Praėjusią savaitę Vilniuje, Savanorių prospekte, oficialiai užbaigtas statyti modernus „Stock office“ tipo pastatas, kurio bendras plotas – apie 2000 m2. Daugiafunkcinės komercinės paskirties projekto koncepcija – trys viename: prekybinės ir administracinės patalpos bei sandėlis vienoje vietoje.

Naujai iškilęs pastatas, Savanorių pr. 180B, išskirstytas į tris autonominius vienetus, kurių kiekviename pirmasis aukštas skirtas prekybos zonai (apie 190 m2) ir sandėliavimo patalpoms (apie 300 m2), o antrajame aukšte įsikurs biurai (160 m2).

Nors „Stock office“ tipo pastatų Vilniuje suplanuota ir jau statoma daugiau, bet darbus prilėtino užsitęsusi pasaulinė pandemija ir prasidėjęs karas Ukrainoje. Šis pastatas – pirmasis užbaigtas ir pilnai įrengtas. „Stock office“ projektai kaimyninėse Baltijos šalyse plėtojami jau nuo 2015 m., tačiau tokio hibridinio nekilnojamo turto objektų rinka Lietuvoje dar tik auga.

„Mintis apie skirtingos paskirties patalpų vienoje vietoje objektą kilo maždaug prieš tris metus, tuomet rinkoje jų nelabai buvo, bet jau jautėsi poreikis, – sako Mantas Miseliūnas, UAB „MAD Holding“ įmonės direktorius, ilgametis komercinio nekilnojamo turto konsultantas. – Susiformavo idėja apie daugiafunkcinį šiuolaikišką objektą: vientisas gražus pastatas, natūraliai įsiliejantis į linijinį Savanorių pr. užstatymą, modernus tiek savo architektūra, tiek vidaus išdėstymu ir medžiagomis, kurios naudojamos šiems laikams būdingiems pastatams.“

Pasak M. Miseliūno, tokiose miesto vietose sklypų kainos yra pakankamai didelės, todėl dažnai laikomi seni pastatai, bandant juos rekonstruoti ar keisti viduje, tačiau nebūtinai atnaujinant jų fasadus. Dažniausiai tokios paskirties pastatai būna pakankamai primityvūs – vieno aukšto, sutapdintais stogais, savo išvaizda primenantys sandėlius.

Naujasis „Stock office“ pastatas yra architektūriškai nenuobodus ir šiuolaikiškas – pasirinktos nestandartinės formos, gyvumo įneša nevienodas pastato aukštingumas, tarsi atkartojantis bangavimą. Objektas atkreipia į save dėmesį, tačiau yra neiššaukiantis, nerėžiantis akies, nes projektuojant pasirinktos spalvos, derančios prie aplinkos.

„Šiuo atveju gyventojai gauna žymiai patrauklesnį pastatą prie pat įvažiavimo į miestą. Ir jei būtų daugiau tokių pastatų Savanorių prospekte, tai mes turėtume visai kitokį tos miesto dalies vaizdą,“ – sako M. Miseliūnas.

Jis pabrėžia, kad renkantis pastato tipą, vertinama buvo kompleksiškai: rinkos situacija, vieta, aplinka, užstatymo galimybės, infrastruktūra. „Matome, kad įmonės auga, didėja jų poreikiai plotui ir patogumui, ir stengiamės tai atliepti. „Stock office“ pastatas skirtas įmonėms, kurios teikia mažmenos ar didmenos prekybos paslaugas, aptarnavimą, sandėliavimą, ir tuo pačiu turi darbuotojų administracijoje, kuriems yra reikalinga biuro patalpa.“

Į projekto realizavimą investuota virš 2,4 milijono eurų, jo savininkas – UAB „Ri Invest“, statybų valdytojas – UAB „Esvalda“. Pirmieji du pastato korpusai jau išnuomoti: viename įsikurs statybinės įrangos nuoma užsiimanti įmonė UAB „Storent“ o kitame – įmonė UAB „Dictum“, prekiaujanti tvirtinimo detalėmis, ir žinomas biuro prekių tiekėjas UAB „Eurobiuras“. Trečiasis (vidurinysis) korpusas vis dar atviras būsimiems nuomininkams. Ieškantiems patogaus ir šiuolaikiško sprendimo savo verslui, prašom kreiptis telefonu 8 686 63689 arba 8 698 34403!

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

21 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist