MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Žvėryno namai,
Nuotr.: Hanner
Nekilnojamas turtas

Vasarį sostinėje butų kainos augo 0,5%

„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2019 metų vasario mėnesio reikšmė išaugo 0,5%. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per pastaruosius 12 mėnesių augo 4,5% (2019 metų sausį metinis augimas sudarė 4,0%).

2019 metų vasario mėnesį butų pardavimo kainos šalies sostinėje ūgtelėjo 0,5% ir vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 1.523 Eur (+8 Eur/m²). Nuo pastarojo žemiausio butų kainų lygio Vilniuje, kuris buvo pasiektas 2010 metų gegužę, butų kainos vidutiniškai yra išaugusios 31,9% (+368 Eur/m²). Kaune ir Klaipėdoje vasario mėnesį užfiksuotas vienodas kainų augimas – 0,4% ir vidutinė kvadratinio metro kaina atitinkamai pakilo iki 1.081 Eur (+4 Eur/m²) ir 1.080 Eur (+5 Eur/m²). Tuo tarpu Šiauliuose užfiksuotas 1,5% butų kainų augimas ir vidutinė kvadratinio metro kaina ūgtelėjo iki 677 Eur (+10 Eur/m²), o Panevėžyje butų kainos paaugo 0,8% ir vidutinė kvadratinio metro kaina pasiekė 651 Eur (+6 Eur/m²).

Per metus (2019 metų vasario mėnesį, palyginti su 2018 metų vasario mėnesiu) butų kainos augo visuose šalies didmiesčiuose: Vilniuje – 3,8%, Kaune – 4,5%, Klaipėdoje – 3,7%,  Šiauliuose – 9,6% ir Panevėžyje – 11,7%.

„Šių metų pradžia šalies didmiesčiuose pasižymėjo ne tik gausiomis butų pardavimo sandorių apimtimis, bet ir toliau augančiomis jų pardavimo kainomis. Didžiausias santykinis butų kainų pokytis ir vėl fiksuojamas mažesniuose miestuose, kuriuose butų kainų lygis yra žemesnis ir dar yra erdvės spartesniam kainų augimui.

Tuo tarpu trys didžiausi šalies miestai didesnių siurprizų nepateikė – kainų augimas išlieka nuosaikus. O žiūrint į bendrą penkių didžiausių šalies miestų kainų pokytį, butų kainos statistiškai auga jau 49 mėnesius iš eilės“, – teigia Raimondas Reginis, „Ober-Haus“ Rinkos tyrimų vadovas Baltijos šalims.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Verslo centrui „Narbuto 5“ suteiktas BREEAM pastatų tvarumo sertifikatas

ELTA

Įsibėgėja Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybos darbai

Made in Vilnius

„Hanner“ ir „Spark“ investuoja į infrastruktūrą darbuotojams: verslo centre įrengta elektromobilių stotelė

Evaldas Činga

„Darnu group“ ir Telecentras skundžia teismo sprendimą dėl statinių Viršuliškėse sandorio

BNS

Daugiabučių renovacija sostinėje: tinkamomis įgyvendinti pripažintos 58 paraiškos

Donatas Andrijauskas

Sostinėje bus grąžinti sovietų nusavinti sklypai

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika