Kaip pagaminti tokį pat produktą su perpus mažiau energijos? Kaip pristatyti prekes neteršiant aplinkos? Kaip sumokėti už paslaugas be mokėjimo kortelės? Kaip užtikrinti šalies saugumą ir atsilaikyti prieš daug galingesnį užpuoliką? Kaip programėlių ir informacinių technologijų pagalba palengvinti žmonijos būtį?

Atsakymų į visus šiuos klausimus ieškos daugiau nei 200 jaunuolių iš visos Lietuvos, kurie jau pareiškė norą dalyvauti tarptautinėje pirmą kartą Lietuvoje organizuojamoje jaunimo verslumo skatinimo programoje „Futurepreneurs“.

Padedami patyrusių mentorių jie mokysis ir kurs startuolius penkiose ateities pasauliui itin svarbiose kategorijose, tokiose kaip finansinės, švariosios, informacinės ir komunikacinės technologijos, transportas ir logistika, gynyba ir saugumas. Programos pabaigoje dalyviai turės galimybę savo verslo idėjas pristatyti realiems investuotojams.

Trečiadienį, vasario 22 d., nuo 11:30 Gyvybės mokslų centre (Saulėtekio al. 7, Vilnius) vyks programos atidarymo renginys.

Dalyvius pasveikins programą globojantis ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius. Ministras taip pat įteiks apdovanojimą tam programos dalyviui, kuris registruodamasis išreiškė didžiausią motyvaciją kurti ateities startuolį. Taip programos dalyviai skatinami nepabūgti  laukiančių mokymų ir sėkmingai pasiekti finišą.

Apie mažus žingsnius, galinčius lemti didelius pokyčius, kalbės Dalius Misiūnas, „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius. „Lietuvos energija“ globoja programos švariųjų technologijų kategoriją, šios įmonės mentoriai dalinsis žiniomis su šioje srityje verslo idėjas kursiančiais jaunuoliais, o nugalėtojui įsteigė 1000 eurų prizą.

Patirtimi, kaip padaryti, kad siekiami dalykai taptų įmanomi, pasidalins Tomas Vitkus, „Tieto Lietuva“ generalinis direktorius ir „Infobalt“ prezidentas. „Tieto Lietuva“ globoja programos finansinių technologijų kategoriją ir T. Vitkus bus tas žmogus, kuris asmeniškai padės šioje srityje idėjas plėtojantiems jauniesiems verslo kūrėjams.

Kokios perspektyvos laukia startuolių Lietuvoje, papasakos Arvydas Bložė, verslo akseleratoriaus „Startup.lt“ vadovas. O svečiai iš Nyderlandų Coen‘as Faber‘as ir Bram‘as Van Schijndel‘is, pokyčių verslo kūrėjai, paaiškins, kodėl kuriant startuolį iš anksto svarbu galvoti, kokį poveikį ši veikla darys aplinkai, nes ilgalaikę perspektyvą turės tik darnios plėtros principais pagrįsti verslai.

Jaunus žmones iki 29 metų  savo svajonių verslo idėją drąsinanti ir įgalinanti įgyvendinti programa iš dalies finansuojama „Erasmus+“ programos lėšomis. Trijų mėnesių trukmės programą įgyvendina „Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas“.

Atidarymo renginyje kviečiami dalyvauti visi besidomintieji verslo kūrimu. Mokymų medžiaga bus atvira visiems, vis dėlto neužsiregistravę ir netapę oficialiais programos dalyviais negalės naudotis mentorių pagalba ir dalyvauti verslo idėjų pristatyme investuotojams. Detalią renginio programą galima rasti čia.

Apie programą „Futurepreneurs“

„Futurepreneurs“ – tai tarptautinė verslumo skatinimo programa, kviečianti jaunimą iki 29 metų kurti ateities startuolius ir pokyčių verslą. Programa Lietuvoje įgyvendinama pirmą kartą.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist