Nekilnojamas turtas

Savivaldybė neleido vystytojui individualių namų kvartale statyti 8 butų

Vilniaus miesto savivaldybė Tarandėje gyvenamųjų namų kvartale esančiame 16 arų sklype, kuriame numatyta galimybė statyti vienbutį arba dvibutį namą, statytojui UAB „Capital Domus“ neleido statyti keturių dvibučių namų. Reaguodamas į tai, statytojas Vyriausiąjį Vilniaus miesto architektą Mindaugą Pakalnį apskundė architektūros ir urbanistikos klausimus nagrinėjančiai Lietuvos architektų rūmų sudarytai Regioninei architektūros tarybai. 

Vilniaus miesto savivaldybė pabrėžia, kad tokiose situacijose ginti vilniečių interesus būtų paprasčiau, jei būtų priimtas naujasis Vilniaus miesto Bendrasis planas, kuris šiuo metu dėl nacionalinės valdžios institucijų sprendimų yra užstrigęs pakartotiniame viešinime bei derinime.

„Miesto interesas aiškus ir reglamentuotas teisinėmis priemonėmis – šiame sklype gali būti vienbutis, na, daugių daugiausia dvibutis namas. Apmaudu, kad statytojas šią normą visais būdais siekia padidinti net 4 kartus, bet jokios priemonės negali legalizuoti to, kas nėra teisėta ir neatitinka vilniečių interesų“, – sakė Vyriausiasis Vilniaus miesto architektas Mindaugas Pakalnis. 

 

Pasak jo, ne vienas vystytojas Vilniaus mieste skuba pradėti įgyvendinti savo projektus, kol neįsigaliojo naujasis miesto Bendrasis planas, kuris bus aiškesnis, detalesnis ir leis efektyviau ginti vilniečių interesus. 

Prieš kurį laiką įsigijęs sklypą Gegliškių g. 14, statytojas UAB „Capital Domus“, pasinaudojęs teisės aktų spragomis, nesikreipė į savivaldybę patvirtinti projektavimo užduoties ar išduoti specialiųjų architektūrinių reikalavimų, nerengė projektinių pasiūlymų ir taip išvengė projekto viešinimo. Statytojai užsakė parengti techninį projektą, kuris nebuvo paviešintas, bet pateiktas savivaldybei prašant išduoti statybų leidimą. 

„Kadangi nebuvo parengtas teritorijos detalusis planas, vertinant tokius projektus yra būtina atsižvelgti į kontekstą, kaip reikalauja Teritorijų planavimo įstatymas. Peržiūrėję kontekstą nustatėme, kad norimas projektas prieštarautų teritorijoje vyraujantiems užstatymo principams. Suprantame verslo siekius, tačiau jie negali būti aukščiau miesto plėtros principų“, – teigė M. Pakalnis. 

 

Valstybinė teritorijų planavimo inspekcija informavo, kad nenagrinės Vilniaus miesto savivaldybės atsisakymo išduoti statybos leidimą motyvų, tačiau pripažino, kad savivaldybės taip elgtis turi teisę ir kompetenciją, bei konstatavo, kad statytojas turi teisę šį savivaldybės sprendimą skųsti teismui. Pastarasis kreipėsi ne į teismą, o į Lietuvos architektų rūmų sudarytą Regioninę architektūros tarybą, kurios posėdis minėtu klausimu vyks šiandien.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Audrius
Audrius
1 metus

Savivaldybė meluoja, kad tame sklype galima statyti vienbutį arba dvibutį daugiausia. Jei nėra paruoštas detalusis planas, tuomet vadovaujamasi STR, o jis leidzia statyti kad ir keturis, penkis ar šešis, jei nebus viršijami jame numatyti užstatymo rodikliai, atstumai, aukščiai ir taip toliau. Antra, man visada keista, kodėl tai vadinama butais? T.y. vienbučiai blokuoti namai. Kalbant apie kontekstą, tai jis vartomas kaip nori. Pakalniui netiks kontekstas, nors ir toks pat statinys/stainiai stovės gretimame sklype. Tokį faktą žinau. Trumpai tariant, viskas priklauso nuo patinka nepatinka. Kalbėti apie Vilniečių interesus, aplamai yra absurdas ir veidmainiška. Kokie gali būti Vilniečių interesai privačiame sklype? Kaip privataus… Skaityti daugiau

Vilnietis
Vilnietis
1 metus
Atsakinėti į  Audrius

Visiem, kam šiti biedno vystytojo žodžiai patiks prisiminkite – tokie vystytojai pasidarys babkes ir dings, o jums teks visą gyvenimą stovėt kamsčiuose ir kentėti dėl infrastruktūros trukumo.
Jei savivaldybė suplanavusi vienbučių namų rajoną, tai infrastrukturos 8 kartus didesniam gyventojų skaičiui ten neatsiras.
O kas vystytojam? Jiem svarbu išmelžti kiekvieną eurą iš kiekvieno kvadratinio metro žemės ir jie bet ką sakys kad save pateisinti.

Audrius
Audrius
1 metus
Atsakinėti į  Vilnietis

Vilnietis absoliuciai nekompetetingas ir zaidzia vien tik skaitytoju jausmais! Jis neturi supratimo kokios tai “Babkes”! Vietoj to Vilnieti siulau pasidometi, kiek ir kokiu rinkliavu ( grynais ir turtu) privalo sumoketi vystytojai kaip “parama” miestui! Noriu informuoti Vilnieti, kad butent vystytojai duoda liuto dali infrastrukturos miestui! Irengia savo lesomis ir yra priversti uz dyka atiduoti miestui arba jo imonems!! Taip , kad uztenka demogogijos! Ir ne savivaldybe planuoja , ne ji leidzia ar neleidzia!!! Tam yra istatymai ( kuriuos, deja labai daznai savivaldybe pazeidzia) o savivaldybe negali atstovauti nei Vilnieciu , nei verslo! Ji privalo vadovautis istatymais!!!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button