Dieninės užuolaidos – tai neatsiejama daugelio namų interjero dalis. Jos padeda suteikti patalpoms jaukumo, privatumo ir išskirtinumo. Tie, kuriems bent kartą teko pirkti užuolaidas tikriausiai sutiktų, jog pasirinkti tinkamiausias nėra lengva užduotis. Dažniausiai reikia atsižvelgti tiek į namų aplinką, tiek į išskirtines produkto savybes. Taigi, kaip išsirinkti ir prižiūrėti dienines užuolaidas, kad jos džiugintų ilgą laiką?

Į ką atsižvelgti renkantis užuolaidas?

Tam, kad užuolaidos tinkamai atliktų savo funkciją ir atrodytų patraukliai, rekomenduojama apgalvoti keletą dalykų. Taip gali būti lengviau išsirinkti geriausią gaminį savo namams.

Audinys

Kiekvienas audinys pasižymi skirtingomis savybėmis, nuo kurių priklauso saulės spindulių pralaidumas ir estetinis vaizdas. Dažniausiai dieninės užuolaidos siuvamos iš nėrinių, lino, poliesterio ir medvilnės junginio:

  • Nėriniai. Tai puikus pasirinkimas norintiems sukurti jukią, romantišką ir lengvą namų atmosferą. Taip pat šis sintetinio audinio modelis efektyviai išsklaido saulės spindulius.
  • Linas. Jis pasižymi lengvumu, gruoblėtumu ir ypač tinka mėgstantiems, vertintiems natūralumą. Įsigijus tokio audinio užuolaidas namai bus natūraliai apšviesti, tačiau saulės spinduliai neakins.
  • Poliesterio ir medvilnės junginys. Tai sintetinis audinys, kuris dažniausiai būna sunkesnis. Iš jo pasiūtos užuolaidos itin gerai apsaugo privatumą.

Atsižvelgdami į savo poreikius ir planuojamą kurti namų stilių, galite pasirinkti tinkamiausią variantą. Žinoma, taip pat verta nepamiršti ir kitų aspektų.

Ilgis

Priklausomai nuo to, kur bus kabinamos dieninės užuolaidos, rekomenduojama atkreipti dėmesį į jų ilgį. Virtuvėje dažniausiai pasirenkamos trumpesnės (maždaug iki palangės), o svetainėje ar miegamajame – ilgos (beveik iki grindų) užuolaidos, bet ne ilgesnės nei naktinės.

Verta paminėti, kad galima rinktis langų uždangos priemonę su tampria juostele, leidžiančia pasirinkti, kurią lango dalį uždengti – apatinę ar viršutinę. Tai puikus būdas privatumui užtikrinti.

Spalva

Populiariausios dieninių užuolaidų spalvos yra šviesios (balta, melsva, smėlio). Jos gerai atspindi šviesą ir gali vizualiai padidinti erdvę. Tamsūs atspalviai dažniausiai nesirenkami, nes sugeria šviesą ir patamsina aplinką. Visgi, išskirtiniais atvejais tai gali suteikti namams prabangos ir rafinuotumo.

Kabinimo ir valdymo būdas

Klasikinės dieninės užuolaidos dažniausiai kabinamos kabliukais. Tai vienas iš paprasčiausių būdų. Taip pat jos gali būti pakabinamos ir suformuojant lambrekeną (tada kabliukų nesimato). Formuojant klostes (drapiruojant) audinys per kilpas yra perveriamas karnizu. Šis būdas padeda išgauti itin solidų ir prabangų rezultatą.

Įprastai užuolaidos atitraukiamos ir užtraukiamos rankomis. Ieškantiems naujovių ir patogių sprendimų rekomenduojama išbandyti automatinį valdymą. Tokiu atveju užuolaidų padėtis kontroliuojama nuotoliniu būdu – pulteliu, planšetiniu kompiuteriu ar telefonu.

Kaip derinti užuolaidas su kitais langų uždengimais?

Užuolaidų derinimas namų interjere – labai svarbus. Tai gali padėti išvengti stiliaus nesusipratimų ir išgauti geriausią rezultatą.

