Konferencijos „Skaitmeninė statyba 2019” metu vykusiuose konkurso „Lietuvos BIM* projektai 2019“ apdovanojimuose kompanijos MERKO projektas – gyvenamasis kvartalas „Vilnelės slėnis” – pripažintas geriausiu praėjusių metų BIM projektu gyvenamųjų pastatų kategorijoje.

„Statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodologijos ir kartu naudojamų skaitmeninių technologijų taikymas kompanijos MERKO statomuose objektuose iš esmės keičia statybos projektų valdymą. BIM padeda užtikrinti statybos projekto darbų kokybę, taupyti laiką ir valdyti pinigus“, – trumpai pakomentavo  BIM taikymo privalumus  Lukas Rimkus, kompanijos MERKO BIM koordinatorius.

Pasak pašnekovo, BIM galima įvardyti kaip būsimo statinio skaitmeninės kopijos sukūrimą. Kokia informacija bus sukurta 3D modeliuose ir kaip ji  bus panaudota – tai jau  priklauso nuo užsakovo ir projekto komandos. Pastarojoje dirba skirtingų disciplinų atstovai, tad labai svarbu efektyvus bendradarbiavimas ir sklandi komunikacija. Čia labai pasiteisina vienas iš BIM privalumų – informacija prieinama visiems komandos žmonėms. Taip dirbti daug paprasčiau, mažėja interpretacijos ir nesusikalbėjimo galimybės. Taip pat BIM padeda projektuotojams – naudojantis 3D modeliais atliekami įvairūs inžineriniai skaičiavimai ir analizės, aiškiau perteikiami sprendiniai užsakovui ir statytojų komandai. Projekto valdymas BIM aplinkoje leidžia išvengti klaidų ir nesuderintų sprendinių statybos aikštelėje, nes šie klausimai sprendžiami 3D modeliuose.

Vilnelės slėnis

„Be to BIM metodologijos ir skaitmeninių technologijų taikymas padeda užtikrinti efektyvesnį projekto koordinavimą, aktualios informacijos prieinamumą, operatyvų problemų sprendimą. Visa tai kuria pridėtinę vertę ir padeda dirbti sparčiau bei efektyviau“, – pasakojo L. Rimkus.

Kompanija MERKO BIM taikė projektavimo ir statybos darbams statant viešbučius „ibis Vilnius Centre“ bei „Radisson Blu Hotel Lietuva“ (praplėtimas), gyvenamųjų namų projektus „Rinktinės URBAN“, „Rinktinės URBAN 2“ ir „Fizikų namai 2“. Įvertinus šią patirtį bei darbo BIM aplinkoje privalumus, nekilo klausimų dėl BIM taikymo projektuojant bei statant gyvenamąjį kvartalą  „Vilnelės slėnis“.

Efektyvus BIM taikymas ir pažangus projekto valdymas šiame projekte ir pelnė kompanijai MERKO geriausio BIM projekto gyvenamųjų pastatų kategorijoje apdovanojimą.

Konkursą, kurio tikslas – išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką, naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją, jau ketvirtą kartą organizavo VšĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacija (LSA). Jam šiemet pateiktos 25 paraiškos.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist