Nekilnojamas turtas

Teismas laikinai išbraukė buvusius Lazdynų baseino statybos mažuosius partnerius iš Nepatikimų tiekėjų sąrašo

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas nusprendė laikinai išbraukti iš Nepatikimų tiekėjų sąrašo buvusius Lazdynų baseino statybos mažuosius partnerius – bendroves „Montuotojas“, „Mitnija“ ir „HSC Baltic“.

Teismas nusprendė patenkinti šių bendrovių prašymą pritaikyti laikinąją apsaugos priemonę – išbraukiant jas iš Nepatikimų tiekėjų sąrašo iki byla su Vilniaus miesto savivaldybės administracija bus išnagrinėta kasacine tvarka.

„Teisėjų kolegija laiko pagrįstais ieškovių prašyme nurodytus argumentus, kad nepritaikius laikinosios apsaugos priemonės –iki byla bus išnagrinėta kasacine tvarka neišbraukus ieškovių iš Nepatikimų tiekėjų sąrašo, jos galimai būtų eliminuojamos iš vykdomų viešųjų pirkimų ir dėl to patirtų nuostolių dar kasaciniam teismui neišnagrinėjus bylos ir neperžiūrėjus skundžiamos apeliacinės instancijos teismo nutarties bei nepriėmus galutinio sprendimo dėl sutarties nutraukimo teisėtumo“, – teigiama teismo nutartyje.

 

Joje pažymima, kad  nepritaikius ieškovių prašomos laikinosios apsaugos priemonės galimai būtų pažeisti ekonomiškumo, efektyvumo ir proporcingumo principai bei Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijoje įtvirtinta laisvė užsiimti verslu.

„Jungtinės veiklos sutarties pagrindu šiame projekte dalyvavusios įmonės tapo pagrindinės Lazdynų baseino rangovės „Active Constructio Management“ bankroto situacijos įkaitėmis. Vilniaus savivaldybės sprendimas dėl projekto partnerių įtraukimo į Nepatikimų tiekėjų sąrašą buvo nesąžiningas, todėl Lietuvos Aukščiausiojo Teismo sprendimą vertiname palankiai“, – sako bendrovės „Montuotojas“ generalinis direktorius Martynas Pargaliauskas.

Bendrovės „Mitnija“ generalinis direktorius Julius Gendvilis sako, kad Iki pagrindinio rangovo bankroto visi darbai ir komunikacija vyko tik tarp „Active Construction Management“ ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos, o mažieji projekto partneriai „neturėjo jokių galimybių įtarti apie gręsiantį pagrindinio rangovo bankrotą.“

 

Pagal 2017 metais pasirašytą statybų sutartį, Lazdynų baseiną turėjo pastatyti „Irdaiva“ (kuri prieš bankrotą pakeitė pavadinimą į „Active Construction Management“) kartu su 4 partneriais, veikiančiais pagal jungtinės veiklos sutartį. Tačiau „Irdaiva“ 2019 metų spalį paskelbus bankrotą, baseino statybų darbai sustojo.

Lazdynų baseino statybas tęs naujas rangovas – vasario pabaigoje Vilniaus miesto savivaldybė pasirašė sutartį su viešąjį konkursą laimėjusiu Panevėžio statybos trestu.

Kornelija Mykolaitytė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button