Nekilnojamas turtas

Vilniaus šilumos tinklai atsisako dalies biuro, skatinant darnų judėjimą – darbo zonos pasklis po visą miestą

Pandemija neišvengiamai pakeitė darbuotojų įpročius, o apklausos rodo, kad nuolatinė  darbo vieta biure tampa vis mažiau reikalinga. Reaguodami į situaciją ir prisidėdami prie darnaus judėjimo mieste, AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) atsisako dalies biuro patalpų ir kuria arčiau darbuotojų namų išsidėsčiusias modernias darbo zonas. 

Mažesnis užimtumas ir bendro naudojimo darbo vietos 

VŠT darbuotojų apklausos duomenimis, didžioji dalis  ateityje planuoja biure dirbti tik 1-2 darbo dienas per savaitę. 

„Matome, kad „popandeminio“ biuro užimtumas neturėtų siekti 50 %. Tai puiki galimybė ir toliau personalo valdyme diegti inovacijas, todėl atsisakome 30 % darbo vietų  esamame biure. Jas keičiame  moderniomis bendro naudojimo darbo zonomis, kurios išsidėstys skirtingose miesto vietose. Šis pokytis palies nuo 150 iki 200 mūsų įmonės darbuotojų“, – sako VŠT generalinis direktorius Gerimantas Bakanas. 

 

VŠT ir toliau lieka prie neriboto nuotolinio darbo galimybės. Ji taikoma tiems darbuotojams, kurių darbo specifika nereikalauja dirbti konkrečioje fizinėje darbo vietoje ir gali savo funkcijas atlikti nuotoliu. Tačiau inicijuotas biuro transformacijos projektas darbuotojams sudarys sąlygas ne tik dirbti iš namų, bet ir šalia namų. 

Darbo zonos lokaciją bei konkrečią darbo vietą darbuotojai galės pasirinkti ir patogiai rezervuoti išmaniąja programėle. Joje matysis laisvos darbo vietos,  darbo zonos specifika (ar tai „Laisvalaikio“, „Tylos“ zona, o gal „Bendradarbiavimo“ ar „Susirinkimų“ erdvė). 

Nuo kovo mėnesio VŠT darbuotojams siūlo ir „darbostogas“. Darbuotojai iki pusės metų gali dirbti iš bet kurios pasaulio vietos, kurioje  veikia saugus interneto ryšys ir yra galimybė dirbti Lietuvos laiku. Anot bendrovės personalo verslo partnerės Ievos Tamulynaitės, šia galimybe jau pasinaudojo 3 % VŠT darbuotojų, o tai dar labiau sumažina poreikį turėti asmeninę darbo zoną biure.  

 

Skatins darnų judėjimą mieste ir taupys laiką 

Viena pagrindinių biuro transformacijos idėjų – darbo vietą priartinti prie namų. Tai reiškia, kad  pasiekti darbo vietą bus patogiau, greičiau, o svarbiausia – darniau. Daugeliui darbas taps lengvai pasiekiamas pėsčiomis, viešuoju transportu, dviračiu ar tiesiog paspirtuku. 

„Aplinkos tausojimas mums svarbus ne tik įmonės veikloje, bet ir kasdieniame gyvenime – kartu geriname savo įpročius, keičiame kasdienybę pagal naujas tendencijas. Šis projektas ne tik skatins bendradarbiavimą tarp skirtingų skyrių kolegų, bet ir taupys mūsų laiką bei išteklius – nestovėsime kamščiuose, nedidinsime spūsčių sostinėje ir dirbsime arčiau namų. Anksčiau turėjome vieną darbo vietą, dabar galėsime rinktis iš keturių darbo zonų – esame lankstūs ir nuolat ieškome būdų, kaip didinti efektyvumą“, – sako VŠT generalinis direktorius Gerimantas Bakanas. 

Planuojama, kad nuo 2022 m. įmonė kompensuos viešojo transporto bilietus visiems darbuotojams, kurie kelionei į darbą rinksis viešąjį transportą.  

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Ddf
Ddf
7 dienas (-ų)

Tie kurie is namu dirba darbas turetu kompensuoti uz sunaudota elektra ir skirti lesas darbo vietai,kompiuteriams

MikrorajonVibes
MikrorajonVibes
7 dienas (-ų)

Darbo vietos kaip tik turi būti kuriamos viename, aiškiame miesto centre, kur yra pasiekiama daugiausia populiacijos, taip daro visi iki vieno panašaus dydžio vakarų ES miestai. Bet Vilniuje nėra sukurtas nei normalus centras, nei greito ir talpaus transporto linijos į jį, nei normalus centrinis transporto mazgas. Dėl to einama prie tokių kraštutinumų – miesto skaldymo. Mikrorajoniniai žmonės mėgsta skaldyti miestą į neaiškius getus. Fail.

Vytautas
Vytautas
7 dienas (-ų)

O patalpas aišku kažkam nebrangiai parduos? 😁😁😁

LPT
LPT
7 dienas (-ų)

Sakyčiau labai sveikintinas ir gana naujoviškas požiūris ir prie klausimo prieita iš esmės.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button