Didelio susidomėjimo sulaukusi, šiemet ir vėl prasidėjo tarptautinė jaunimo verslumo skatinimo programa „Futurepreneurs“. Joje dalyvauja apie 150 jaunuolių, iš kurių – beveik pusė merginos. Tris mėnesius truksiančios programos metu jie plėtos savo idėjas, mokysis, kaip kurti tvarų ir pokyčius skatinantį verslą bei varžysis dėl piniginių bei kitų prizų.

Programoje, kurią įgyvendina „Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas“, gali dalyvauti jauni žmonės iki 29-erių metų. Iš visų išreiškusių norą dalyvauti, į programą buvo pakviesti apie 150 labiausiai motyvuotų jaunuolių. Daugiausiai tai yra universitetų ir kolegijų studentai, siekiantys jau turimas teorines žinias apie verslą papildyti praktine patirtimi. Šiemet, lyginant su 2017 metais, matomas didesnis merginų aktyvumas – jos sudaro beveik pusę visų dalyvių.

Programą atidarė jos globėjas – Virginijus Sinkevičius

Norinčius prisidėti prie darnios plėtros jaunuolius pasveikino programos globėjas ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. Jo teigimu, labai svarbu, kad jaunimas nori kurti startuolius ir taip pat daryti pasaulį geresnį, pažangesnį bei labiau tausoti aplinką.

„Startuoliai yra integrali mūsų ekonomikos dalis, todėl siekiamybė yra sukurti jiems tokią verslo aplinką, kuri ne tik paskatintų jų kūrimąsi, bet ir padidintų sėkmingai augančių ir pelningu verslu tampančių gretas. Ši programa ne tik svariai prisidės stiprinant verslumo pamatus, bet ir išjudins kol kas neaktyvų švariųjų technologijų sektorių, kuriame pasaulio mastu veikia vienaragiais tampantys startuoliai“, –  teigė V. Sinkevičius.

Laima Kaušpadienė, „Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parko“ direktorė, pastebi didesnę jaunuolių motyvaciją ir aiškesnius pradinius tikslus. „Palyginti su praėjusiais metais, matome, kad programoje dalyvauti jaunuoliai nori su labai aiškiais tikslais. Jie yra motyvuoti ir pasiryžę mokytis bei veikti. Dauguma dalyvavimą programoje mato ir kaip puikią galimybę susipažinti su kitais ambicingais žmonėmis, susirasti potencialius ateities partnerius. Labai tikimės, kad artėjantys trys intensyvūs teorinio ir praktinio mokymosi mėnesiai duos akivaizdžių rezultatų“– teigia L. Kaušpadienė.

Patarimai iš pirmų lūpų

„Futurepreneurs“ programos atidaryme viešėjo ir svečias iš Silicio slėnio – Marvin Liao, San Francisko rizikos kapitalo fondo ir verslo akseleratoriaus „500 Startups“ partneris. Jis pabrėžė, kad šiuolaikiniame pasaulyje keičiasi darbo vietos sąvoka, o globalios tendencijos nulemia ir mūsų pačių požiūrį į darbą.

„Nemanau, kad turite vertinti darbus tarptautinėse korporacijose ar didelėse valstybinėse įmonėse kaip saugius ir nepajudinamus. Dabartinės technologijos diktuoja kitas sąlygas ir taisykles. Lankstūs verslininkai, startuolių kūrėjai ir antrepreneriai yra geriausias ir optimaliausias sprendimas darbo prasme“, – savo įžvalgomis dalijosi M. Liao.

Deeper“ – išmanias technologijas kuriančios įmonės, kuri pradėjo savo veiklą kaip startuolis – EMEA (Europos, Vidurio Rytų ir Afrikos) regiono pardavimų vadovas Edvinas Vosylius pasidalino sėkmės receptu. „Manau, kad svarbiausia – gera idėja ir stipri, ambicinga komanda, kuri tikėtų ta idėja ir degtų noru ją įgyvendinti. „Deeper“ nuo pat pradžių turėjo globalų požiūrį ir tikslą žvelgti kur kas plačiau nei Lietuvos rinka. Džiaugiuosi, kad esu tos veržlios komandos dalis, kuri per penkerius metus tapo viena sparčiausiai augančių įmonių visame EMEA regione“, –  teigė jis.