Naktinės užuolaidos

Naktinės ir dieninės užuolaidos turėtų būti derinamos atsižvelgiant į šiuos aspektus: medžiagos tankumą, atspalvius ir bendrą interjero stilių. Vienas iš geriausių pasirinkimų, pasiteisinantis beveik visuose namuose, yra klasikinių raštų ir spalvų užuolaidos. Jei norite eksperimentuoti, galite išbandyti ir ryškesnius akcentus, visgi svarbiausia – nepersistengti.

Dažniausiai dieninės ir naktinės langų uždangos priemonės kabinamos ant atskirų karnizų, tačiau modernios priemonės leidžia jas pakabinti ir ant vieno laikiklio.

Roletai

Dienines užuolaidas populiaru derinti ir su roletais. Tai puikus pasirinkimas, jei norite akcentuoti pasirinktas užuolaidas, atkreipti dėmesį į audinį. Be to, jas galima derinti ir su fasado roletais, taip neperkraunamas namų interjeras, kambariai tinkamai apsaugomi nuo saulės.

Žaliuzės

Žaliuzės ir dieninės užuolaidos – ganėtinai neįprastas pasirinkimas. Visgi šias priemones tikrai galima suderinti. Svarbiausia – pasirinkti tinkamas priemones. Rekomenduojama kabinti itin lengvas užuolaidas ir gerai šviesą praleidžiančias žaliuzes. Toks sprendimas ypač geras kuriant darbo kambario interjerą.

Romanetės

Romanečių ir užuolaidų derinimas itin tinkamas miegamuosiuose. Siekiant išgauti geriausią rezultatą, verta pasirinkti tinkamus šių uždangos priemonių audinius. Taip galima sukurti išties prabangiai atrodantį kambario interjerą.

Nestandartiniai deriniai

Tiems, kurie ieško itin originalių sprendimų, rekomenduojama išbandyti derinti užuolaidas su plisuotomis žaliuzėmis arba roletais „Diena naktis“. Tai ganėtinai nauji produktai, todėl dar nėra plačiai paplitę.

Plisuotos žaliuzės sudarytos iš dviejų audinių, kuriuos galima reguliuoti rankenėle. Jos neužima daug vietos, todėl tinka ir minimalistiniame interjere arba nedidelio ploto erdvėse.

Dieninės užuolaidos ir roletai „Diena naktis“ gali padėti išgauti panašų derinį. Visgi skirtumas tas, kad roletuose yra įmontuotas valdymo mechanizmas, leidžiantis keisti audinio poziciją. Tai padeda ne tik užtamsinti, bet ir papildomai dekoruoti kambarį.

Kaip tinkamai prižiūrėti dienines užuolaidas?

Kai jau minėjome, užuolaidos ne tik puošia kambarį, bet ir apsaugo nuo saulės spindulių, dulkių ir vėjo ir t. t. Šių langų uždangos priemonių audiniai yra tarsi filtras, sugeriantis visus nešvarumus. Ilgainiui jų gali prisikaupti labai daug, todėl svarbu pasirūpinti tinkama užuolaidų priežiūra.

Langų švara – tai, kas gali padėti ilgiau išlaikyti gerą pačios uždangos išvaizdą. Juos atidarinėjant nemažai dulkių patenka ir ant uždangos priemonių, todėl rekomenduojama reguliariai valyti tiek langų stiklus, tiek rėmus. Jei norite, kad dieninės užuolaidos atrodytų nepriekaištingai ir gražiai kristų, svarbu pasirūpinti ir kasdiene priežiūra. Ji labai paprasta – valymas sausa arba drėgna šluoste.

Tam, kad nepasireikštų jokios alerginės reakcijos, o namų erdvė atrodytų tvarkingai, rekomenduojama užuolaidas skalbti reguliariai – vieną ar du kartus per metus. Jei namuose gyvena itin alergiški žmonės, tai daryti verta ir dažniau.

