Į periferines sostinės vietas nusitaikę daugiabučių statytojai neprašovė pro šalį: UAB „Euroka“ 4 aukštų namą su 28 butais pastatė Tarandėje ir tai leido pasiūlyti pirkėjams trečdaliu nei vidutinė rinkos kaina pigesnį būstą – nuo 1050 Eur už kv. m. Visus statybos darbus planuojama užbaigti po kelių mėnesių, tačiau jau dabar beveik pusę butų yra parduota arba rezervuota.

UAB „Euroka“ projektą „Tarandės 36“ vysto 16 arų sklype, į jį investuota apie 2 mln. Eur.

B energinės klasės 4 aukštų name yra dvi laiptinės, pirkėjams siūlomi 2–4 kambarių butai, kurių plotas nuo 40 iki 82 kv. m., visuose butuose yra apie 4 kv. m šildomos lodžijos. Standartinio 2 kambarių buto kaina – apie 56 tūkst. Eur. Gyventojams yra įrengta 18 požeminio ir 20 antžeminio automobilių parkavimo vietų.

Pasak „Capital“ NT brokerės Ingos Antanaitienės, Tarandėje būsto populiarumą pirmiausia lemia patraukli kaina: „Čia būsto įperkamumas yra žymiai didesnis nei, pavyzdžiui, Šnipiškėse, Naujamiestyje ar Pilaitėje, kur dabar intensyviai statomi daugiabučiai. Už vieno kambario buto kainą Tarandėje galite įsigyti du kambarius, o konkrečiai šiame name netgi 57–60 kv. m plote yra suprojektuoti 3 kambarių butai, kad būtų patogu vaikus auginančioms jaunoms šeimoms.“

Tarandės 36

Brokerė taip pat pastebi, kad žmonės jau atsikando vadinamųjų skruzdėlynų, kai vienas namas dygsta prie kito ir per langus galima matyti, ką veikia kaimynai, todėl dairantis būsto norima daugiau erdvės, privatumo, tačiau kartu reikalingas ir geras susisiekimas – nuo Tarandės galima patogiai pasiekti miesto centrą automobiliu arba naudotis visuomeniniu transportu.

„Dar vienas svarbus kriterijus – pigus išlaikymas, ypač tai aktualu artėjant šildymo sezonui. Šiame name įrengtas autonominis dujinis šildymas (kartu ruošiamas ir karštas vanduo) su išmaniąja valdymo sistema. Kiekvieno buto gyventojai ne tik gali savarankiškai reguliuoti temperatūrą, bet ir pasinaudoti išmaniųjų technologijų privalumais – sistema įsimena naudojimo įpročius ir automatiškai užprogramuoja šildymo funkcijas bei optimizuoja energijos sąnaudas“, – privalumus vardija brokerė I. Antanaitienė.

Tai leidžia gerokai sumažinti išlaikymo sąnaudas. Palyginimui, jei senos statybos daugiabutyje šildymas gyventojams vidutiniškai atsieina 1,50 Eur už kv. m, tai čia – apie 0,50 Eur. Taip pat ir su karštu vandeniu: už centralizuotai paruošto karšto vandens 1 kub. m vidutiniškai tenka mokėti 4,50 Eur, o kai karštas vanduo paruošiamas naudojant autonominį dujinį katilą – kaina sumažėja tris kartus.

Projekte „Tarandės 36“ būsimiems naujakuriams siūlomi būstai tiek su daline, tiek su pilna apdaila. Jeigu pastarasis variantas anksčiau rodė tik gyventojų norą kuo greičiau įsikraustyti į naujuosius namus, dabar tai daroma ir dėl finansinių sumetimų.

„Jei būstas perkamas su paskola, nereikia atskirai skolintis jo įrengimui – sukaupiamas 15 proc. pradinis įnašas ir galima eiti gyventi. O jaunos šeimos (iki 35 m.), kurių pajamos neviršija 1000 Eur per mėn., gali kreiptis į savivaldybę lengvatinės paskolos. Tai reiškia, kad, priklausomai nuo pajamų, bus dotuojama 10–15 proc. įsigyjamo turto vertės, tačiau toks būstas turi būti visiškai įrengtas, t. y. su virtuve, vonia, baldais ir t.t., kad iš karto būtų galima eiti gyventi“, – sako brokerė ir pabrėžia, kad dėl patrauklios kainos nedideles pajamas gaunančioms jaunoms šeimoms dabar yra galimybė apsigyventi naujos statybos ekonomiškame name.

Šaltinis: www.statybunaujienos.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Kokio atlyginimo (į rankas) pakaktų, kad būtų įmanoma gyventi sostinėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist