„Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad darbas iš namų ir internetinė prekyba negrįžtamai pakeis nekilnojamo turto (NT) veidą.
„Čia (NT rinkoje – ELTA) pokyčiai bus pakankamai ilgalaikiai. Potencialas darbo iš namų – Naujoji Zelandija parodė rekordą – 60 proc. visų darbuotojų balandį dirbo iš namų. Švedai, kurie nebuvo įvedę visuotinio karantino, beveik trečdalis irgi dirbo iš namų.
Internetinė prekyba, lyginant su kitomis šalimis, Lietuvoje dar nėra labai didelė. JAV 20 proc. siekė per pandemiją, pas mus – 10 proc. Bet, tikėtina, kad ji negrįš į prieškrizinį lygį, juolab metai iš metų ji auga. Jeigu nereikia į darbą važiuoti, prekės atvažiuoja į namus, tai namai tampa epicentru gyvenimu“, – forume „Lietuvos Davosas 2020“ sakė Ž. Mauricas.
Anot jo, jei Vilnius išsaugos žaliuosius plotus, jis turės pranašumą prieš pasaulio megapolius.
„Nereikia užtankinti jokiu būdu Vilniaus brutaliuoju būdu, reikia palikti dinamiką. Jei žmogus važiuoja į Vingio parką, tai jau blogai. Turi nueiti į parką. Jeigu žmonės gyvens darnoje su gamta, kita infrastruktūra, tai norės gyventi Vilniuje. Ir tai bus didžiulis pranašumas prieš Niujorką ar Paryžių“, – teigė ekonomistas.
Lukas Blekaitis (ELTA)
Jei žmogus važiuoja į Vingio parką, tai jau blogai. Turi nueiti į parką
Tankiausiai statoma dabar Šnipiškėse ir Naujamiestyje, iš abiejų nesunku pėsčiom nueiti iki Vingio parko. Jeigu miestas netankėtų tai iki Vingio parko reikėtų dūsti kamščiuose iš visokių Avižienių ir Nemėžių.
Tai kad iš dalies jau per vėlu, kai kurios miesto vietos jau dabar gerokai per daug sutankintos.
Taip teisingai pastebejote. Uzupyje betankinant net gatves dingsta. Tarp Totoriu ir Vilniaus gatviu uzstatytas naujas kvartalas, zaliuju erdviu yra, bet jos uztvertos, tad pasivaikscioti nepavyks.
Na tiek Niujorko tiek Paryžiaus centrinės dalys turi sočiai kokybiškų žaliųjų erdvių centre, Vilniui dar yra kur pasitempti. Apskritai tankis ir miesto žalias rūbas nėra priešingybės, geras pavyzdys yra vienas žaliausių mega miestų Singapūras.