Vilniaus miesto savivaldybė sveikina teismo sprendimą bendrovės „Lidl Lietuva” įsigyto pastato Giraitės g. 3 byloje ir primena, jog niekuomet neprieštaravo investiciniam projektui, o pastato griovimo leidimą sustabdė, nes to reikalavo  Lietuvos architektų sąjunga ir Kultūros paveldo departamentas.

Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius yra minėjęs, jog visiškai nepateisinama tokia situacija, kad kol pastatas buvo valstybės rankose, į jokius paveldo sąrašus jis nebuvo įtrauktas, o kai tik buvo privatizuotas, iš karto atsirado interesas jį paversti kultūros vertybe.

„Džiaugiuosi, kad visos pusės galiausiai pripažino, kad tokia situacija negalima, ir savivaldybė gali išduoti visus reikalingus leidimus, kas leis šią vietą paversti vilniečių naudojama miestui tinkančia erdve”, – sako meras Remigijus Šimašius.

Praėjusių metų pabaigoje vykusiame architektūriniame konkurse, kuris surengtas bendradarbiaujant savivaldybei, Lietuvos architektų sąjungai ir bendrovei „Lidl Lietuva“, geriausiu architektūriniu pasiūlymu biurų parkui Giraitės g. 3 Vilniuje pripažintas UAB „DO ARCHITECTS“ projektas. Antroji vieta atiteko UAB „Architektūros kūrybinei grupei“. Trečiąją vietą pasidalijo dvi komandos: UAB „Unitectus“ ir MB „Domino Navidausko architektų studija“.

Pateiktus darbus vertino komisija iš architektūros, kultūros paveldo specialistų, UAB „Lidl Lietuva“ bei Vilniaus miesto savivaldybės administracijos atstovų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist