Nekilnojamas turtas

Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje iškils „Vasario 16-osios“ pastatų kompleksas

Projekto vystytoja, investicijų valdymo įmonės „Lords LB Asset Management“ valdomam fondui „LB Special Fund IV” priklausanti bendrovė „Orkela“, pasirašė generalinės rangos sutartį su bendrove „Naresta“.

„Šis projektas savo apimtimi yra vienas iš didžiausių įmonės veiklos istorijoje. Todėl noriai prisiimame atsakomybę prikelti legendinę Lietuvos sostinės vietą naujam gyvenimui, saugodami pagarbą paveldui ir istorinėms vertybėms“, – sako „Naresta“  generalinis direktorius Arūnas Šlenys.

Pagal generalinės rangos sutartį, Vilniuje, buvusioje Šv. Jokūbo ligoninės teritorijoje, per 27 mėnesius iškils A+ energinės naudingumo klasės viešbučių paskirites kompleksas ir iki 500 lankytojų talpinantis konferencijų centras su erdvia požemine automobilių parkavimo aikštele. Buvusios Šv. Jokūbo ligoninės pastatai bus rekonstruojami ir sujungiami su tikslu pritaikyti ugdymo veiklai. Projekto, simboliškai pavadinto „Vasario 16-osios“ kompleksu, pabaiga planuojama 2023 metų ketvirtąjį ketvirtį. 

 

Anot A. Šlenio, projektas ypatingas tuo, kad čia bus vykdomos net trys statybos rūšys: nauja statyba, taip pat rekonstruojami ir kapitalinio remonto būdu tvarkomi keturi esami pastatai. Taip pat projekte numatyta, kad bažnyčios ir vienuolyno erdvės išliks saugomos ir neliečiamos.  

„Turima patirtis ir suburta stipri specialistų komanda leidžia tikėtis, kad projektas bus užbaigtas laiku ir pateisins užsakovų bei vilniečių lūkesčius“, – sako A. Šlenys. Jo teigimu, tai jau yra penktasis bendras „Narestos“ ir „Lords LB Asset Management“ įgyvendinamas statybų objektas. Vos prieš kelis mėnesius „Naresta“ baigė verslo centro „Lvovo“ statybos darbus, kurie, nepaisant COVID-19 pandemijos, buvo įgyvendinti laiku ir suvaldant visas rizikas.

„Pagal projektą, tarp Neries upės ir Lukiškių aikštės bus vystoma urbanistinė vietos tradicija ir formuojamas vientisas gyvybingas kvartalas, kuris bus patrauklus ir miestiečiams, ir investuotojams, ir turistams“, – teigia „Lords LB Asset Management“ valdomo fondo „LB Special Fund IV“ valdytojas Karolis Tuinyla. Pasak jo, projektui įgyvendinti buvo organizuojamas kviestinis konkursas, kurį laimėjusi „Naresta“ pasiūlė patrauklią kainą ir inovatyvius inžinerinius sprendimus. Numatoma bendra projekto vertė – daugiau kaip 55 mln. eurų.   

 

Be to, jog bus transformuota istorinė Vilniaus erdvė, pagal architektūrinės ir kraštovaizdžio dalies autorių, studijos „DO architects“, projektą bus formuojama ir šio komplekso žalesnė bei patrauklesnė aplinka. Iš A. Goštauto gatvės pusės bus kuriamas naujas miesto gatvės skveras – Vienuolio keltininko skverelis. 

Generalinės rangos bendrovė „Naresta“ yra restauravusi ir pastačiusi daug reikšmingų Vilniaus objektų, kaip MO muziejus, Juozo Kazicko rūmai, o šiuo metu, be kitų objektų, Visorių informacinių technologijų parke stato naują mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEPI) centrą, rekonstruoja Vadovybės apsaugos departamento pastatą T. Ševčenkos gatvėje bei stato šeštąjį Paupio rajono kvartalą. 2020 m. „Narestos“ pajamos augo daugiau kaip 20 proc. ir siekė 45 mln. eurų, o 2021-aisiais planuojamas iki 10 proc. pajamų augimas.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
21 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Arūnas
Arūnas
11 dienas (-ų)

Nu vis tiek biški stiklainiai 🙂

Vytautas
Vytautas
11 dienas (-ų)

O kas gi projekto autorius?! 🤔

Mano nuomone atrodo baisiai. Primena senasias Šiaurės Miestelio kareivines.
Nejau taip prastai su fantazija? Uzsieni tokioj vietoj pastatytų meno šedevrą! O čia…

Adele
Adele
12 dienas (-ų)

Statykit, kad butu ir grazu akiai, malonu sirdziai, o ne tik kad pigu ir apsimoketu.

Areta
Areta
12 dienas (-ų)

Nu tvartai kelių aukštų ir tiek. Kas per architektai… Stogo spalvą priderintumėte prie esamų objektų ir tai jau vaizdas kitas būtų 🙁

Vytautas
Vytautas
11 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Areta

Jus dar kažkas stebina? 😉

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button