MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Nekilnojamas turtas

Specialistai: Vilniaus senamiestyje trūksta kokybiškų biurų

Kokybiškų šiuolaikiškų biurų poreikis Vilniaus senamiestyje yra nuosekliai viršijantis pasiūlą, todėl įmonėms, ieškančioms modernių darbo erdvių sostinės centre, dažnai tenka nusivilti. Situaciją lemia tiek riboti ištekliai, tiek augantis bendrovių, norinčių kurtis miesto centre, kiekis. 

„Vilniaus Senamiestyje A klasės standartus atitinkančių patalpų neužimtumo lygis yra minimalus, tad galima drąsiai teigti, jog šioje miesto dalyje modernių biurų patalpų paklausa gerokai viršija pasiūlą. Tai liudija ir faktas, kad bendras administracinių patalpų vakansijos lygis senamiestyje šių metų pirmąjį ketvirtį, mūsų prognozėmis, bus gerokai aukštesnis“, – pranešime cituojamas nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovės „Solid Real Advisors“ vadovas Aurimas Astramskas.  

NT paslaugų bendrovės „Colliers International Advisers“ partnerės Sandros Jovaišaitės pastebėjimu, naujų modernių projektų vystymą senamiestyje riboja laisvų žemės sklypų skaičius ir apribojimai, susiję su istorine miesto dalimi bei paveldo reikalavimais. 

Potencialių investuotojų ratą siaurina ir santykinai didesnės investicijos bei ilgesnis tokių projektų įgyvendinimo terminas. Tuo pačiu galima konstatuoti faktą, jog didžioji dalis šiuo metu senamiesčio rinkoje esančio ploto yra istoriniuose rekonstruotuose pastatuose. 

„Suprantama, dėl tokiuose statiniuose esančių įvairių apribojimų, kaip, pavyzdžiui, kapitalinių sienų gausa, dažnai nuomojami plotai nėra įsisavinami taip efektyviai, kaip naujos statybos projektuose. Todėl modernūs biurų kompleksai senamiestyje turi esminių pranašumų ir gali pasiūlyti retą kombinaciją tarp autentiškos kaimynystės ir moderniausių technologinių, inžinerinių bei statybos sprendimų“, – sakė A. Astramskas.

Nepaisant neslūgstančio šiuolaikiškų biurų poreikio Vilniaus centre, rinkos specialistų teigimu, paklausos ir pasiūlos susibalansavimo artimiausiais metais dar tikėtis neverta. Nors senamiestyje ir jo prieigose modernių biurų pasiūla per ateinančius 3-4 metus gali ir padvigubėti, bet rinkos poreikiams to vis tiek nepakaktų.

Kalbėdami apie išorės veiksnius, ekspertai prabyla apie augantį poveikį Vilniaus biurų rinkai darančias paslaugų ir technologijų užsienio bendroves, Lietuvos sostinėje atidarančias savo būstines. 

Nemažą įtaką tam gali turėti ir Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš ES be sutartų išstojimo sąlygų (Brexit), verčiantis finansų technologijų įmones vietoje Londono ieškotis kitų vietų savo buveinėms. Anot specialistų, Lietuva šioms bendrovėms yra itin patraukli.

S. Jovaišaitės teigimu, užsienio kapitalo įmones ateiti į Lietuvą traukia išsilavinę, daugiakalbiai darbuotojai, kokybės standartus atitinkanti biuro patalpų pasiūla, konkurencingi kaštai ir kiti veiksniai. Finansinių technologijų įmones į Lietuvą esą masina palanki reguliacinė aplinka šalyje.

Ieva Vidūnaitė (ELTA)

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

„Netfundus“ ir „Vilnius property investment“ prašo leidimo įsigyti „Verslo investicijas“

BNS

„Park Town“ verslo centras sparčiai pildosi: persikels dar viena IT bendrovė

Evaldas Činga

Architektų rūmų taryba „k18b“ išduotą statybos leidimą laiko neteisėtu

Donatas Andrijauskas

Aukcione parduodamas senamiesčio širdyje esantis pastatas

Donatas Andrijauskas

„Swedbank“: Vilniuje būsto įperkamumas ir butų sandorių skaičius muša rekordus

ELTA

Vasarį sostinėje butų kainos augo 0,5%

Made in Vilnius

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika