Nekilnojamas turtas

Turto bankas ketina laikinai nuomoti buvusį Lukiškių kalėjimą

Kol bus galutinai apsispręsta dėl buvusio Lukiškių kalėjimo komplekso panaudojimo, Turto bankas ketina laikinai išnuomoti visą kompleksą ar atskiras jo dalis. Konkursas bus paskelbtas po to, kai turto vertintojai įvertins nuomos rinkos vertę.  

Turto banko atstovė Jolita Skinulytė-Niakšu teigia, jog Turto bankas šiuo metu ruošiasi perimti Lukiškių kompleksą bei nagrinėja, kaip geriausiai jį įveiklinti, tačiau scenarijaus įgyvendinimas gali užtrukti apie porą metų.

„Turto bankas rengs konkursą laikinam komplekso operatoriui atsirinkti, jis vykdytų trumpalaikes veiklas pereinamuoju laikotarpiu, kol bus apsispręsta dėl visuomeninės dalies įveiklinimo bei pasirengta privačiai veiklai skirtos dalies ilgalaikei nuomai bei pardavimui“, – BNS sakė ji. 

 

Skelbta, jog dalį buvusio Lukiškių kalėjimo komplekso planuojama parduoti, maždaug trečdalį – nuomoti edukaciniams projektams ir kitiems viešiesiems poreikiams.

Švietimo, Kultūros, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, taip pat Vilniaus savivaldybė iki lapkričio 1-osios gali teikti siūlymus Vyriausybei, kas ir kokius edukacinius projektus galėtų vykdyti ir kiek ploto tam reikia.

Anot Turto banko atstovės, iki šiol gauti pasiūlymai, be įvairių veiklų, komplekse įkurti muziejus, saugyklas.

 

„Norinčiųjų įsikurti ir vykdyti įvairias visuomenines veiklas šiuo metu yra daugiau nei tam numatytas patalpų plotas. Lukiškių komplekse pageidaujama ne tik vykdyti įvairias edukacines, kūrybines veiklas, bet ir įkurti muziejus, eksponatų saugyklas“, – BNS teigė J. Skinulytė-Niakšu.

Turto bankas jau paskelbė komplekso nuomos kainos vertintojų konkursą. Pasiūlymus jam galima teikti iki spalio 26 dienos.

„Tiekėjų prašoma nustatyti ne tik viso komplekso, bet ir atskirų jo dalių nuomos kainas, tam atvejui, jei paskelbus nuomos konkursą paaiškėtų, jog nėra poreikio išsinuomoti visą kompleksą, o norima tik tam tikros jo dalies“, – BNS teigė  Skinulytė-Niakšu.

 

Lukiškių komplekse yra šeši pastatai: Šv. Mikalojaus Stebukladario cerkvė, administracinės, gamybinis patalpos, kalėjimas, kalėjimas-ligoninė, tvora su kontroliniu perėjimo postu. Jie įtraukti į Kultūros vertybių registrą ir turi nacionalinės kultūros vertybės statusą.

Kaliniai iš Lukiškių kalėjimo iškelti maždaug prieš metus.

Autorė Izabela Kuzmicka

 
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
...
...
6 mėnesius

Nesuprantu ką jie ten dar sprendžia – parduodi ir viskas.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button