuri arena naudosis“, – sako Vilniaus miesto vicemeras Valdas Benkunskas.

Jotvingių g. projektuojama ledo arena vienu metu galės sutalpinti mažiausiai 950 žiūrovų ir apie 100 sportininkų. Numatoma, kad pastate bus įrengti du aukštai – pusrūsis ir pirmasis aukštas su antresole.

 

Pusrūsyje bus įrengta vienintelė Lietuvoje akmenslydžio aikštelė, sudaryta iš dviejų takų. Iki šiol šalies atletai treniruodavosi ledo ritulio aikštėse, o artimiausia atskira tokio tipo kerlingo aikštelė sportininkams buvo pasiekiama Latvijoje. Šalia suprojektuotas ir rūbinių kompleksas sportininkams, pačiūžų nuomos punktas, apšilimo bei dailiojo čiuožimo choreografijos salės.

Pirmajame arenos aukšte numatyta įrengti dvi ledo ritulio aikštes, tribūnas varžybų stebėjimui, taip pat administracines patalpas, ekspozicines erdves. Ledo ritulio aikštes skirs reprezentacinė poilsio erdvė. Numatoma, kad ši erdvė bus išnaudojama varžybų pertraukų metu, taip pat kaip laukimo salė neformaliojo ugdymo užsiėmimus lankančių vaikų tėvams. Tarp poilsio erdvės ir vienos iš ledo ritulio aikščių bus įrengta stiklinė siena, tad ši ir dalies tarnaus ir kaip erdvė žiūrovams, stebintiems treniruotes.

Asociacijos „Hockey Lietuva“ prezidentas Dainius Zubrus teigia, kad arenos projektas – puiki žinia Vilniaus gyventojams, o ypač ledo ritulio, kerlingo bei dailiojo ir greitojo čiuožimo bendruomenėms.

 

„Vilniuje sėkmingai veikiančių ledo ritulio mokyklų ir klubų veiklos dėka jaučiamas nuolat augantis susidomėjimas ledo rituliu, tačiau tenka pažymėti, kad esama profesionali sporto infrastruktūra Lietuvos sostinėje jau seniai nebetenkina šios sporto šakos galimybių, – pabrėžia D. Zubrus, – šiuo metu projektuojamas tarptautinius standartus atitinkantis sporto objektas leis sudaryti kokybiškas sąlygas vaikams užsiimti mėgstama sporto veikla, o profesionalūs sportininkai turės didesnes galimybes siekti aukšto meistriškumo. Pagaliau Vilniaus miesto ledo ritulio komandos turės savo „namus“ ir galės konkuruoti su kaimyninių šalių profesionaliais sportininkais“.

Visi ledo arenos projektavimo darbai turėtų būti užbaigti 2022 m. pradžioje. Suplanavus visus sprendinius, bus skelbiamas projekto viešasis pristatymas, projektas bus teikiamas visuomenės pastaboms.

Projektinių pasiūlymų rengėjas ir autorius UAB „Projektu rengimo centras“ ir UAB „Tiksli forma“. Projekto koordinatorė ir projekto vadovo asistentė Ana Gurevičienė, projekto vadovas Jokubas Fišeris. Pirminę pastato viziją parengė architektai Jokūbas Fišeris, Monika Audickaitė ir Augusta Fišerytė.

 

Vizualizacijos – UAB „Projektu rengimo centras“ ir UAB „Tiksli forma“

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
37 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
ne tas
ne tas
1 metus

Architektai nieko nesugalvoja orginalesnio ? Atrodo kaip Rimi parduotuvė iš išorės, tik fasado apdaila kita.

Mano nuomone
Mano nuomone
1 metus

Isore – labai gerai, bet viduj tas betonas.. Gal ir modernas siu laiku, bet atrodo lyg pinigu pritruko apdailai 🙂 Toks jausmas, kad architektas neturejo nuotaikos vidu paisyti 🙂 Pagrazinus vidu butu labai geras projektas.

Vilnius
Vilnius
1 metus

Is lauko viskas tvarkoje, bet viduje tai sorry kaip sovietiniais laikais viskas pilka

liudna
liudna
1 metus

Eilinis Vilniaus kosmaras.

Vieta puiki, o toki kaka stato.

Nors ne, kakucio , ir to forma idomesne…

Kad kviest susipazint su architektura, reiktu , kad ji butu.

Hmm
Hmm
1 metus
Atsakinėti į  liudna

O kaip arenos atrodo? Su arkomis, baliustradomis, stiklinėmis vitrinomis? Niekaip nesuprantama, kodėl neįmanoma kliedesių tiesiog nerašyt….

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button