MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Startuoliai

Renginys „Startup Fair“ tampa svarbiu startuolių plėtros impulsu

Pernai tarptautinės startuolių konferencijos „Startup Fair“ metu medicinos startuolis „Oxipit“ buvo pripažintas geriausiu ir daugiausia potencialo turinčiu startuoliu. Tada „Oxipit“ komanda tik žengė savo pirmuosius žingsnius, o šiandien jau drąsiai skinasi kelią į praktinę medicinos sistemą visame pasaulyje.  Geriausio startuolio paieškos vyks ir šiais metais renginyje „Startup Fair“ gegužės 30-31 d.

Geriausiu Lietuvos startuoliu 2018 metais pripažintam medicinos startuoliui „Oxipit“ pastarieji metai buvo itin sėkmingi – laimėti visi pagrindiniai apdovanojimai Lietuvoje, pelnyta tarptautinė sėkmė.

„Tikrai labai džiaugiamės praėjusių metų „Startup Fair“ pirmosios vietos laimėjimu, jis suteikė nemažai teigiamų emocijų ir motyvacijos komandai toliau judėti dar spartesniu tempu. Labai džiaugiamės ir Europos Technologijų ir Inovacijų instituto įsteigtu ir didžiajame finale Budapešte laimėtu „Innostars“ apdovanojimu, kuris parodė, kad esame tarp įdomiausių tokios stadijos Europos kompanijų. Konkursai ir žinomumas tikrai padeda vystant startuolį, atkreipiant visų dėmesį į realius nuveiktus darbus ir siekiant tolimesnių investicijų“, – pasakoja startuolio „Oxipit“ įkūrėjas Gediminas Pekšys.

Šiandien „Oxipit“ komandos kuriamas medicinos produktas „ChestEye“ jau turi tarptautinį CE sertifikatą, leidžiantį realizuoti dirbtiniu intelektu valdomą programinę įrangą, atpažįstančią  vėžio atvejus, lėtinius susirgimus, infekcijas ar identifikuoti įvairių traumų padarinius. Nors prieš metus „Oxipit“ komanda turėjo tik idėjos prototipą, šiandien medicinos startuolis jau naudojamas klinikinėje praktikoje, Europos Sąjungoje.

„2018-aisiais turėjome tikimybių algoritmą, veikiantį dirbtinio intelekto pagrindu, kurį nuolat testavome ir kuris tuo metu rodė didelį potencialą: pagal AUC metriką „ChestEye“ jau galėjo nustatyti įvairias ligas ir radiologinius požymius 71 proc. tikslumu. Tačiau „Startup Fair“ metu, mūsų įrangos dar nebuvo galima naudoti praktikoje, kadangi jis nebuvo sertifikuotas, o ir mes patys dar turėjome daugiau neatsakytų klausimų apie tokio produkto rinką, kainą, pardavimo trukmę. Tačiau šiandien gerokai geriau suprantame savo klientus, o AUC metrika siekia 93 proc.“, – teigia G. Pekšys.

Nors konkurentų pasaulyje medicinos produkto „ChestEye“ neturi, vis dėlto, panašius produktus siūlantys konkurentai verčia pasistengti, siekiant išlaikyti rinkos lyderio pozicijas.

„Niekada nenustojame nagrinėti, kur dar galėtume technologiškai prasiplėsti: šiuo metu mums svarbiausia užtikrinti kuo geresnę paslaugų kokybę pirmiesiems klientams, efektyviai atsižvelgti į jiems kylančius poreikius. Tam papildome „Oxipit“ komandą savo srities ekspertais, atsakingais už bendravimą su klientais, IT palaikymą. Kita mūsų labai svarbi veiklos kryptis yra išlikti technologiniais lyderiais – tuo tikslu auginame ne tik mokslinę komandą, bet ir bendradarbiaujame su vis daugiau radiologų“, – pasakoja G. Pekšys.

Geriausio startuolio paieškos vyks ir šiais metais

Šiemet gegužės 30-31 d. Lietuvoje vyks kasmetinė startuolių konferencija „Startup Fair. Change 2019“, kurios metu tradiciškai bus renkamas daugiausia potencialo turintis startuolis. Konkurse (angl. pitch battle) gali dalyvauti ne tik Lietuvos, bet ir užsienio startuoliai, kuriuos vertins speciali komisija, sudaryta iš tarptautinę patirtį turinčių, startuolių ekosistemos ekspertų.

„2018-aisiais „Startup Fair“ startuolių kovose varžėsi net 52 inovatyvūs verslai – tokio pat aktyvumo iš startuolių tikimės ir šiais metais. Svarbu paminėti, jog visiems šių metų atrinktiems startuolio konkurso dalyviams mes suteiksime nemokamus mokymus, kaip pristatyti savo idėją potencialiems investuotojams“, – pasakoja Roberta Rudokienė, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinio „Startup Lithuania“ vadovė.

Anot jos, startuoliai ne tik įgyja savo idėjų pristatymo potencialiems investuotojams patirties, bet ir atkreipia dėmesį į save, o tai neabejotinai prisideda prie jų žinomumo didinimo ir tolimesnės sėkmės.

„Startup Lithuania“ jau 7 metus organizuoja tarptautinę startuolių konferenciją „Startup Fair“. Šiais metais konferencijos dalyviai turės galimybę dalyvauti geriausio startuolio rinkimuose, individualiuose susitikimuose su Lietuvos ir užsienio investuotojais, išgirsti sėkmingų Lietuvos startuolių kūrėjų patirtis ir išmoktas pamokas, sužinoti naujausias inovatyvių verslų ir technologijų tendencijas.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

„Futurepreneurs“ finalas: dalijimosi platforma keliaujantiems tėvams ir kiti išmanūs produktai

Evaldas Činga

Ekspertai: bendradarbystės erdvės pritraukia vis daugiau tarptautinių vardų

Made in Vilnius

Startavo tvarų verslumą skatinanti tarptautinė programa „Futurepreneurs“

Evaldas Činga

Startuoja tvaraus verslo skatinimo programa „Futurepreneurs“ – dėl jos grįžta net emigrantai

Evaldas Činga

Vis daugiau užsienio startuolių renkasi kurti verslą Lietuvoje

Evaldas Činga

Kada yra geriausias laikas pradėti savo startuolį?

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika