Nekilnojamas turtas

Teismas nemato kliūčių vykdyti Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukciją

Vilniaus miesto apylinkės teismas nusprendė netenkinti Izraelio piliečių prevencinio ieškinio, kuriuo buvo siekiama uždrausti planuojamus Vilniaus kongresų centro įrengimo bei buvusių Vilniaus žydų Šnipiškių senųjų kapinių išsaugojimo darbus.

Teismas, išnagrinėjęs bylą, nenustatė VĮ Turto banko,  veiksmų neteisėtumo. Atvirkščiai, teismo nuomone, Turto bankas suvokia senųjų kapinių svarbą, būtinybę tinkamai jas sutvarkyti bei įamžinti jose palaidotų asmenų atminimą. Atliekant pastato rekonstrukciją, neabejotinai bus dedamos pastangos deramai įamžinti senųjų Vilniaus gyventojų buvusių kapinių vietą, sutvarkyti teritoriją neatliekant žemės judinimo darbų, o rekonstruojamame pastate ketinama įsteigti muziejų, skirtą šios vietos atminimui.

„Mes ne tik vadovaujamės visais galiojančiais teisės aktais, bet ir esame įpareigoti Vyriausybės bendradarbiauti su Europos žydų kapinių išsaugojimo komitetu. Taigi vykdant rekonstrukcijos darbus bus atsižvelgiama ir į religines žydų tikėjimo nuostatas. Tiek parengiamieji darbai, tiek vėliau rekonstrukcija, bus vykdoma su rabinų priežiūra, siekiant apsaugoti palaikus ir kapines bei įamžinti šios vietos atminimą“, – sako Turto banko vadovas Mindaugas Sinkevičius.

 

Teismo vertinimu, ieškovai byloje nenurodė, kokį konkretų teisės aktą pažeidžia ar kokią teisinę pareigą netinkamai vykdo atsakovas. Byloje nėra jokių objektyvių duomenų, iš kurių būtų galima spręsti apie tai, kad ketinamo rekonstruoti pastato teritorijoje (t. y. po pastatu ar jo konstrukcijose) būtų žmonių palaikų ar jų dalių, taigi nėra pagrindo ieškovų teiginiams, kad pastatas stovi kapinėse.

„Norime pabrėžti, kad kiekvienas žingsnis, kuris padarytas, siekiant išsaugoti minėtas kapines, yra atliktas griežtai vadovaujantis detaliais mūsų rabinų nurodymais. Mes veikiame, kaip jų atstovai (…). Mes įsitikinę, kad tik taip mes sugebėjome sustabdyti kapinių naikinimą, kuris vyko iki mūsų įsitraukimo“, – teigiama Europos žydų kapinių išsaugojimo komiteto, besirūpinančio net 200 žydų kapinių ir masinių kapaviečių išsaugojimu Lietuvoje, rašte.

2019 metų gruodį Turto bankas, Lietuvos žydų bendruomenė ir Europos žydų kapinių išsaugojimo komitetas pasiekė ir pasirašė susitarimą, dėl Šnipiškių žydų kapinių sutvarkymo, Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcijos bei galimybės toliau tęsti bendradarbiavimą rangos darbų metu. Bendradarbiavimas dėl Vilniaus kongresų centro ir senųjų žydų kapinių teritorijos su žydų organizacijomis valstybiniu lygmeniu tęsiasi nuo 2009 m.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
33 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
hmm
hmm
6 mėnesius

Nejuokinkit su tom kapinėm. Paryžius, kai plėtėsi, tai tiesiog surinko kaulus iš kapinių, sudėjo į požemius, ir tiek, o teritorijas užstatė be problemų. Juolab kad, kiek skaičiau, patys žydai tą teritoriją dar carui pardavė, taip kad net tie įamžinimai yra nesąmonė. Jei taip žiūrėti, tai apskritai niekur nieko daryti negalima, nes lavonų galima rasti bet kur. Va, prie Baltojo tilto (lygtai) neseniai rado prancūzų kareivių palaikus, ir ką? Ogi nieko, nežinau, kur juos padėjo, bet statybos nuo to nesustojo ir niekas dėl to projektų nekeitė. Vienžo…

Mindaugas
Mindaugas
6 mėnesius

Kaip baisiai sugadis gražų pastatą…

Pilietis
Pilietis
6 mėnesius

Viską išarti ir rastus palaikus perlaidoti… Seniai nėra ten kapinių, prieš keletą šimtmečių jos uždarytos ir parduotos tų pačių žydų miestui. Dalis kapų buvo iškelta. Jei ir yra palaikų liekanų, tai jiems miesto centre, kur vedžiojami šunys, ne vieta.

Architektė
Architektė
6 mėnesius

Tas stiklinis prielipas atrodo mėgėjiškai.

zigmus
zigmus
6 mėnesius
Atsakinėti į  Architektė

Jep, neypač vykęs….

Robertas
Robertas
6 mėnesius

Tai pala, pavyko pasiekti susitarimą su bent dvejom žydų organizacijomis, bet vis tiek atsirado pora žydų, kurie savo iniciatyva pabandė sužlugdyti rekontrukciją? Ko jie siekia, kad sporto rūmai ir toliau liktų apleisti????

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button