MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Tauro kalnas. Profsajungos rūmai
Nuotr.: Sauliaus Žiūros
Nekilnojamas turtas

Šaukiamas bankrutuojančių „Profsąjungų rūmų” kreditorių susirinkimas

Kitą savaitę oficialiai šaukiamas bankrutuojančių „Profsąjungų rūmų” kreditorių susirinkimas. Kaip teigia procedūrai vadovaujantis bankroto administratorius Stasys Poškus, visiems kreditoriams jau išsiųsti privalomi dokumentai, o nuomininkai informuoti apie nuomos sutarčių pratęsimo sąlygas.

„Kreditorių susirinkime ketiname išsamiai apsvarstyti tolimesnį bendrovės likimą. Kol kas aišku tiek, kad „Profsąjungos rūmus” šiuo metu valdanti bendrovė „VIPC Vilnius” nėra pajėgi vykdyti savo finansinių įsipareigojimų. Kreditoriams didžiausią rūpestį kelia jų investicijų likimas, todėl pagrindinis mūsų tikslas – jų teisėtų lūkesčių pildymas”, – sako S. Poškus.

„VIPC Vilnius” dar praėjusių metų pabaigoje viešai paskelbė nebegalinti užtikrinti, kad kreditorių investicijos bus apsaugotos nuo tolimesnių nuostolių. Po kreditorių susirinkimo turėtų paaiškėti, kaip toliau bus tęsiama bankroto procedūra.

„Profsąjungų rūmus” įsigiję investuotojai kartu su sostinės savivaldybe ir Lietuvos architektų sąjunga dar 2008 metais paskelbė tarptautinio lygio architektūros konkursą dėl rūmų pritaikymo šiuolaikiniams poreikiams. Jo metu buvo išrinktas geriausias projektas, pagal kurį rūmai ir turėjo būti tvarkomi.

Visgi per beveik dešimt metų „VIPC Vilnius” taip ir nepavyko gauti pastato sutvarkymui bei pritaikymui šiuolaikiniams poreikiams būtinų leidimų.

Per šį laikotarpį Vilniaus miesto administracija nuolat delsė suteikti dokumentus, būtinus pastato tvarkymui. Dar vėliau „Profsąjungų rūmus” ji bandė iškeisti į kitą nekilnojamą turtą, tačiau to taip ir nepadarė.

Tokie savivaldybės veiksmai gali sulaukti ir atitinkamo teisinio įvertinimo. Jeigu būtų nustatytas savivaldybės veiksmų neteisėtumas, bendrovė galėtų pareikalauti žalos, atsiradusios dėl tokių valdininkų neteisėtų veiksmų kaip nesąžiningos derybos ar planavimo procesų vilkinimas, atlyginimo.

Registrų centro duomenimis, ant Tauro kalno esančių 1956 metais statytų „Profsąjungų rūmų” vertė šiuo metu siekia apie 11 mln. eurų.

Panašūs pranešimai

„Netfundus“ ir „Vilnius property investment“ prašo leidimo įsigyti „Verslo investicijas“

BNS

„Park Town“ verslo centras sparčiai pildosi: persikels dar viena IT bendrovė

Evaldas Činga

Architektų rūmų taryba „k18b“ išduotą statybos leidimą laiko neteisėtu

Donatas Andrijauskas

Aukcione parduodamas senamiesčio širdyje esantis pastatas

Donatas Andrijauskas

„Swedbank“: Vilniuje būsto įperkamumas ir butų sandorių skaičius muša rekordus

ELTA

Vasarį sostinėje butų kainos augo 0,5%

Made in Vilnius

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika