Nekilnojamas turtas

„Telia“ planuoja statyti naujos kartos duomenų centrą Ukmergės plente

Prie Vilniaus, Ukmergės plente, planuojamas 800 spintų „Telia“ duomenų centras (DC) jau turi projektuotojų komandą. Didžiausio Baltijos regione DC projekto konkursą laimėjo įmonių grupė, kuriai vadovaus generalinis rangovas „Caverion“.

„Telia“ ir išorinių konsultantų komisija vertino daugiau nei dešimties tarptautinio konkurso dalyvių kompetencijas, projektavimo pasiūlymus ir kainą. Per kelis etapus atsirinkta konkurso laimėtoja „Caverion“ projektą įgyvendins kartu su specializuotomis duomenų centrų ir pramoninių statinių projektus kuriančiomis bendrovės „In ACE“ ir „Grandlund“. Netrukus, kaip teigiama „Telia“ pranešime, planuojama pradėti ir statybų įmonių konkursą.

„Tai bus visiškai naujos kartos duomenų centras, kuris Baltijos šalių regione išsiskirs ne tik savo technologine galia ir ypatingu saugumu, bet ir tvarumu. Projektavimo reikalavimuose įtraukėme jau į ateities klausimus atsakančius sprendimus tiek dėl energijos suvartojimo, tiek dėl jos gamybos pačiame duomenų centre. Visas įmanomas DC pastato plotas bus padengtas saulės elementais, kurie mažins jo išorinės energijos suvartojimą“, – sako „Telia“ verslo užtikrinimo ir transformacijos vadovas Vytautas Bučinskas.

 

Vienas svarbiausių projekto reikalavimų – fizinis duomenų centro saugumas, į kurį buvo atsižvelgta kuriant architektūrinę koncepciją. Naujasis „Telia“ DC turės atskiras saugumo zonas, apimsiančias sustiprintas konstrukcijas, fizines tvoras, automobilių užkardas, specifinį kelių išplanavimą ir apželdinimą, atskirus įėjimus, elektroninį vaizdo ir garso stebėjimą.

Naujasis duomenų centras, kaip ir kiti „Telia“ DC, bus sujungtas optinio kabelio žiedu ir prijungtas prie visų pagrindinių magistralinių interneto tinklų dviem nepriklausomais, skirtingais keliais nutiestais optiniais kabeliais. Tai bendrovei leis siūlyti DC paslaugas, paskirstytas per du sertifikuotus „Uptime Institute Tier III“ ar analogiško lygio vienas nuo kito nutolusius duomenų centrus.

Duomenų centras Ukmergės plente prie Vilniaus užims 2 ha sklypą, į jį bendrovė investuos 10 mln. eurų. Naujojo DC poreikį padiktavo keletą metų iš eilės po daugiau kaip 20 proc. augę „Telia“ IT paslaugų pardavimai.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Remyga

Galėtų dar ir kokį halfass AWS paleisti.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button