Vyriausybė nusprendė atgaivinti Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos ir pritaikymo kongresams, konferencijoms ir kultūriniams renginiams projektą. Vilniaus kongresų centro projektas bus įgyvendintas pagal naują modelį per trejus metus. Vyriausybės posėdyje pritarta atitinkamam Finansų ministerijos siūlymui.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad modernaus kongresų centro nebuvimas Vilniuje yra didžiausia kliūtis konferencinio turizmo plėtrai Lietuvoje. „Siekiame, kad Vilnius turėtų modernų ir didelį kongresų centrą. Jis pakels Lietuvos sostinę į aukštesnį konkurencingumo lygį turizmo srityje. Kartu su konferenciniu turizmu Vilniuje galėtų atsirasti naujos verslo nišos, padidėtų privačių investicijų trauka“, – sako premjeras.

Vilniaus koncertų ir sporto rūmų pastato projektavimo ir rekonstrukcijos darbai bus atliekami dviem atskirais pirkimais. Nors tai užims daugiau laiko, tikimasi, kad tokiu būdu darbai bus vykdomi racionaliau, ekonomiškiau ir skaidriau. 2018 metais numatoma skirti 1100 tūkst. eurų valstybės biudžeto asignavimų techniniam projektui parengti, pagal kurį bus galima nustatyti darbų ir medžiagų kiekius ir apskaičiuoti rekonstrukcijos darbų biudžetą. Projektuotojui parinkti bus organizuojamas tarptautinis atviras architektūrinis konkursas. Tokiu būdu tikimasi parinkti geriausią pastato architektūrinę, erdvių pritaikymo ir panaudojimo koncepciją.

Kongresų centro projektas bus vykdomas kartu su Šnipiškių žydų kapinių teritorijos sutvarkymo ir šių kapinių įamžinimo projektu, laikantis 2016 m. gegužės 16 d. Europos žydų kapinių priežiūros komiteto suderintų sprendinių.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.