Nekilnojamas turtas

Savivaldybė duoda į teismą NT bendrovę „Rewo“ dėl savavališko medžių nukirtimo

Vilniaus savivaldybė šią savaitę kreipsis į Vilniaus miesto apylinkės teismą siekdama, kad nekilnojamojo turto plėtotojas „Rewo“ būtų įpareigotas atlyginti nuostolius, kuriuos miestas ir bendruomenė patyrė dėl šios bendrovės neteisėtai nukirstų brandžių medžių.

Po įžūlaus medžių pašalinimo be leidimo su įmone buvo pradėtas dialogas. Iš pradžių įmonė žadėjo atlyginti žalą svaresniu nei baudos dydis finansiniu indėliu ir papildomais želdinimo darbais, tačiau vėliau dialogas nutrūko ir iki šiol jokių susitarimų nepasiekta. 

Bendrovė „Rewo“, T. Ševčenkos gatvėje vystanti projektą „Skvero namai“, greta esančiame valstybiniame sklype savavališkai, neturėdama leidimo, nukirto tris brandžius medžius: tuopą, beržą ir kaštoną. 

 

Pagal šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybėje galiojančius naujų medžių sodinimo, priežiūros ir susijusių darbų įkainius,  bendrovei, neteisėtai nukirtusiai medžius, atlyginti žalą Vilniaus savivaldybei kainuotų 117 359 Eur (51 cm skersmens paprastasis kaštonas – 31 591 Eur, 97 cm skersmens balzaminė tuopa – 59 915 Eur, 42 cm skersmens karpotasis beržas – 25 942 Eur).

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
31 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytautas

Cirkas… Nieko, draugai susitaikys…

Vaidas

Tai lygtai prieš kelias dienas jau teismas įvyko ir įmonei buvo skirta berods 30 eur bauda, šiek tiek mažiau nei savivaldybė skelbė norinti gauti🙂

Andrius

Gal kas nors papasakos kas ir kokiu pagrindu nupjovė du neapglėbiamus medžius Stuokos-Gucevičiaus g. ir Liejyklos g. sankryžs skverelį priešais Šv. Kryžiaus bažnyčią? Kam ten pavėsis sutrukdė?!

Šimašius

25-60 tūkstančiai už medį čia labiau įspėjimas kitiems, kad ateity galvotu. Nors palyginus su žaliojo tilto skulptūromis tai tikrai geriau du medžius kur nors pasodintu.

Bob

Jeigu suma apskaičiuota pagal savivaldybės galiojančius darbų įkainius, kur 1 kaštonas kainuoja 32 tūkst. EUR – tai aš dabar geriau suprantu kodėl Vilniuje taip aktyviai vyksta Žalioji banga 🙂

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button