Nekilnojamas turtas

Trimatis Vilniaus žemėlapis – išmaniausias metų sprendimas viešajam sektoriui

Šiemet pristatytas trimatis sostinės žemėlapis ir toliau pelno apdovanojimus. „Metų paslauga 2020“ apdovanojimuose 3D Vilniaus modelis išrinktas išmaniausiu sprendimu viešajam sektoriui. Šie apdovanojimai – aukščiausias visų Lietuvos verslo idėjų bei darbo įvertinimas.

Savivaldybės įmonei „Vilniaus planas“ bendradarbiaujant su Vilniaus miesto savivaldybe sukurtas unikalus trimatis žemėlapis pelno jau antrą prestižinį apdovanojimą – vos prieš kelis mėnesius produktas pelnė geriausio miesto modelio BIM projekto nominaciją.

Viešai prieinamas žemėlapis www.3d.vilnius.lt leidžia vaizdingai pristatyti vykdomus ir suplanuotus projektus, suprasti, kokį jie turės poveikį aplinkai, kokią įtaką darys miestiečių gerovei bei nekilnojamojo turto įmonėms, projektavimo įmonėms, visiems, kurie prisideda prie miesto vystymo ir plėtros.

Kituose Europos miestuose naudojamas tokio tipo žemėlapis atveria naujas galimybes ir verslui. Peržiūrint pateiktus miesto projektinius pasiūlymus bei techninius projektus galima lengviau įsivertinti savo planus. Nekilnojamo turto vystytojai, planuodami naują objektą ir naudodamiesi 3D maketu, matys ar jų projektas neprieštaraus miesto Bendrojo plano vizijai.

Vilniaus maketas jau dabar atveria visuomenei daug informacijos apie mieste vykdomą plėtrą, o ateityje jos bus pateikiama daugiau. Iki metų pabaigos planuojama įtraukti informaciją apie saulės spinduliuotės lygius Vilniaus mieste, kurie leis įsivertinti saulės jėgainių įsirengimo galimybes. Taip pat specialistai neatmeta galimybės ateityje suteikti daugiau informacijos apie daugiabučių būklę – jų statybos metus, energetinę klasę bei kitus duomenis, padėsiančius įvertinti ir padidinti pastatų energetinį efektyvumą atliekant jų renovaciją.


SĮ „Vilniaus planas“ specialistai, kurdami trimatį miesto modelį padarė didelio tikslumo ortofoto nuotraukas bei įstrižo vaizdo nuotraukas, kurios labai padeda atsakingiems už infrastruktūrą bei miesto priežiūrą specialistams paprasčiau, greičiau ir efektyviau priimti sprendimus. Visoms žemėlapiui reikiamoms fotografijoms padaryti prireikė 72 skrydžių virš miesto. Iš viso sukaupta net 30 tūkst. aukštos kokybės miesto nuotraukų, iš kurių ir buvo sugeneruotas trimatis žemėlapio modelis.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Povilas
Povilas
1 mėnesį

Tinklalapis turėtų būt be ‘www’ – tiesiog 3d.vilnius.lt. Beje, galėtumėt hyperlinkus į straipsnius dėt, truputį paprastesnis naršymas būtų.

to Povilas
to Povilas
1 mėnesį
Atsakinėti į  Povilas

“Turetu buti” ir “gali buti” yra du skirtingi dalykai, siuo atveju tinka tik pastarasis. Rasyti su “www” nera klaidinga.

Back to top button