Nekilnojamas turtas

V. Pranckietis: jei būtų mano valia, Seimo viešbutį nugriaučiau

Besibaigiant kadencijai parlamento vadovas Viktoras Pranckietis tvirtina, kad jei būtų jo valia, visuomenėje diskusijas keliančio Seimo viešbučio klausimą išspręstų jį nugriaudamas.

„Jeigu būtų mano valia ir aš turėčiau tiek sveikatos – tai, sakyčiau, kad tą viešbutį nugriauname, pastatome viduryje kiemo kažkokių minimalių poreikių viešbutį, kad kartu būtų ir apsaugota, kad būtų aikštelė visiems atvažiuojantiems į Seimą žmonėms. Bet čia visada reikia drąsos ir sakyti, kad mes nestatome tiems, kas yra šiandien, o statome tam, kad būtų sutaupomi žmonių pinigai“, – „Žinių radijo“ eteryje samprotavo V. Pranckietis.

Visgi, Seimo pirmininko teigimu, atlikti skaičiavimai rodo, kad valstybei apsimoka turėti patalpas, kuriose būtų galima apgyvendinti sostinėje būsto neturinčius parlamentarus.

 

„Labai aiškiai yra ekonomiškai paskaičiuota, kad jei nuomotume tas patalpas viešbučiuose – tai kainuotų kokius 7 kartus brangiau nei išlaikyti šį viešbutį. Berods, vieno žmogaus vieta kainuoja 67 eurus per mėnesį. Tai tikrai nėra brangiau nei būtų nuomojamas viešbutis“, – pabrėžė jis.

Kaip rugsėjo viduryje skelbė ELTA, Seimo kanceliarija paskelbė apie Seimo viešbučio butų paprastojo remonto darbų pirkimą. Planuojama atlikti paprastojo remonto darbus iš viso 16 butų. Pradinė sutarties vertė yra 407 tūkst. eurų be PVM, nurodoma pirkimo dokumentuose.

Šiuo metu Seimo statute numatyta, kad pirmiausia gyvenamoji patalpa Seimo viešbutyje suteikiama ir kompensuojamos komunalinių paslaugų išlaidos Seimo nariui, neturinčiam ir per pastaruosius penkerius metus iki prašymo pateikimo dienos nuosavybės teise neturėjusiam gyvenamosios patalpos Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje ir ne toliau kaip 25 km nuo Vilniaus miesto savivaldybės administracinės ribos.

 

Pagal galiojantį teisinį reguliavimą numatyta galimybė kitiems Seimo nariams, Vilniaus miesto savivaldybės administracinėse ribose turintiems gyvenamąjį plotą, gyventi Seimo viešbutyje nemokant nuomos (susimokant tik už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šiluminę energiją ir komunalines paslaugas).

Benas Brunalas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button