Nekilnojamas turtas

Šiuo metu sostinėje atnaujinami 43 daugiabučiai

Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) naujausiais duomenimis, įgyvendinant daugiabučių namų atnaujinimo programą (toliau – Programa), šiuo metu šalyje atnaujinami 522 daugiabučiai namai. Investicijos į šių daugiabučių atnaujinimą siekia apie 160 mln. eurų.

Vertinant rezultatus atskirose savivaldybėse, matyti, jog daugiausia daugiabučių namų šiuo metu atnaujinama didžiuosiuose šalies miestuose – Kaune renovuojami 44 daugiabučiai, Vilniuje – 43, Klaipėdos savivaldybėje – 40 daugiabučių namų.

Tarp mažesnių savivaldybių išsiskiria Ignalinos rajonas, kuriame šiuo metu baigiami atnaujinti 25 daugiabučiai, Zarasų rajono savivaldybė, kurioje atnaujinami 26 namai, Panevėžio miestas (atitinkamai 20 daugiabučių), Biržų rajonas (17daugiabučių).

 

„Aptariami rezultatai išryškina keletą esminių dabartinio renovacijos proceso šalyje tendencijų. Pirmiausia, akivaizdu, jog daugiabučių renovacija įsibėgėjusi visoje Lietuvoje – daugiabučių atnaujinimo projektai šiuo metu įgyvendinami didžiojoje dalyje šalies savivaldybių. Ne mažiau svarbus ir kitas momentas – jau kelerius metus iš eilės apie 25 – 30 proc. visų šalyje įgyvendinamų daugiabučių renovacijos projektų sudaro trijuose didžiuosiuose šalies miestuose atnaujinami daugiabučiai“, – tvirtina BETA direktorius Valius Serbenta.

Pasak V. Serbentos, tai ypač svarbu vertinant procesus ne tik atskiros savivaldybės, bet ir visos šalies kontekste – trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose senų daugiabučių skaičius sudaro daugiau kaip 50 proc. visų šalies renovuotinų daugiabučių. Tad intensyvus darbas, didinant pastatų energinį efektyvumą šiose savivaldybėse, yra itin reikšmingas visam šalies energetikos ūkiui.

Planuojama, jog iš 522 šiuo metu įgyvendinamų projektų arti pusė jų bus užbaigti dar šiais metais.

 

„Tai, jog šiandien šalies statybų rinka susiduria su specialistų trūkumu, tiesiogiai paliečia ir renovacijos procesus. Būtent tai yra viena esminių priežasčių, įtakojančių ilgesnį daugiabučių atnaujinimo projektų įgyvendinimo laiką,“ – teigia BETA direktorius.

Nuo 2013 m. Lietuvoje atnaujinta daugiau kaip 2000 daugiabučių.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
KIEK REIKS DESIMTMECIU RENOVUOT VISUS ?

NEZINAU ASMENISKAI ESU MATES …VIENA …NA NESVARBU 43 TAI 43…KLAUSIMAS KIEK REIKES DESIMTMECIU RENOVUOT VISUS ?????? ATRODO PRAEJO 6 METAI ( BEVEIK DESIMTMETIS !!!!!! ) NUO KIEK MASISKESNES RENOVACIJOS PRADZIOS IR….VILNIUJE MATOMI TIK PAVIENIAI RENOVUOTU ,GRIUVANCIU DAUGIABUCIU JUUUUUROJE !!!!!!!!!! ATRODO KOKIE 70% JU RENOVACIJOS TAIP IR NESULAUKS NES SUGRIUS ARBA PO KOKIU 20-30 METU TEN JAU NIEKS NEBENORES GYVENT….KOKIA PRASME TOKIOS PROGRAMOS JEI DAUGUMAS DABAR TEN GYVENENCIU SAVO GYVENIME TO NIEBESULAUKS ????? ZODZIU DYDMIESCIUOSE KUR JI AKTUALIAUSIA SI PROGRAMA FAKTISKAI PATYRE ——–FIASKO !!!!!!!

EPA

auauauau palokim. Renovacija programos sekme priklauso nuo bendruomenes – jei toks kaip tu, ismintingas ir visazinis komentatorius noretum prisideti prie renovacijos, viskas judetu daug greiciau. o dabar kaip ismaldos laukia kazkieno stebuklingos pagalbos ir istieso delno.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button