Vilniuje, šalia Lvovo ir Geležinio vilko gatvių sankirtos kylantis verslo centras „Park Town“ pirmasis Lietuvoje gavo BREEAM „New Construction Excellent“ tarpinį įvertinimą, rodantį, kad pirmasis komplekso pastatas suprojektuotas atsižvelgiant į aukščiausio lygio tarptautinius standartus. Ekspertai itin gausiais balais įvertino pastato palankumą čia dirbsiančių darbuotojų sveikatai ir gerovei.

„Nuo pat pradžių siekėme, kad unikalioje Vilniaus vietoje – dešiniajame Neries krante besiplečiančioje verslo arterijoje, bei tuo pačiu – šalia gamtos (būsimo japoniško sodo) iškilsiantis pastatas taptų etaloniniu verslo centru šalyje: būtų statomas pagal gerąją tarptautinę praktiką, draugiškas aplinkai ir užtikrintų ne tik racionalius verslo įmonių poreikius, bet ir sudarytų geriausias sąlygas čia kasdien dirbsiantiems darbuotojams. Šios ambicijos rezultatas – tarptautinis pripažinimas, pirmasis toks Lietuvoje, liudijantis „Park Town“ išskirtinumą verslo centrų rinkoje“, – sako bendrovės „MG Valda“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

Pirmasis, įvertintas projektinėje stadijoje

NT vystytojai naujus pastatus sertifikuoti gali ir projektinėje stadijoje, ir jau pastatę pastatą. Pasak „MG Valdos“ vadovės, atitikti „Excellent“ lygį projektinėje stadijoje yra sudėtingiau, nes būsimiems pastatams keliami aukštesni reikalavimai nei bandant sertifikuoti jau esantį pastatą.

„Jeigu pastatas turi sertifikuotą projektą, tai reiškia, kad jis labiau atitiks geriausią tarptautinę praktiką, sukurs didesnę pridėtinę vertę nuomininkams ir aplinkai, nes visomis svarbiomis detalėmis pradėta rūpintis dar iki statybų“, – priduria S. Survilaitė-Mekionienė.

„Excellent“ sertifikatas ekspertų suteiktas „Park Town“ verslo centro pirmojo pastato projektui. Aukštų BREEAM standartų bendrovė sieks ir su antruoju komplekso statiniu, kuris bus užbaigtas kitų metų pabaigoje – dukart didesnio, 14.800 kv. metrų ploto pastato projekto sertifikavimo procedūros jau yra pradėtos.

Sudarys palankias sąlygas dirbantiesiems

Ekspertų vertinimais, gauti „Excellent“ sertifikatą statiniams sudėtingiausia pagal du kriterijus – energetiką bei sveikatą ir gerovę.

„Sertifikuojant pastatus daug dėmesio skiriama, kiek jame sudaromos sąlygos komfortiškai jaustis žmonėms. Yra vertinama daugybė aspektų – nuo šiluminio komforto, darbo vietų apšvietimo, patalpų vėdinimo, iki tokių dalykų, kaip natūralios dienos šviesos prieinamumas, judėjimo pastate patogumas ar vandens kokybę užtikrinantys įrenginiai“, – pasakoja S. Survilaitė Mekionienė.

Tuo tikslu „MG Valda“ ne tik atidžiai planavo patalpas, bet ir įdiegė daug išmanių inžinerinių sistemų, reguliuojančių komfortišką patalpų vėdinimą ir drėkinimą, apšvietimą. Pavyzdžiui, yra įdiegti patalpų būvio ir langų pozicijos jutikliai, individualaus darbo vietos apšviestumo valdymo elektriniai roletai, o kiekvienoje patalpoje mikroklimatas gali būti valdomas individualiai. Įvairūs tyrimai rodo, kad pagal BREEAM sertifikuoti pastatai daro palankią įtaką dirbančiųjų juose savijautai ir darbo našumui. Pavyzdžiui, darbuotojų produktyvumas vien dėl geresnės oro ventiliacijos gali išaugti 8-11 proc., o susirgimų tikimybė mažesnė 8-10 procentų.

Sveiką ir malonią aplinką padės kurti ir šalia verslo centro suplanuotas japoniškas sodas, kurio projektą parengė pasaulinio lygio Japonijos kraštovaizdžio architektai – tėvas ir sūnus Shiro Nakane bei Yukihiro Nakane.

Siekiant sukurti draugišką aplinkai pastatą, bendrovė taip pat pritaikė daug technologinių inovacijų energetikos srityje: pastate įdiegti aeroterminiai ir geoterminiai šildymo sprendimai padeda palaikyti tinkamą patalpų mikroklimatą ir užtikrina mažesnes energines sąnaudas, elektrą gamina pastato fasaduose sumontuoti saulės energijos moduliai, liftuose pritaikyti elektros regeneracijos sprendimai.

Projektas „Park Town“ vystomas dviem etapais – pirmojo 7 200 kv.m. ploto pastato statybos jau baigiamos, o antrasis 14 800 kv.m. ploto pastatas bus užbaigtas paskutinį 2018 m. ketvirtį. Bendros investicijos į verslo centrą siekia 40 mln. EUR, į projektą investuoja nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „MG Valda“.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris Vilniaus projektas nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist