Didžiausias praėjusiais metais startavęs nekilnojamojo turto sandoris ką tik kirto finišą. Gavus Konkurencijos tarybos pritarimą įsigaliojo investicijų bendrovės „Lords LB Asset Management“  ir įmonės „Technopolis Lietuva“ sudaryta verslo parko „Technopolis“ pirkimo – pardavimo sutartis.

Vilniuje, aplink Ozo parką  įsikūręs biurų miestelis „Technopolis Ozas“ jau turi naują savininką. Visi biurų miestelio pirkimo – pardavimo sutarties etapai jau baigti, o jį įsigijusi bendrovė  „Lords LB Asset Management“ užsitikrino investicijų į nekilnojamąjį turtą (NT) lyderystę. 

Pasak  „Lords LB Asset Management“ investicinės bendrovės valdytojo Giedriaus Bernoto, „Lords LB Asset Management tvariai plečia savo veiklą įsigydama Technopolio biurų miestelį. Tikslingai ir nuosekliai dirbame nekilnojamojo turto rinkoje ir tikime, kad įgytą praktiką galėsime pritaikyti naujajame pirkinyje. Šis pirkinys mums yra ypač svarbus, nes atitinka mūsų investavimo į tvarų NT nuostatas, o Baltijos šalyse retai kada galima nusipirkti aukštos kokybės ir didelės apimties komercinės paskirties nekilnojamojo turto“, –  sakė G.Bernotas.

 „Lords LB Asset Management“ valdoma uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė „Baltic Opportunity“ ir „Technopolis Lietuva“ verslo parko pirkimo – pardavimo sutartį buvo sudariusi pernai lapkritį.

Tam, kad sutartis įsigaliotų, dar reikėjo sulaukti Konkurencijos tarybos sprendimo. Dabar, gavus jos pritarimą, „Technopolis Ozas“ tapo investuotojų nuosavybe.  Tokiu būdu verslo miestelis iš suomių kompanijos perėjo į lietuvių rankas, –  bndrovės „Technopolis Lietuva“ vienintelė akcininkė buvo  Suomijos įmonė „Technopolis“.

„Per pastaruosius dešimt metų „Technopolio ozą“ išplėtojome į gyvybingą miestelį, atitinkantį įvairaus verslo poreikius. Šiuo pranešimu patvirtiname, kad miestelio pardavimas baigtas“, – sakė „Technopolio“ generalinis direktorius Niko Pulli.

„Technopolis Ozas“ verslo parkas yra išskirtinis objektas. Jo plotas sudaro maždaug dešimtadalį Vilniaus modernių biurų ploto – 106 tūkst. kvadratinių metrų, kuriuose biurus nuomojasi apie 140 įmonių. Parke yra šeši pastatai – „Alfa“, „Beta“, „Gama“, „Delta“, „Penta“ ir „Nova“. Visi jie  yra sertifikuoti LEED tvarumo sertifikatais.

Pasak G.Bernoto, „Technopolis Ozas“ verslo parkas buvo įsigytas už investicnės bendrovės pritrauktas lėšas ir dviejų bankų sutarimu – „Swedbank“ ir SEB – suteiktą 125 mln. eurų paskolą. Bankai paskolą suteikė lygiomis dalimis, o „Swedbank“ buvo šio sandorio agentas ir užtikrino sklandų jo finansavimą.

Tai – vienas reikšmingiausių pastarųjų metų nekilnojamojo turto sandorių Lietuvoje. „Technopolis Ozas“ yra vienas didžiausių verslo parkų sostinėje, kuris sudaro 9 proc. Vilniaus modernių, tvarių biurų ploto ir kuriame dirba kone 8,5 tūkstančio aukštą pridėtinę vertę kuriančių žmonių.

„Tuo pačiu šis sandoris tapo didžiausiu 2023-čiųjų komercinio nekilnojamojo turto finansavimo projektu ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse, ir tam prireikė kompleksinių sprendimų. Didžiuojamės, kad „Lords LB Asset Management“ pasirinko „Swedbank“ šio sandorio agentu, o mes sėkmingai užtikrinome sklandų finansavimo įgyvendinimą“, – sakė „Swedbank“ Lietuvoje Valdybos narys, Verslo klientų tarnybos vadovas Ignas Mačeika.

Anot  SEB banko Verslo klientų ir institucijų departamento direktoriaus Artūro Vingrio, pastaruoju metu NT rinkai teko atremti rimtus iššūkius, susijusius su aukštoms palūkanoms.

„Nepaisant tebetvyrančio ekonomikos neapibrėžtumo, Vilniuje išliko modernių verslo centrų poreikis – paklausą turi aukštesnės klasės biurai su išvystyta infrastruktūra, bet laisvų plotų centrinėse miesto dalyse naujai vystomiems projektams yra vis mažiau. Išties džiaugiamės, kad finansavome „Technopolis Ozas“ įsigijimo sandorį.  Biurų miestelį perėmė vienas iš rinkos lyderių, turintis ilgametę turto valdymo patirtį ir galintis suburti nuomininkus į vieną didelę biurų miestelio bendruomenę. Vertiname bendrovės „Lord LB Asset Management“ pasitikėjimą ir sprendimą pasirinkti SEB banką vienu iš sandorio finansinių partnerių – tai geriausias mūsų ilgalaikio bendradarbiavimo įvertinimas“, – teigė A.Vingris.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist