Turto bankas sostinėje, J. Kairiūkščio g. 10, įgyvendins atnaujinimo projektą, kurio metu bus pastatyti keli modernūs pastatai. Planuojama, kad bendras pastatų plotas sudarys apie 6 200 kv. m, o jų statyba kainuos apie 16,7 mln. Eur. Atnaujinimo projektui gegužės pradžioje pritarė LR Vyriausybė, statybos darbus planuojama užbaigti 2027 metų pabaigoje.

Įgyvendinus projektą, viso komplekso plotas sieks 11 460 kv. m. Jame  toliau savo veiklą vykdys Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas bei įsikurs Lietuvos teismo ekspertizės centras (LTEC).

Šiuo metu LTEC jau daugiau nei 45 metus naudojamas pagrindinis pastatas Lvivo g. 19A, Vilniuje, neatitinka reikalavimų, keliamų šiuolaikinei teismo ekspertinei įstaigai. Patalpos yra per mažos, jų išdėstymas yra netinkamas tyrimų laboratorijoms, esama elektros instaliacija, vandentiekio, vėdinimo sistemos yra nepakankamo pajėgumo vis didėjančiai ir sudėtingėjančiai ekspertinių tyrimų apkrovai. Esamame pastate nėra galimybių įrengti naujų, ar praplėsti jau esamų darbo vietų. Dėl ploto stokos LTEC dalį padalinių yra įkurdinęs kitose patalpose Birželio 23-osios g. 5, Vilniuje, kurios taipogi nėra skirtos ekspertinei įstaigai, nes yra daugiabučiame name. LTEC padalinių išdėstymas per kelias vietas Vilniuje apsunkina tyrimo objektų perdavimą, apsaugą, tyrimų organizavimą.

Įgyvendinus projektą ir LTEC persikėlus į naujas patalpas, senosios būtų parduodamos viešajame Turto banko aukcione.

„Siekiame, kad valstybės sektoriaus tarnautojai dirbtų šiuolaikiškose ir jų poreikius atliepiančiose patalpose. Todėl nuolat vertiname, koks geriausias sprendimas padėtų pasiekti reikiamą rezultatą. Šiuo atveju matome, kad tinkamiausia išeitis yra naujų pastatų statybos“, – sako laikinasis Turto banko vadovas Ernestas Česokas.

Jis pažymi, kad šiuo metu J. Kairiūkščio g. 10 patalpos netenkina Turto banko klientų poreikių, nepakanka vietos tiek patogiam darbui, tiek laboratorijų įrangai. Tokia situacija daro neigiamą įtaką darbo proceso organizavimui ir naujų specialistų pritraukimui. Pasak E. Česoko, nauji pastatai leis padidinti darbo vietų skaičių bent 15 proc., iki 319.

„Nauji pastatai užtikrins šiuolaikiškas darbo erdves, sumažins administravimo išlaidas. Kompleksas atitiks aukščiausius energinius reikalavimus, o patalpos bus kuriamos taip, kad ateityje jas būtų galima transformuoti pagal poreikius“, – sako laikinasis Turto banko vadovas Ernestas Česokas.

Šių metų rudenį planuojamas projektavimo darbų pirkimo konkursas. 2025 m. ketinama parengti pastato projektą ir pradėti rangos darbus.

Skaičiuojama, kad apie 10 mln. Eur projektui reikalingos sumos sudarys valstybės perskolintos lėšos. Dar apie 6,7 mln. Eur – už parduotą valstybei nereikalingą turtą surinktos Turto banko lėšos.

Per artimiausius trejus metus Turto bankas planuoja parduoti valstybei nereikalingo turto už 120 mln. eurų. Gautos lėšos, kartu su ES parama ir valstybės perskolintomis lėšomis bus investuojamos į valstybės pastatų statybą, atnaujinimą, pritaikymą neįgaliesiems, energetinio efektyvumo ir energijos gamybos priemones.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist