Nekilnojamas turtas

Už savavališką statybą Senamiestyje įmonei teismas skyrė solidžią baudą

Vilniaus apygardos teismas tenkino Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos apeliacinį skundą dėl Vilniaus m. apylinkės teismo nutarimo statytojui UAB „IREC Baltic“ skirti 5 000 eurų baudą ir priėmė naują nutarimą, kuriuo už Statybos įstatymo pažeidimus bendrovei skyrė 20 000 eurų baudą.

Statybos inspekcija, patikrinusi statybos darbų teisėtumą Šv. Stepono g. 12, Vilniuje, statytojui UAB „IREC Baltic“ surašė administracinio nusižengimo protokolą dėl savavališkai statomų ypatingojo ir neypatingojo pastatų su mansardomis ir rūsiais, t. y. dėl padarytų nusižengimų, numatytų Statybos įstatymo 56 straipsnio 2 ir 4 dalyse.

Nors UAB „IREC Baltic“ statybą leidžiantis dokumentas (SLD) išduotas, kaip praneša Statybos inspekcija, tačiau pastatai buvo statomi pažeidžiant esminius statinio projekto sprendinius žemės sklype, kuris yra kultūros paveldo vietovėje, – Vilniaus senamiestyje, Vilniaus senojo miesto ir priemiesčio archeologinėje vietovėje.

 

Statybos įstatymas nustatyto, primena Statybos inspekcija, kad už naujo ypatingojo statinio savavališką statybą saugomoje teritorijoje statytojams skiriama bauda nuo 16 000 iki 40 000 eurų, o už pakartotinai padarytus pažeidimus – nuo 20 000 iki 60 000 eurų.

Įstatyme taip pat nurodyta, kad už naujo neypatingojo statinio savavališką statybą saugomoje teritorijoje statytojams skiriama bauda nuo 4 500 iki 11 000 eurų. Už tokius pačius veiksmus, padarytus juridinio asmens, bausto bauda už šioje dalyje numatytus pažeidimus, bauda gali siekti nuo 7 000 iki 25 000 eurų.

Tenkindamas Statybos inspekcijos apeliacinį skundą, kaip rašoma pranešime, Teismas priėmė naują nutarimą, kuriuo statytojui už vieną  pažeidimą, numatytą Statybos įstatyme, skyrė 20 000 Eur baudą, už kitą – 6 000 Eur baudą.

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 38 straipsnio 2 dalimi, paskirtas nuobaudas Teismas subendrino ir UAB „IREC Baltic“ skyrė galutinę nuobaudą – 20 000 Eur baudą.

Statybos inspekcija pastebi, kad savavališkai statyti ir remontuoti kasmet ryžtasi vis mažiau gyventojų ir ūkio subjektų, tačiau vis dar daug pažeidimų nustatoma, kai statybos darbai vykdomi turint SLD, bet pažeidžiant esminius statinio projekto sprendinius, tarp jų ir kultūros paveldo teritorijose ar kultūros paveldui priklausančiuose pastatuose.

Statybos inspekcija atkreipia dėmesį, kad dėl neteisėtų statybos darbų daroma žala teritorijų plėtrai, niokojami saugomose teritorijose esantys istorinio paveldo objektai, pažeidžiami visuomenės interesai, todėl skatina statybos dalyvius elgtis sąžiningai ir užtikrinti darnius, saugius statybos ir teritorijų planavimo procesus.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
22 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytautas
Vytautas
8 dienas (-ų)

Bauda… Ir kaz? Turės nugriaut? 😁😁😁

skyrė solidžią baudą
skyrė solidžią baudą
11 dienas (-ų)

kox baudos skyrėjo solidumas, tokia ir bauda. apgailėtina

Alnordas
Alnordas
11 dienas (-ų)

Kultūrinio ir istorinio paveldo sektoriaus grobėjiškas užstatymas nesilaikant normų turėtų ne dvidešimčia tūkstančių atsieiti,o griovimu ir perstatymu pagal taisykles, iš savo lėšų.

miestietis
miestietis
11 dienas (-ų)

“Solidi bauda” statybos įmonei – kelių kvadratinių metrų pardavimo kaina…
Įdomu, ir gi kodėl auga savavališkų statybų ir pažeidimų skaičius?

Alina
Alina
11 dienas (-ų)

Cia laselis, o ne bauda. Verslininkai uzdirbo milijonus, o bauda tesiekia 20000. Tai ar ji juos sustabdys nuo tolesnio niokojimo???

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button