Jam antrino Kamilė Jokubaitė, „Ovao“, įmonės kuriančios išmaniuosius įrenginius plaukikams, marketingo vadovė. „Jaunos stadijos startuoliui svarbiausia turėti stiprią ir vieningą komandą, svarbu jog įkūrėjai ne tik būtų savo srities ekspertai, bet ir turėtų atvirą požiūrį, gebėtų kartu rasti bendrą kelią. Produkto technologijos bei verslo modelio vystymas turi eiti koja kojon“, – teigė ji.

Jau antrus metus programą palaikantys, joje dalyvaujantys ir mentoriais esantys pokyčių verslo kūrėjai iš Nyderlandų – Coen‘as Faber‘as ir Bram‘as Van Schijndel‘is – „Futurepreneurs“ dalyviams papasakojo, kokios perspektyvos laukia startuolių, orientuotų į tvarų verslą ir kodėl tvarumas dabar yra ne tik svarbus, bet ir populiarus.

Laukia įvairūs prizai

„Futurepreneurs“ dalyviai savo jėgas tikrins trijose kategorijose: švariosios, informacinės ir komunikacinės technologijos bei socialinės inovacijos. Kiekvieną iš kategorijų remia, savo mentorius programai paruošė ir prizus dalyviams įsteigė skirtingi globėjai.

Geriausia idėja informacinių ir komunikacinių technologijų kategorijoje (angl. information and communications technologies) bus apdovanota 1000 eurų prizu, kurį įsteigė bankas „Luminor“. Socialinių inovacijų (angl. social innovations) kategorijos nugalėtojas bus apdovanotas „Western Union“ įsteigtu 1000 eurų dovanų čekiu. „Lietuvos energija“ jau antrus metus globoja švariųjų technologijų (angl. cleantech) kategoriją ir taip pat jos nugalėtojui įteiks 1000 eurų prizą. „Luminor“, „Western Union“ ir „Lietuvos energija“ taip pat apdovanos tris labiausiai prie nugalėtojų komandų sėkmės prisidėjusius dėstytojus 500 eurų piniginiu prizu.

Jaunuoliai varžosi ir dėl tvariausios, geriausios žiedinės ekonomikos (užtikrinančios darnų ir maksimalų žaliavų panaudojimą, gamybą be atliekų) idėjų titulo. Taip pat bus renkamas geriausias sukurtas prototipas bei griaunanti inovacija (angl. „most disruptive idea“). Šių kategorijų nugalėtojams atiteks 3 mėnesių narystė bendradarbiavimo erdvėje „Work‘inn“, 3 mėnesių narystė „LinkMenų fabrike“, bilietai į tarptautinį „Venture Battle“ finalą ir 20 val. nemokamų konsultacijų su „The Green Minds“ specialistais.

Intensyvus darbas finišo link

Praėjus tik savaitei po programos atidarymo, prasidės mokymų sesijos ir dalyvių susitikimai su mentoriais. Iš viso vyks penkios mokymų sesijos, o iki balandžio 18 d., kada įvyks baigiamasis programos renginys, dalyviai turės išvystyti ir pristatyti galutinę savo idėjos versiją.

Visos programos metu dalyviai turės galimybę nuosekliai bendrauti su programos mentoriais, semtis iš jų žinių ir patirties. Į tai dėmesį atkreipė ir ūkio ministras, skatindamas jaunuolius mokytis iš gyvų pavyzdžių ir juos įgyvendinusių žmonių.

„Šios programos metu dalyviai gali sutikti  savo partnerius ar užmegzti kontaktus su investuotojais. Viskas yra jų rankose. Svarbiausia – nebijoti“, – priduria programos organizatorė L. Kaušpadienė.

„Futurepreneurs“ – tai tarptautinė verslumo skatinimo programa, kviečianti jaunimą iki 29 metų kurti ateities startuolius ir pokyčių verslą. Programa Lietuvoje įgyvendinama antrąjį kartą. Šiemet programa taip pat įgyvendinama ir Lenkijoje.

Prie projekto organizavimo prisideda: Vilniaus universitetas, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, VU Verslo mokykla, „Lietuvos energija“, „Western Union“, „Luminor“, advokatų kontora „Metida“, verslo akseleratorius „Startup.lt“, VGTU „Linkmenų fabrikas“, „Baltijos aplinkos forumas Lietuvoje”, „Totem”. Žiniomis ir patarimais dalinasi „Investicijų ir verslo garantijos“, „Socialus marketingas”, „Deeper”, partneriai iš Nyderlandų „Pure Birds“, „Made Blue Foundation” ir „Het groene brein”,  Silicio slėnyje veikiantis fondas „500 Startups” ir kt.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist