Startuolis „CGTrader“ pritraukė 9.5 mln. dolerių investiciją. Įmonė planuoja dvigubinti komandą, „Angry Birds“ kūrėjų kompanijos vadovas prisijungia prie valdybos.

Lietuvos startuolis „CGTrader“, tapęs didžiausia 3D modelių prekybos platforma pasaulyje, pritraukė 9.5 milijonų dolerių dydžio investiciją. B serijos investicijų etape, kurį vedė suomių rizikos kapitalo fondo „Evli Growth Partners“ atstovai, į startuolį pakartotinai investavo „Karma Ventures“ ir „LVV Group“. Investuotojas Mikael Hed, kurio vadovaujama kompanija „Rovio“ pasauliui pristatė fenomenu tapusį žaidimą „Angry Birds“, investavo į startuolį tiesiogiai ir tapo  valdybos pirmininku.

Gauta investicija padės „CGTrader“ augti dar sparčiau  – per 2021-uosius  planuojama dvigubai išauginti darbuotojų skaičių.

Semsis patirties iš Angry Birdskūrėjų

Suomių kapitalo „Evli Growth Partners“ (EGP) fondo atstovai teigia jau seniau stebėję sparčiai augantį ir puikius rezultatus demonstruojantį startuolį. Be 3D modelių prekybos, „CGTrader“ taip pat siūlo 3D vizualizacijų ir papildytosios realybės (angl. augmented reality) sprendimus e-komercijai, kuriuos vartotojai gali lengvai valdyti CGTrader ARsenal platformoje. Sėkmingas pastarosios krypties augimas ir lėmė investuotojų apsisprendimą.

„CGTrader“ valdyboje EGP atstovaus Mikael Hed, buvęs startuolio „Rovio“, pasauliui pristačiusio legendinį žaidimą „Angry Birds“, vadovas. Mikael vedamas „Rovio“ milžiniško populiarumo susilaukė 2009-aisiais, pritraukdamas milijonus naujų žaidimo „Angry Birds“ vartotojų. Žaidimų kompanija greitai tapo vienu sparčiausiai augančių startuolių pasaulyje. „Spartus augimas ir tarptautinis žinomumas, kurio susilaukė „Rovio“, yra puiki sėkmės istorija, kurią viliamės pakartoti ir mes. Tikime, kad Mikael atsinešama patirtis padės augti ir duos daug vertingų žinių“, teigia įmonės vadovė Dalia Lašaitė-Kamantauskė.

„Turėdami daugiau nei milijono 3D modelių asortimentą savo platformoje, „CGTrader“ lyderiauja 3D turinio tiekime kompiuterinių žaidimų, architektūros ir panašiose industrijose, kur 3D turinys yra gyvybiškai svarbus. Pritraukę beveik keturis milijonus dizainerių ir išvystę patikimą technologiją, „CGTrader“ turi konkurencinį pranašumą ir jau dabar sėkmingai padeda įmonėms pereiti nuo tradicinės fotografijos prie 3D vizualizacijų ir papildytosios realybės. Mus sužavėjo komandos ateities vizija, gebėjimas efektyviai valdyti procesus bei pritrauktų klientų dydis. Džiaugiuosi dirbdamas su tokia talentinga komanda ir sėkmingai augančia kompanija“, teigia investuotojas Mikael Hed. 

Pandemijos metu – ženkliai išaugęs susidomėjimas 3D technologija

Paklausta apie verslo iššūkius pandemijos metu, p. Lašaitė-Kamantauskė atvira – „Savo 3D ir papildytosios realybės platformoje „CGTrader ARsenal“ siūlome technologinius sprendimus e-komercijai, o šiai stipriai suklestėjus pandemijos metu, susidomėjimas 3D sprendimais išaugo kelis kartus. Dėl karantino suvaržymų, prekyba turėjo sparčiai skaitmenizuotis ir pasiūlyti kuo geresnę apsipirkimo patirtį savo klientams. 

3D technologijų ir papildytosios realybės dėka, vartotojai gali geriau pažinti produktus ir virtualiai juos apžiūrėti savo erdvėje, realiu dydžiu. Tokiu būdu sukuriama interaktyvi apsipirkimo patirtis, padedanti vartotojui suprasti ar ketinamas įsigyti daiktas, pavyzdžiui, tam tikras baldas, tiks prie dabartinio interjero ir/ar yra tinkamo dydžio statyti pasirinktoje vietoje. Negalint fiziškai apžiūrėti prekių, ši technologija tapo puikia alternatyva, padedančia vartotojui išsirinkti tinkamiausią prekę.

Siekdami suteikti kompanijoms dar patogesnį ir lengvesnį 3D ir papildytosios realybės sprendimų valdymą, šių metų pradžioje pristatėme nemokamą „CGTrader ARsenal“ platformos versiją. Vartotojai gali lengvai užsakyti ir valdyti 3D modeliavimo, kompiuterinės grafikos nuotraukų, 3D ir papildytosios realybės sprendimus bei saugiai laikyti savo skaitmeninius failus debesijoje. Dabar 3D sprendimai lengvai pasiekiami įvairių dydžių įmonėms“.

Dvigubins komandą

„CGTrader“ planuoja panaudoti gautas lėšas komandos plėtrai – per 2021 įmonė pasiūlys 70 naujų darbo vietų, Lietuvoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose, taip padvigubindama įmonės darbuotojų skaičių. Didžiausias numatomas komandos plėtimas – IT ir 3D specialistų komandose.

„Šie metai mums bus neeiliniai – komanda augs daugiau nei dvigubai, jau pradėjome intensyvią naujų talentų paiešką ir tikimės visą komandą surinkti per pirmąjį metų pusmetį“ – teigia įmonės vadovė.

„CGTrader“ įžengė į spartų startuolio augimo etapą, kuriame dabar svarbiausia išlaikyti lyderio pozicijas 3D turinio prekyboje ir toliau sėkmingai kurti produktų vizualizacijos sprendimus e-komercijai. Kompanija taip pat investuos į dirbtiniu intelektu paremtą 3D modeliavimo proceso tobulinimą.

Apie CGTrader

„CGTrader“ 2011 m. įkūrė 3D modelių dizaineris Marius Kalytis (COO). „CGTrader“ yra didžiausias 3D turinio tiekėjas pasaulyje, vienijantis daugiau nei 3.5 milijonų 3D dizainerių bendruomenę, o savo prekybos platformoje galintis pasiūlyti 1.1 milijonų 3D modelių. Įmonė taip pat gamina užsakomuosius 3D modelius, teikia kompiuterinės grafikos nuotraukų paslaugas ir bendradarbiauja su tokiomis tarptautinėmis kompanijomis kaip „Nike“, „Made.com“, „Crate & Barrel“ ir „Staples“.

Šiuo metu įmonėje dirba 76 specialistai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.