Nekilnojamas turtas

Vilniaus centrinis paštas aukcione bus parduodamas už 10 mln. eurų pradinę kainą

Valstybės valdomas Lietuvos paštas sostinės centrinio pašto pastatą gruodį aukcione pardavinės už daugiau nei 10 mln. eurų pradinę kainą.

Trečiadienį paskelbtoje registracijoje į aukcioną nurodoma, kad gruodžio 12-13 dienomis bus parduodamas 5,4 tūkst. kv. metrų ploto paslaugų paskirties pastatas su 0,23 hektaro ploto komercinio sklypo Gedimino prospekte nuomos teise. Objektas įrašytas į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą.

„Bendrovė pasilieka teisę atlikti potencialių pirkėjų patikimumo vertinimą ir atitikimą Ekonominių ir kitų tarptautinių sankcijų įgyvendinimo įstatymo nuostatoms“, – rašoma skelbime.

 

2017-aisiais Lietuvos paštui rinkai pasiūlius šį pastatą, jo vertė dokumentuose buvo nurodoma didesnė 11 mln. eurų.

Lietuvos paštą Vilniaus centrinio pašto pardavimo klausimais konsultuoja konkursą laimėjusi nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Newsec advisers LT“. Ji atliko kompleksinį objekto vertinimą, teikia rekomendacijas dėl turto likvidumo, kainos, pardavimo būdo, termino, taip pat organizuoti turto pardavimą.

Lietuvos paštas lapkritį aukcionuose taip pat planuoja pardavinėti Kauno ir Klaipėdos centrinius paštus. Kol kas neatskleidžiama, kokios bus turto pradinės kainos.

 

Anot bendrovės, ji dėl visų trijų objektų kreipėsi į Kultūros ministeriją bei Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos savivaldybes, siūlydama pastatus įsigyti, tačiau susidomėjimo nesulaukė.

Centrinio pašto pastatas yra dviejų epochų – XIX-XX amžių istorizmo-neorenesanso ir XX amžiaus antros pusės modernizmo – kūrinys. 1969 metais atliekant pastato rekonstrukciją, vieni žymiausi Lietuvos architektai Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai išsaugojo istorinį fasadą, o viduje sukūrė naują erdvę, pritaikytą pašto funkcijai.

Dėl planų parduoti Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos centrinius paštus susirūpinimą yra pareiškusi Valstybinė kultūros paveldo komisija, Lietuvos nacionalinė UNESCO, Lietuvos restauratorių sąjunga.

 

Lėšas, gautas iš turto pardavimo Lietuvos paštas planuoja skirti 10,2 mln. eurų vertės logistikos centro, kuriame bus skirstomos siuntos, statybai Vilniuje ir paštų modernizavimui.

Autorius: Šarūnas Sabaitis

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Ajajao
Ajajao
1 metus

Taip ir nyksta nesaugojamas paveldas.

Rtr
Rtr
1 metus

Istorinių pastatų naikinimas Šimašiui sekasi geriausiai. Šlykštu girdėti, kad niekam.berūpi išsaugoti istorinę ir architektūrinę vertę turinčių pastatų.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button