Nekilnojamas turtasSenamiestis

Vasarą paveldosaugininkai revizuos Senamiestį: fiksuos pažeidimus ir konsultuos

Kultūros paveldo departamento (KPD) Vilniaus skyriaus specialistai šią savaitę pradeda visą vasarą truksiančią kontrolinę senamiesčio situacijos analizę. Trečiadienį specialistai lankysis Didžiojoje, Savičiaus ir Bokšto gatvėse. Patikrinimo metu dėmesys bus kreipiamas į kultūros paveldo objektų ir jų aplinkos pokyčius, saugotinų statinių būklę ir priežiūros kokybę, vykdomus darbus xfir suderintuose projektuose nustatytų statybos, tvarkybos ar rekonstrukcijų reikalavimų laikymąsi. KPD direktorius Vidmantas Bezaras atkreipia dėmesį, kad tokios akcijos taps departamento veiklos norma ne tik Vilniuje, bet ir kituose šalies miestuose bei regionuose.

Šios akcijos metu su paveldosaugininkais taip pat bus galima ir pasikonsultuoti, kaip teisingai susiremontuoti, susitvarkyti savo būstus, aplinką, želdinius, kaip rengti projektus ir gauti paramą tyrimams ar avarinei būklei likviduoti. Šįkart pageidautina kreiptis minėtų gatvių gyventojams, su specialistais bus galima susitikti tiesiog vietoje, prie pastatų.

„Prevencinis darbas yra ne mažiau svarbus nei tradicinės kontrolės formos, o problemų identifikavimas, vietovės konteksto ir situacijos analizė, konsultacijos konkrečioje vietoje galbūt leis ne tik nustatyti daromus pažeidimus, bet ir padės turto valdytojams aiškiau suprasti saugomas vertes, paveldo tvarkymo būdus ir galimybes, – pabrėžė departamento direktorius. – Artimiausiu metu padidintas dėmesys bus skiriamas ir acionalinio reikšmingumo kultūros paveldo objektuose vykdomiems darbams, o kontrolę, priežiūrą ir stebėseną padės vykdyti ir naujos modernios priemonės – bepiločiai orlaiviai (dronai), lazerinio matavimo įrenginiai „Spike“, kuriais vietoje bus atliekami tikslūs matavimai, patikimai užfiksuojami kultūros paveldo objektų būklės pokyčiai“.

 

Kaip teigė KPD Vilniaus skyriaus vedėja Gerda Ožiūnaitė, šios paveldosaugininkų sustiprintos stebėsenos tikslas – pasižiūrėti, ar daug yra vizualiai pastebimų nukrypimų nuo projektų, ar karantino metu nebuvo atlikta statybos darbų be suderinimo su KPD. Fiksavus pažeidimus, bus surašomi reikalavimai padėtį ištaisyti. Sustiprinto dėmesio senamiesčiui akcija kilo neatsitiktinai. „Mintis išsamiai patikrinti vieną kvartalą kilo dėl to, kad pamatėme, jog kai kuriuose objektuose darbai vyksta nukrypstant nuo suderintų projektus. Pasitaiko, kad, pavyzdžiui, savavališkai sudedami netinkami stoglangiai, langai, priestatai – sakė G. Ožiūnaitė. – Senamiestyje gyvenantys turi suvokti, kokiame pastate gyvena ir kaip jį reikia tvarkyti.“

Įvertinus pirmųjų vizitų specifiką ir rezultatus, bus parengtas ir KPD puslapyje paskelbtas konkretus lankytinų kvartalų ir laiko grafikas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
architektas
architektas
1 metus

Kokia cia paveldausoga, jeigu beveik kiekviename kulturos paveldo objekte sukisti plastikiniai langai su durimis, nejuokinkit, sita organizacija tik ant popieriaus, kaip ir daugelis kirmyjanciu biudzetininku. Pasiziurekit, kaip paveldausauga veikia vakaru europoje, tokio treso, kaip vln ten nepamatysi, uztenka kad ir Talino, kaip pvz

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button