Verta įsidėmėti, kad norint nepažeisti skirtingų audinių, reikia naudoti tam tikrą skalbimo režimą ir priemones:

Medvilnė

Medvilnines užuolaidas rekomenduojama skalbti automatiniu būdu. Tiesa, būtina visuomet pasidomėti konkrečiais nurodymais – instrukcijas paprastai pateikia patys užuolaidų siuvėjai. Šviesiam audiniui dažniausiai rekomenduojama rinktis 90 laipsnių temperatūrą, o spalvotam – ne didesnę nei 60 laipsnių. Žemesnė temperatūra naudojama dėl to, kad audinys taip greitai neišbluktų. Baltas užuolaidas galima papildomai balinti, tačiau verta įsidėmėti, kad tai darant dažnai medvilnė gali greičiau susidėvėti.

Linas

Dieninės užuolaidos, pasiūtos iš lininio audinio, turėtų būti skalbiamos ne aukštesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje. Ši medžiaga yra tvirtesnė už medvilnę, taigi ją taip pat galima balinti. Svarbiausia po skalbimo jų neperdžiovinti. Priešingu atveju tokios užuolaidos gali tapti itin standžios ir sunkiai lyginamos.

Poliesteris

Poliesteris visiškai nesugeria drėgmės, yra linkęs elektrintis ir labai greitai išdžiūva. Taigi vos tik išskalbtas tokias užuolaidas galima kabinti ant lango. Šį sintetinį audinį rekomenduojama skalbti ne aukštesnėje nei 60 laipsnių temperatūroje. Tokiu atveju, jei prireikia lyginimo, rekomenduojama tai daryti garais, pasirinkus žemą temperatūrą ir šiek tiek jas sudrėkinant.

Tiulis

Užuolaidas, pasiūtas iš tiulio, reikėtų skalbti rankomis vos šiltame vandenyje, nes šis audinys itin jautrus. Geriausia naudoti specialų skalbinių maišą. Jei temperatūra aukštesnė nei 30 laipsnių, tiulis gali pakeisti spalvą (pagelsti). Po skalbimo tokios dieninės užuolaidos turėtų būti džiovinamos natūraliai, jokiu būdu nerekomenduojama jų gręžti. Taigi, svarbu ne tik tai, kaip plaunamos šios langų uždangos priemonės, bet ir tai, kaip jos džiovinamos.

Vos tik išskalbus užuolaidas reikia išimti iš skalbimo mašinos. Tam, kad būtumėte tikri, jog neliko miltelių ar skysčio nuosėdų, galite papildomai jas perskalauti šaltu vandeniu. Baltos spalvos užuolaidas galima džiovinti ir lauke, o spalvotas geriausia džiauti patalpoje, kur nėra tiesioginių saulės spindulių. Jie dažniausiai turi neigiamą poveikį ir išblukina audinį.

Tinkama langų uždangos priemonių priežiūra namuose gali būti sudėtinga. Neretai dieninės užuolaidos priemonės būna ganėtinai didelės ir jas gali būti sunku sutalpinti į standartinę skalbimo mašiną. Taip pat kai kurias galima valyti tik sausuoju būdu. Netinkamai parinktas priežiūros būdas gali negrįžtamai sugadinti audinį: jis susitraukia, nusidažo, praranda formą ir pan. Taigi kartais geriausia pasirinkti profesionalias valymo įmones. Neretai valymo paslaugą siūlo pačios užuolaidas siuvančios įmonės.

Jei įsirenginėjate naujus namus ar tiesiog nusprendėte atnaujinti senąsias užuolaidas, ši informacija gali būti labai aktuali. Tam, kad naujoji langų uždangos priemonė puikiai derėtų interjere ir suteiktų tinkamą apsaugą tiek nuo saulės, tiek nuo aplinkinių žvilgsnių, svarbus ne vienas aspektas. Žinodami, kaip išsirinkti, derinti ir prižiūrėti dienines užuolaidas, galite sukurti išskirtinę namų aplinką, kuri džiugins ne vienerius metus.

Straipsnis parengtas bendradarbiaujant su Domus Lumina

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist