Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko (MTP) verslo inkubatorius jau ne pirmus metus augina sėkmingus ir pasaulinę šlovę pelniusius startuolius. Apie 50 Saulėtekio slėnio MTP startuolių jau yra pasiekę savo rinką, tarp jų tokie kaip „Wilibox“, „Bored Panda“, „Deeper“. Šios ir kitos verslo inkubatoriuje įsikūrusios įmonės bręsta, plečiasi ir, kai užauga, užleidžia savo vietą kitiems inovatyviems verslams.

Sėkmingi verslai pirmuosius žingsnius žengia inkubatoriuje

„Anksčiau jaunieji verslininkai atsargiai žiūrėdavo į inkubatorius, tačiau pastaruoju metu pradeda vertinti jų suteikiamą naudą. Inkubatoriuje vienoje vietoje tu gali gauti ir visą reikalingą infrastruktūrą, ir visas verslo pradžios kūrimui reikalingas konsultacijas, ir patyrusius profesionalus šalia. Negana to, slėnyje jaunosios įmonės įsitraukia į Saulėtekio slėnio žinių branduolį, užmezga kontaktus bei suranda partnerius“, – teigia Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko direktorė Laima Kaušpadienė.

Sėkmingais laikomi startuoliai, kurie išgyvena daugiau nei 5 metus ir toliau sparčiai auga. Todėl inkubatoriai yra puiki erdvė sustiprėti dar verslo pradžioje. Tyrimai rodo, kad daugiau nei 5 metus išgyvena 87 proc. inkubatoriuose pradžią padariusių startuolių, palyginti su 44 proc. įmonių, kurie inkubatoriuose nepradėjo savo verslo. Pasak Saulėtekio slėnio direktorės, inkubatoriaus tikslas yra sudaryti visas sąlygas startuoliams, kad juos lydėtų sėkmė ir jie augtų. „Startuoliams yra labai svarbu greitas ir sėkmingas augimas pačioje pradžioje. Inkubatorius – erdvė, kurioje jie gali megzti kontaktus, konsultuotis verslo plėtros, prieigos prie finansų ir kitais verslui aktualiais klausimais. Jei rotacija ir kaita inkubatoriuje yra greita ir didelė – labai gerai. Tai reiškia, kad suteikiame būsimiems verslams tinkamą infrastruktūrą augti ir didėti“, – priduria L. Kaušpadienė.

Vienas ryškiausių Saulėtekio slėnio MTP užaugusių tarptautinių startuolių – „Deeper”, UAB. „Mūsų, kaip startuolio, istorija prasidėjo Saulėtekio slėnio MTP, kur turėjome puikias sąlygas, infrastruktūrą ir galimybes kurti bei konsultuotis su patyrusiais profesionalais. Būtent čia per penkerius metus išaugome į sėkmingą įmonę ir tik šiemet dėl sparčios įmonės plėtros bei gausiai išaugusios komandos teko ieškoti didesnės erdvės mūsų biurui“, – teigia „Deeper“ įkūrėjas ir įmonės vadovas Aurelijas Liubinas.

Jaunas įmones vilioja suteikiamos galimybės

Kaip priduria Saulėtekio slėnio direktorė, daugelis idėją turinčių ir produktą kuriančių jaunuolių, susiduria su įvairiomis problemomis, žinių trūkumu, pvz. nežino, kaip pritraukti potencialius investuotojus. Saulėtekio slėnio komanda yra pasiruošusi suteikti jiems konsultacijas verslo vystymo klausimais nuo A iki Z ir paruošti juos galimiems nenumatytiems iššūkiams. Kalbant apibendrintai, startuoliams siūlomas platus paslaugų paketas, kuriuo naudodamiesi jie gali kurti ir vystyti savo projektą, nesukdami sau galvos dėl tokių dalykų kaip darbo vieta, salė susitikimams, internetas ir pan.

Ateityje parkas žada naujienų

Artimiausiuose Saulėtekio slėnio MTP planuose – jau balandžio mėnesį duris atversianti atnaujinta bendradarbystės (angl. co-working) erdvė, pirma tokia Saulėtekio slėnio akademiniame miestelyje. „Suprantame, kad bendravimas ir bendradarbiavimas tarpusavyje yra itin naudingas ne tik įmonėms, bet ir savo verslus kuriantiems ar jau sukūrusiems jauniems žmonėms, kuriems reikia ramios ir komfortabilios vietos dirbti. Todėl atnaujinta bendradarbystės erdvė sudarys dar palankesnes sąlygas vieniems iš kitų mokytis, kartu kurti ir kooperuotis. Saulėtekio slėnio universitetų studentams čia taip pat bus pasiūlytos patrauklios sąlygos jų verslo pradžiai ar plėtrai“, – priduria L. Kaušpadienė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, kad Vilniaus viešojo transporto bilietai būtų suskirstyti pagal zonas?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.